V 71. minutě zápasu krajského přeboru Osek – Protivín se domácí fotbalista Karel Maroušek postavil k přímému kopu. Míč byl v ideální pozici před vápnem a v úhlu přesně pro leváka. Na milimetr zakroucený míč z kopačky šikovného záložníka zaplul do šibenice a přinesl tak potřebný klid do mužstva. Znamenal zvýšení na konečných 3:1 proti čtvrtému týmu tabulky a potvrzení zisku tří bodů.

Věděl jste, že zamíříte takto do šibenice? Viděl jste tam nejlepší možné místo?

Takhle jsem to chtěl. Věřil jsem si, už když jsem si míč postavil. Říkal jsem si, že stačí trefit roh a brankář se tam snad nedostane.

Výhrou nad Protivínem jste navázali na minulé vydařené utkání na hřišti Písku B, odkud jste přivezli premiérové tři jarní body za výhru 2:1. Je to potvrzení zlepšení po mizerném začátku, kdy jste podlehli v Ševětíně 0:2 a doma pak Dačicím vysoko 1:6?

Určitě. V Ševětíně jsem tedy nebyl, ale myslím, že se tam počítalo s bodovým ziskem. Asi jsme to trochu podcenili a nasazení z naší strany zřejmě nebylo takové. Naopak v posledních dvou zápasech se od nás vítězství nečekala a my jsme oba vyhráli. Ovšem věděli jsme, že bez boje šanci nemáme. Je to paradoxní, že jsme bodovali proti favoritům a ne s outsidery.


Takže k těm zápasům s favority jste přistoupili s větší zodpovědností při vědomí síly soupeřů?

Přesně tak. S Protivínem, což je výborný mančaft, jsme počítali, že budeme bránit, zodpovědně přistupovat k hráčům. Naštěstí jsme brzy vedli a chvíli nato zvýšili na 2:0, hrálo se nám pak mnohem snáze. Především jsme ale bojovali.

Bylo toto vedení klíčové pro průběh celého utkání?

Neřekl bych klíčové. Dokud držíme nerozhodný stav, jsme konkurenceschopný tým. Jakmile však prohráváme, nemáme už vnitřní sílu stav otočit. Což bylo znát třeba právě doma v utkání s Dačicemi. Jak jsme dostali druhý gól, sesypali jsme se.

Co s vámi udělal snižující gól Protivína hned tři minuty po změně stran?

Trošku jsme polevili, než jsme se zase dostali do svého tempa. Pak zase polevili hosté a my jsme naštěstí přidali třetí gól. Ten byl uklidňující, navíc hráč soupeře dostal předtím červenou kartu. Už to bylo jenom o tom, si výsledek pohlídat.

Když se vrátím k minulému domácímu duelu s Dačicemi a debaklu 1:6 – co po něm následovalo v kabině?

Když to vezmu, tak prohra 1:6 je jako 1:2 – body prostě nemáme. Výše skóre neměla na náladu v kabině vliv. I kdybychom prohráli o gól, byla by stejná, nikdo to tak nebral. Dělali jsme si z toho spíš srandu. Důležité jsou body.
Z odvetné části jsou odehrána čtyři kola, máte z nich šest bodů a jste jedenáctí. Kam na jaře můžete směřovat?
Pohybovat se kolem desátého místa je pro nás ideální. Pro nás bude rozhodující hned další zápas venku proti poslední Plané nad Lužnicí, odkud musíme přivézt povinné tři body. Ale lehký soupeř to také nebude, naopak, možná nám to nebude vyhovovat.

Myslíte, že se vás ještě týkají starosti se záchranou?

Opravdu klíčový zápas bude v Plané, jestli získáme tři body, nebo ne. To bude rozhodovat.