VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Když přišla utkání, ve kterých o nic nešlo, tak jsme je neodehráli na sto procent

STRAKONICE - Trenér fotbalistů SK Strakonice 1908 Jaroslav Voříšek byl s uplynulou divizní sezonou spokojený

23.6.2007
SDÍLEJ:

Jaroslav VoříšekFoto: Jan Škrle

S pevným přesvědčením v hlase, že další sezona bude lepší než ta právě skončená, odpovídá na otázky týkající se jejího hodnocení jedenačtyřicetiletý kormidelník. Na co se těší v té nadcházející? Na derby s Pískem a Prachaticemi.

V hodnocení podzimní části, kdy jste skončili devátí, jste řekl, že vám ke spokojenosti chybí několik bodů. Nyní už můžete říci, že jste spokojený? Šéf klubu Michal Káník je spokojený.

Musím s ním souhlasit, jsem spokojený. Ale byl bych špatný trenér, kdybych řekl, že jsme na tom nemohli být lépe. Nevyšla nám některá utkání, ať na podzim doma nebo i teď na jaře. Celkově jsme mohli mít o deset bodů víc a umístit se ještě výše.

To je přesně to, co mě napadá při pohledu na konečnou tabulku. Že jste měli být alespoň o dvě příčky výše.

Pokud bychom připočetli deset bodů, tak určitě.

První polovina jara vám vyšla, získali jste čtrnáct bodů. Pak ale přišel zlom, kdy se nedařilo. Proč?

Těžko říct. Začalo to špatným utkáním v Jankově, kde jsme vedli 2:0 a pustili jsme už vyhrané utkání. Nakonec jsme remizovali. Pak to pokračovalo doma s Vejprnicemi, v Trstěnicích, s Roudným… Byla to špatná série. Čím to bylo? Nevím. Možná krátkodobá ztráta formy, možná podcenění soupeřů, neproměňování šancí, špatná obranná činnost.

Stejně jako na podzim jste ztráceli právě s celky, které hrály ve spodku tabulky. Potvrdilo se, že umíte hrát na týmy ze špičky?

Určitě to bylo podceněním. Bohužel jsme rozdali body soupeřům, kteří byli pod námi. Byly to zbytečné ztráty, hlavně v domácích zápasech, kdy jsme si trošku rozzlobili fanoušky. Nejen ztrátou bodů, ale hlavně špatným výkonem. Doufám, že se to změní.

Hlavním úkolem do zimní přípravy bylo zapracovat na defenzivě, museli jste nahradit odcházejícího Vladimíra Halgaše. Ale v odvetách se ukázalo, že v defenzivě příliš velké problémy nebyly.

V jednotlivých postech asi ne, ale celkové bránění nebylo takové, jaké bych si představoval. Vláďu Halgaše jsme nahradili Michalem Káníkem, který hrál několik utkání v útoku. Předělali jsme ho na stopera. Já jsem byl maximálně spokojený. Celé jaro odehrál v pohodě, bez problémů a byl jedním ze základních pilířů. Co se týče stopera, náhrada určitě adekvátní. Bohužel jsme ke konci trošku střídali krajní obránce, protože ty výkony nebyly moc dobré, ať třeba u Lašáka nebo Martínka. Spíše jsme hledali kvalitní krajní beky. Hlavní chyby v naší obranné činnosti byly pozdní přístup k hráčům a nedůraz.

Když jste ve druhé části soutěže prohráli, bylo to většinou jen o gól. Takže to bylo spíš o tom, že jste nedokázali dát branku, respektive víc branek než soupeř.

Jednak jsme nedokázali dát o gól víc tím, že jsme neproměnili šance, já už jsem to několikrát říkal. Na jaře jsme si vypracovali velkou spoustu příležitostí. Oproti podzimu to bylo zlepšení. I tím, že začal hrát další útočník – útočník v uvozovkách – Petr Hovorka, který byl na hřišti znát.

