Fotbalistky Blatné začaly sezonu výhrou

Mořina, Blatná - Nová sezona začala také fotbalistkám Blatné, které budou ve III. lize v roli obhájkyň prvenství z předchozího ročníku.

5.9.2012

Lenka VajsováFoto: Jan Škrle

Blatenské hráčky vstoupily do sezony venkovním duelem s Mořinou a vyhrály 4:1, když o zisku tří bodů rozhodly hned v prvním poločase, kdy vstřelily tři góly.

Hrálo se na mokrém hřišti, což ztěžovalo kombinaci. Hostující tým se ujal vedení hned v 5. minutě po trefě Velíškové. V 18. minutě zvýšila Vajsová, která se znovu prosadila sedm minut poté. Na 4:0 zvyšovala v 66. minutě Honnerová, domácí družstvo snížilo v 70. minutě z pokutového kopu.

„Vstup do sezony je vždycky těžký, tak doufáme, že se rozehrajeme k výkonům jako v minulé sezoně," prohlásil trenér Jan Klásek.

Sestava: Valíčková – Kozáková (85. Chárová), Velíšková, Tvrdá, Swietoňová – Honnerová, Račáková, Štychová, Šebková – Klásková (75. Tomanová), Vajsová.

5.9.2012 VSTUP DO DISKUSE
Strakonice - Děti z MŠ Spojařů vyčistily studánku Skleněnka  na Podskalí
9

Motýlci vyčistili Skleněnku

Na hřišti v Mladějovicích konalo střelecké odpoledne ve střelbě se vzduchovky.
18

Vydařené střelecké odpoledne a poděkování

Katolický kněz se zapojil do protifašistického odboje

Strakonice - Ve čtvrtek 19. října uplynulo 109 let od narození pátera Josefa Jílka. Tento český katolický kněz, působil v Katovicích v letech 1936–1942.

Basketbaloví žáci si připsali dvě vítězství

Strakonice – Fakta ze zápasů týmů BK Strakonice a SKB Strakonice.

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité.