Na jaře 2013 odehrálo družstvo Bavorova sezónu na dvě části, kdy v jedné se projevila absence lídrů a družstvo nehrálo dobře. Ve druhé části – pokud nastoupilo kompletní – tak se dařilo částečně výsledkově, ale hlavně herně. Velmi povedené zápasy hráči předvedli na zimním turnaji ve Strakonicích, v Bělčicích, ve Střelských Hošticích a v domácích zápasech s Poříčím a Strunkovicemi nad Blanicí.

Hráči předvedli velmi dobrou kombinační hru s určitými vazbami. Již se částečně projevuje, že spolu hrají delší dobu a daří se jim kombinační fotbal. Perspektiva družstva určitě poroste, silné ročníky 2000 – 2002 budou hrát prim. Končí ročník 1998 – Michal Vaněk a Vladimír Pešek, kteří budou pokračovat v dorostu.

„Ve hře Bavorova je znát, zdali nastoupí Karel Kulík, který je jediným lídrem. Je schopný mužstvo strhnout a dát hře myšlenku. Pokud tým nastoupí bez něj, většinou bojuje, ale u soupeře je znát věková a výšková převaha. Cílem mužstva je především předvádět kvalitní hru, s vazbami na určité automatismy, kdy hra má přednost před výsledkem," říká trenér Jan Trnka.

Co se týče herní techniky, u starších hráčů je znát, že jim částečně chybí herní automatismy, u mladších je vidět poměrně dobrá připravenost z přípravky. Je však také znát přechod mezi přípravkou a žáky. Ten někteří ještě nezvládají psychicky.

V tréninkových jednotkách je účast kolísavá. „Na jeden trénink přijdou všichni a vzápětí na další přijde sotva polovina mužstva. Další věc, která je třeba zlepšit, je komunikace s rodiči, co se týče tréninků, zápasů i výchovy dětí," dodal trenér.

V sezoně 2012/2013 mělo mužstvo žáků celkem 90 tréninkových jednotek, při nichž se trenéři zapojili dle jejich pracovních možností s touto účastí: Miroslav Benadik 80 TJ, Jan Trnka 60 TJ, Slavomír Podlaha 35 TJ.

Klady mužstva: Silné ročníky 2000 a 2001, perspektiva do dalších sezón, hráči z okolí Bavorova, již se projevují určité automatismy ve hře
Zápory mužstva: Úzký kádr, málo hráčů z Bavorova, slabé ročníky 1998, 1999, fyzička, absence lídrů mužstva (hostování Bavorov).
Cíle mužstva: Přilákat nové tváře do mužstva a zapojit je do hry, zlepšit komunikaci mezi rodiči, zlepšit fyzičku, herní projev a techniku hráčů, v příštím ročníků zvýšit objem tréninkových jednotek.

Zastoupení hráčů podle ročníků: 1999 – 4, 2000 – 5, 2001 – 5, 2002 – 4.

Celkem by se mělo zapojit do letní přípravy 18 hráčů s tím, že 5 hráčů má střídavý start v družstvu FK Písek.

V družstvu Sokola Bavorov hrají také tři dívky – Leona Michalcová, Andrea Vítovcová a Lenka Podlahová.

V kádru zůstávají tito hráči: Ročník 1999 – Karel Kulík, Aleš Benadik, Besim Beqiri, Tomáš Nusek. Ročník 2000 – Radim Funda, Leona Michalcová, Martin Kvapil, Filip Kotyza, Roman Cestr. Ročník 2001 – Andrea Vítovcová, Václav Pícha, Václav Kucul, Roman Danek, Martin Bártík. Ročník 2002 – Lenka Podlahová, Václav Kulík, Jiří Martínek, Marek Masáček.

Cíle do další sezóny: Stabilizovat kádr, případně přivést další hráče do týmu, zlepšení herního projevu, techniky hráčů, fyzické kondice, zvýšení počtu TJ (dle časové náročnosti trenérů třikrát týdně TJ), zlepšení zázemí žáků, zlepšení komunikace s rodiči i vedením Sokola Bavorov, vyšší umístění v tabulce, vyrovnat se s případným odchodem lídrů družstva.

Jan Škrle