V Blatné jste nechyběl na Poháru Romana Vonáška, vašeho bývalého spoluhráče. Co vy a mládežnický fotbal?
Já mám tyhle turnaje rád. Sám jsem ambasadorem Coca-Cola Cupu. Je dobře, když se děti věnují sportu a obzvlášť fotbalu. Pokud mám čas, tak rád taková pozvání přijímám.

Slyšel jsem, že jste v mládežnickém věku chytal za Strakonice. Co je na tom pravdy?
To mi bylo patnáct šestnáct let, když jsem byl v Tréninkovém středisku mládeže ČZ Strakonice. Ze Smetanovy Lhoty mě tam přivedl pan Burda, který byl ředitelem ČZ. Ve Strakonicích jsem strávil jako brankář jeden rok, ale táhlo mě to spíš do útoku, takže jsem potom hrál v poli.

Strakonický fotbal už asi nenávratně zmizel z fotbalové mapy. Víte o tom?
To je pro mě novinka. Fezko a ČZ měly své jméno a je velká škoda, že tam fotbal úplně skončil.

Dynamo České Budějovice sestoupilo z nejvyšší soutěže. Co tomu říkáte?
Pro celý jihočeský region to je veliká škoda. V Dynamu působí můj kamarád Karel Poborský a přál bych jim, aby se dali dohromady a po roce se zase vrátili do první ligy.

Občas nastoupíte za Smetanovu Lhotu, ale prý vás uchvátil plážový fotbal. Čím?
Je to úplně něco jiného. Hraju za Bohemians Praha. V únoru jsem hrál velký mezinárodní turnaj a v červenci se zúčastním asi čtyř zápasů začínající české ligy plážového fotbalu. A vyloučen dokonce není ani můj start v reprezentaci.

Jste otcem dvou dcer. Zdědily geny po vás, budou také sportovat?
Snažím se o to. Ta starší, které je devět, chodí na tenis, lyžovat, bruslit. Je taková všestranná. Mladší dceři jsou teprve čtyři roky a místo sportu se zatím věnuje zpívání a tancování.

Jan Škrle