Pro vývoj celé sezony bylo určitě rozhodující, že vám vyšel vstup do obou její částí. Nahráli jste body, byli jste pak možná více v klidu. Ale na konci vám zase došel dech…

Jak už uvedl Michal Káník, hráči musejí hrát stále pod určitým tlakem. Nemyslím tím zrovna tlak, aby se hrálo o postup, nebo o sestup. Ale když přišla utkání, ve kterých o nic nešlo, tak jsme je neodehráli na sto procent. Je to v hlavách hráčů, v psychice. Asi se špatně připravili. Podcenili to.

Nepřišlo po té první osmičce jarních zápasů uspokojení? Záložník Tomáš Hodánek to v jednom z rozhovorů řekl.

Jakmile získáte nějaké body a mužstvo je i do určité míry chváleno a vědělo, že ty body dokáže nějakým způsobem získat, asi se sebeuspokojilo.

Stejně jako v první části jste i v odvetách řešili problémy s brankáři. Na podzim jste měli kvůli zraněním opravdu velké trable a také na jaře nebylo vše stoprocentní. Například Marek Kučera odchytal několik zápasů zraněný.

Na jaře jsme měli radost, že máme dva vyrovnané gólmany – Kučeru a Charváta. Bohužel došlo k tomu, že Charvát brzy onemocněl. V Jankově se pak zranil a zbytek tak musel odchytat Kučera. Ten se bohužel také zranil, měl problémy s kotníkem. Několik zápasů hrál se sebezapřením. Možná i některé jeho zákroky nebyly úplně stoprocentní a v některých duelech se to projevilo třeba při odrazu.

Tahle sezona by vás tedy v tomhle měla hodně poučit.

Je velký přepych mít tři brankáře. Já doufám, že k ničemu podobnému už nedojde. Byla to velká rarita. Tolik zraněných gólmanů asi nikdo neměl.

Pro mladíky jen pochvalná slova

Ke konci jste měli trochu problémy se sestavou. Nebo to byl záměr, dát přednost mladíkům?

Hráči jako Hajdušek a Koubek, v poslední době také Hrouda a další, dostali příležitost. Posledně jmenovaný se ukázal v posledních dvou zápasech ve velmi dobrém světle. O Hajduškovi jsme věděli, že je to kvalitní předstoper. Byla i zranění, kromě gólmanů, od začátku jara Nousek, Koubek, do hry vůbec nezasáhl Reindl. Nousek i Koubek odehráli ta poslední utkání velmi dobře, musím je jen chválit.

Hráli jste s mladým týmem. O kolik se ti mladí hráči zvedli, pokud to zhodnotíte za těch všech třicet zápasů?

Už jen to, že ti mladí trénují s muži, to jim určitě dá fotbalovou kvalitu, sebevědomí, zlepšení. Určitě se zlepšili.

O kolik zkušenější tedy budou do příštího ročníku?

Budou zkušenější určitě o to jaro, které absolvovali. Přijdou zase třeba někteří mladší, takže by měli být ostřílenější. Zase budu opakovat Hajduška a Koubka, doufejme i Schánělec a další… Budu jmenovat i Cibulku, i když ten za muže hraje už nějakou dobu. Myslím si, že to je budoucnost strakonického fotbalu.

Kdo vás nejvíc potěšil? Koho byste vyzdvihl?

V tom mám jasno. Určitě Michal Káník, který, jak jsem se už zmínil, byl pilířem zadních řad. Dále Patrik Káník – výkon mužstva se odvíjí od jeho výkonu. Je to typ hráče, který dokáže rozhodnout utkání. Dal i nejvíc gólů. Rozhodně Petr Dolejš, to je fotbalista, kterých je v těchto soutěžích málo. Rychlý hráč s tahem na bránu, technický, schopný přejít přes dva tři hráče, zakončit. Stabilní výkony odváděl Zdeněk Svoboda…

…se kterým jste pro jarní část ani nepočítali, takže je to trochu paradoxní…

Já jsem byl rád, že to dopadlo tak, že se vrátil do týmu, že nastoupil. Říkal jsem vždy, že je to spolehlivý fotbalista. Těší mě, že bude pokračovat. Příjemným překvapením je pro mě Petr Hovorka, který přišel na doplnění kádru. Naskočil hned ve druhém utkání a až ještě dohoní tréninkové manko z předcházejících let, tak si myslím, že to bude určitá síla v útoku.

