SKUPINA B

2. Volyně (29 bodů)

Slavoj i pod novým trenérem Václavem Marešem, který přišel z Chelčic, bojuje na špici o prvenství. První polovinu soutěže zakončil se ztrátou tří bodů na vedoucí Sedlec, se kterým se na dálku pere o vedoucí příčku. Po třech úvodních výhrách přišla remíza doma se Sousedovicemi a následně porážka ve Čkyni 0:3. Poté ztratili Volyňští v samém závěru. V 11. kole remízou v Chelčicích 1:1, následovala porážka ve Strunkovicích 0:2. Mužstvo táhne hlavně kanonýr Jiří Němeček st., na kterého spoluhráči spoléhají především.

5. Sousedovice (26)

Westra je sice až pátá, ale čelo tabulky je hodně našlapané. Na druhé místo činí ztráta jen tři body. Pod novým trenérem Přemyslem Šroubem podával tým víceméně vyrovnané výkony. Výjimkou byl debakl hned ve 2. kole v Lažišti 0:6. Další porážky utrpěl ve Vlachově Březí (1:2, když vedl v půli 1:0) a doma se Čkyní 0:1. Remizoval ve Volyni 0:0 a na svém hřišti s vedoucím Sedlecem 1:1, kdy vyrovnal v samém závěru. Mužstvo se pyšní solidní ofenzivou i defenzivou (skóre 26:16).

9. Chelčice (12)

Po druhém místě z předchozí sezony přišel pád dolů. Odchozího trenéra Václava Mareše nahradil Milan Martiš. Tým má celkem solidní defenzivu, inkasoval 23 branek, ale ofenziva je horší (17 vstřelených gólů). Chelčičtí spíše počítali porážky, hlavně začátek měli špatný. Z pěti zápasů uhráli jen tři body. Pak se střídaly pravidelně vítězství a porážky, podzim tým zakončil třemi remízami. V odvetné části to bude ještě boj.

SKUPINA C

1. Junior Strakonice (30)

Nováček v krajské soutěži pokračoval ve výkonech, které předváděl už v okrese, kde byl suverénní. Posílený tým od začátku kraloval, ztratil dvěma remízami na hřištích Sedlice a Mirovic, jež patří na špici. Mužstvu potom nevyšel úplný závěr podzimu, kdy překvapivě doma remizovalo se Sepekovem a následně utrpělo první porážku v Chyškách. Ale dál je hlavním favoritem na konečné prvenství.

3. Sedlice (25)

V Sedlici došlo pro sezonu ke sloučení áčka – které sestoupilo z krajského přeboru a přihlásilo nikoliv I. A třídu, ale „jen" I. B třídu – a béčka. A Sedličtí dokazovali, že se s nimi musí také počítat. V první polovině podzimu podlehli v Mirovicích a doma remizovali s vedoucím Juniorem, když dvakrát ztratili náskok. Následovaly další dvě remízy a porážka, ale ze zbylých čtyř duelů mužstvo tři vyhrálo a jednou remizovalo. Na druhé místo ztrácí bod, na první pět bodů.

8. Osek B (16)

Osecké béčko střídalo lepší okamžiky s těmi horšími, prošlo si několika vlnami, výhry celkem pravidelně střídaly porážky. Zápas, na který nebude tým vzpomínat v dobrém, byl ten na hřišti poslední Štěkně, kde prohrál v 10. kole 0:2. Mužstvu se nevyhnuly ani debakly, ten největší se zrodil už v 5. kole v Sepekově, kde prohrálo 2:8. Poměrem 0:5 prohrálo ještě na úvod v Mirovicích. Nakonec béčko přezimuje ve středu tabulky.

12. Bělčice (13)

Umístění na třetí příčce od konce je určitě zklamáním. I když při vyrovnanosti soutěže stačilo málo a byl by z toho střed tabulky. Bělčičtí sice začali výhrou doma nad Semicemi 3:1, ale následovaly čtyři porážky. Poté přišla výhra ve Smetanově Lhotě, porážka s Mirovicemi a vítězství v Božeticích a nad Štěkní. Z dalších čtyř zápasů ale Bělčičtí vydolovali už jen pouhý bod, proto se krčí až v suterénu tabulky.

14. Štěkeň (7)

Starosti se záchranou měli Štěkeňští už v minulém ročníku a nejinak je tomu v tom aktuálním. Otavan však nezačal úplně špatně, ze čtyř zápasů vytěžil čtyři body. Jenže následovalo pět porážek, které mužstvo utnulo domácí výhrou nad Osekem B. Ovšem poté přišly tři porážky. Štěkeň má nejhorší ofenzivu (ve třinácti zápasech vstřelila 12 gólů) a druhou nejhorší defenzivu (42 inkasovaných branek). Jaro bude ve znamení boje o záchranu, lepší vyhlídky nemá.