Strakoničtí si pro přípravné zápasy vybírají týmy opravdu silného kalibru. Před Klatovy to bylo utkání na hřišti divizního Petřínu Plzeň a ještě předtím doma proti dalšímu diviznímu soupeři z Katovic. „Sice jsme nedali v těchto třech zápasech ani jeden gól, ale pro naší obranu to byla důležitá zkušenost,“ uvedl strakonický trenér Luděk Cimrhanzl.

V domácím utkání s Klatovy Junior prohrával po prvním poločase 0:3. „Opět jsme se konfrontovali se silným divizním soupeřem. Úvod utkání byl obdobný tomu z minulého duelu v Plzni na Petříně. I tentokrát soupeř odhalil naší slabší stranu v obraně. Hrál to dlouhými míči na křídlo a pak následovaly prudké centry před bránu. Z toho jsme inkasovali rychlé dvě branky. Do poločasu pak Klatovy přidaly ještě třetí gól,“ shrnul první dějství strakonický lodivod.

Ve druhém poločase již viděli diváci jen jedinou branku. „Po změně stran přidali hosté čtvrtou branku a možná pod vlivem vysokého vedení trochu zvolnili. Faktem je, že byl druhý poločas podstatně vyrovnanější. Měli jsme Chalupou šanci po trestném kopu, ale branku nedali. Opět to však byla dobrá a potřebná zkouška pro naší obranu,“ doplnil ke druhé půli Luděk Cimrhanzl.

Příští týden Strakoničtí hostí v generálce na novou sezonu v neděli vpodvečer prachatický Tatran. „Tady bychom se již chtěli více prosazovat i dopředu,“ přeje si trenér.

Do sezony pak Strakoničtí vstoupí v neděli 8. srpna od 17 hodin domácím duelem s Dražicemi.