Já ještě naváži na Patrika Káníka, kterého jste zmiňoval. Na podzim byl nejlepším hráčem, dal nejvíc branek. Vy sám jste říkal, že táhl mužstvo – na hřišti i v kabině. Proč se třeba ani on neprosadil v té několikazápasové krizové situaci?

To se stane. Mužstvo nedělá jeden fotbalista, dělá ho i deset dalších. Byla to prostě smůla. I sebekvalitnější fotbalista může mít výpadek formy. Může to postihnout každého.

V souhrnu všech faktorů – bylo z vašeho pohledu lepší jaro, nebo podzim?

Po té špatné letní přípravě se čekalo, že Strakonice na tom nebudou moc dobře. Podzim jsme odehráli docela dobře. Když to srovnám, v obou částech sezony byly kvalitní i špatné zápasy. Viděl bych to tak stejně.

Kde byste našel největší pozitivum a naopak negativum? Co nebo kdo vás překvapil?

Mrzí mě zranění některých klíčových fotbalistů. Samozřejmě také zbytečná ztráta vyhraných utkání – na jaře Jankov, Trstěnice… A pozitiva? Návrat Nouska a Koubka po zranění. Jak jsem už také zmínil, uspokojivé výkony mladých hráčů.

S Pískem to budou extraderby

A v celé soutěži? Jak hodnotíte letošní divizní ročník?

Jsem rád, že soutěž byla jak v horních, tak i ve spodních patrech tabulky vyrovnaná, rozhodovalo se do posledního kola. Další věc, která je pro mě pozitivní, je to, že jsme ukázali, že pokud hrajeme disciplinovaně, všichni jedou na sto procent, dá se hrát s každým soupeřem, což jsme předvedli v posledním kole v Klatovech. Předvedli jsme to i v Králově Dvoře, kde jsme remizovali. Na druhou stranu mě mrzí, že se neudrželo jihočeské mužstvo Roudné.

Ale přibude Písek. A Sezimovo Ústí nahradí Prachatice, což budou pro Strakonice větší derby.

S Pískem to budou extraderby. Už jen proto, že nastoupí Honza Zušťák, dlouholetý bývalý hráč Strakonic, proti „svým“. Bude to zajímavé, můžeme se těšit na další atraktivní souboje.

Jako jeden z cílů do jara jste si dali hrát atraktivnější fotbal. Z vašeho pohledu, povedlo se to?

Doma jsme to bohužel ve druhé polovině odvetné části moc nepředvedli. To je pro nás pro všechny další úkol, zatraktivnit náš fotbal, protože fotbal se hraje nejen na body, ale i pro diváky. Čím lépe bude hra vypadat, tím víc lidí přijde.

Sezona sice skončila teprve nedávno, ale další je už za dveřmi. Budete v té nadcházející silnější?

Já doufám že ano. Věřím, že kádr vhodně doplníme. Jména zatím říkat nechci, jednání jsou teprve na začátku. Ale už se těším na přípravu, kde bude dvacet lidí, konkurence…

Ze současného kádru nikdo neodchází?

Většina hráčů zůstává. Pravděpodobně bude končit Lašák, který se vrátí zpátky do Prachatic.

23.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Obchod - Obchod Obchodní referent 18 000 Kč

Obchodní referenti referent obchodního oddělení. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 11. Poznámka: Kancelářská práce + občasné výjezdy autem ., Jednání s dodavateli zboží pro naše družstvo ,příprava cen pro provozovny , občasná kontrola prodejen , příprava akcí př. ovoce zelenina - ceny , druhy. Objednávání některých druhů zboží pro prodejny , vyjednání výhodných cen a jiné. , Řidičský průkaz skupiny B podmínkou. , Pracovní poměr bude sjednán na dobu určitou se zkušební dobou , poté na dobu neurčitou., Zaměstnanecké výhody: Stravenky, prémie za splnění hospodářského výsledku, příspěvek na dovolenou pro zaměstnance i jeho nezaopatřené děti, měsíční příspěvek na rehabilitační služby/masáže, plavání, cvičení…/,zájezdy s naším družstvem a zvýhodněné vstupenky do divadel, příspěvky pro děti zaměstnanců na letní tábory , v případě zájmu měsíční příspěvek na penzijní připojištění a jiné výhody , dle naší kolektivní smlouvy , , KONTAKT: e-mailem nebo telefonicky v době od 6-14 hod., Holínová Alena, tel.: 383410021, 725 003 352, e-mail: personalni@jednota.volyne.cz. Pracoviště: Jednota, spotřební družstvo ve volyni, náměstí Hrdinů, č.p. 69, 387 01 Volyně. Informace: Alena Holínová, +420 383 410 021.

Gastronomie - Gastronomie Šéfkuchař 19 000 Kč

Šéfkuchaři v jídelnách, menzách Kuchař/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 29000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Umíte vařit a chcete vést tým? Rádi tvoříte jídlo? Pojďte vařit k nám. , , STRAVBYT hledá kuchař/ku do kuchyně ve Strakonicích. Práce po celý rok jen v pracovní dny od 5:30 do 14:00. Náplň práce: příprava teplých pokrmů pro jídelny a servírování a zodpovědnost za dodržování hygienických norem., , Nabízíme platový růst, dotované stravování, roční bonusy, výborný kolektiv, možnost kariérního růstu, práci na HPP, jistotu pravidelného vyplácení mezd, možnost parkování a dobrou dopravní dostupnost (přímo u nádraží). , , Očekáváme od Vás: radost z vaření, výuční list v oboru kuchař a praxe výhodou.. Pracoviště: Stravbyt s.r.o. - jídelna fezko strakonice, Heydukova, č.p. 1111, 386 01 Strakonice 1. Informace: Fedor Tachajev, +420 725 386 624.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 20 000 Kč

Chovatelé ostatních hospodářských zvířat (kromě drůbeže) krmivář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: ŘP"B, T" čelní nakladač, Pracovní doba od 5 do 13.30hod., Nabízíme ubytování - byt 3+1, KONTAKT: Procházková Bc., tel.: 721368266, e-mail: prestovice@seznam.cz. Pracoviště: Zemědělské družstvo přešťovice, 386 01 Strakonice 1. Informace: Lenka Procházková, +420 721 368 266.

Výroba - Výroba Montážní dělník 13 200 Kč

Montážní dělníci výrobků z kombinovaných materiálů montážní dělník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13200 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Montážní dělník ve výrobě domácích spotřebičů, KONTAKT: Timonin Igor, tel.: 777545185, e-mail: bss.invest@seznam.cz. Pracoviště: Bss invest s.r.o. - pracoviště leifheit s.r.o., Sádlov, č.p. 1300, 388 01 Blatná. Informace: Igor Timonin, +420 777 545 185.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Děti z mateřské školky ve Vodňanech.

Představujeme děti z Mateřské školy Vodňany

Videosouhrn 20. března 2018

Smrt posledního nosorožce bílého a hromadné venčení za Marleyho: videa dne

Motor v semifinále prohrál s Kladnem počtvrté a extraligový sen se rozplynul

České Budějovice – Hokejisté ČEZ Motoru prohráli pátý duel semifinále play off první WSM ligy s Kladnem po špatném výkonu 2:5, v sérii podlehli 1:4 a sezona pro ně bohužel skončila.

Pejskaři v Prachaticích venčili své mazlíčky na podporu Marleyho

Prachatice /VIDEO/ – Kauza týraného štěněte Marleyho už týden vyvolává emoce u lidí po celé republice, hlavně u pejskařů. Ti se proto rozhodli pro hromadné venčení psů za Marleyho a další týrané psy.

Štěně Marley se zotavuje, čeká ho ale reoperace tlapky

Prachatice - Štěně Marley, jehož týrání má na svědomí jeho čtyřiadvacetiletý majitel je stále v péči vimperské veterinární ordinace. V úterý po čtvrté hodině ošetřující lékaři vydali zprávu, že je pejsek je stabilizovaný a zotavuje se z mnohočetných pohmožděnin.

Skupovy Strakonice budou patřit nejmenším divadelním fanouškům

Strakonice - Ve čtvrtek 22. března začíná 53. ročník loutkářské přehlídky Skupovy Strakonice, která potrvá do soboty 24. března.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT