VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Když přišla utkání, ve kterých o nic nešlo, tak jsme je neodehráli na sto procent

STRAKONICE - Trenér fotbalistů SK Strakonice 1908 Jaroslav Voříšek byl s uplynulou divizní sezonou spokojený

23.6.2007
SDÍLEJ:

Jaroslav VoříšekFoto: Jan Škrle

S pevným přesvědčením v hlase, že další sezona bude lepší než ta právě skončená, odpovídá na otázky týkající se jejího hodnocení jedenačtyřicetiletý kormidelník. Na co se těší v té nadcházející? Na derby s Pískem a Prachaticemi.

V hodnocení podzimní části, kdy jste skončili devátí, jste řekl, že vám ke spokojenosti chybí několik bodů. Nyní už můžete říci, že jste spokojený? Šéf klubu Michal Káník je spokojený.

Musím s ním souhlasit, jsem spokojený. Ale byl bych špatný trenér, kdybych řekl, že jsme na tom nemohli být lépe. Nevyšla nám některá utkání, ať na podzim doma nebo i teď na jaře. Celkově jsme mohli mít o deset bodů víc a umístit se ještě výše.

To je přesně to, co mě napadá při pohledu na konečnou tabulku. Že jste měli být alespoň o dvě příčky výše.

Pokud bychom připočetli deset bodů, tak určitě.

První polovina jara vám vyšla, získali jste čtrnáct bodů. Pak ale přišel zlom, kdy se nedařilo. Proč?

Těžko říct. Začalo to špatným utkáním v Jankově, kde jsme vedli 2:0 a pustili jsme už vyhrané utkání. Nakonec jsme remizovali. Pak to pokračovalo doma s Vejprnicemi, v Trstěnicích, s Roudným… Byla to špatná série. Čím to bylo? Nevím. Možná krátkodobá ztráta formy, možná podcenění soupeřů, neproměňování šancí, špatná obranná činnost.

Stejně jako na podzim jste ztráceli právě s celky, které hrály ve spodku tabulky. Potvrdilo se, že umíte hrát na týmy ze špičky?

Určitě to bylo podceněním. Bohužel jsme rozdali body soupeřům, kteří byli pod námi. Byly to zbytečné ztráty, hlavně v domácích zápasech, kdy jsme si trošku rozzlobili fanoušky. Nejen ztrátou bodů, ale hlavně špatným výkonem. Doufám, že se to změní.

Hlavním úkolem do zimní přípravy bylo zapracovat na defenzivě, museli jste nahradit odcházejícího Vladimíra Halgaše. Ale v odvetách se ukázalo, že v defenzivě příliš velké problémy nebyly.

V jednotlivých postech asi ne, ale celkové bránění nebylo takové, jaké bych si představoval. Vláďu Halgaše jsme nahradili Michalem Káníkem, který hrál několik utkání v útoku. Předělali jsme ho na stopera. Já jsem byl maximálně spokojený. Celé jaro odehrál v pohodě, bez problémů a byl jedním ze základních pilířů. Co se týče stopera, náhrada určitě adekvátní. Bohužel jsme ke konci trošku střídali krajní obránce, protože ty výkony nebyly moc dobré, ať třeba u Lašáka nebo Martínka. Spíše jsme hledali kvalitní krajní beky. Hlavní chyby v naší obranné činnosti byly pozdní přístup k hráčům a nedůraz.

Když jste ve druhé části soutěže prohráli, bylo to většinou jen o gól. Takže to bylo spíš o tom, že jste nedokázali dát branku, respektive víc branek než soupeř.

Jednak jsme nedokázali dát o gól víc tím, že jsme neproměnili šance, já už jsem to několikrát říkal. Na jaře jsme si vypracovali velkou spoustu příležitostí. Oproti podzimu to bylo zlepšení. I tím, že začal hrát další útočník – útočník v uvozovkách – Petr Hovorka, který byl na hřišti znát.

Pro vývoj celé sezony bylo určitě rozhodující, že vám vyšel vstup do obou její částí. Nahráli jste body, byli jste pak možná více v klidu. Ale na konci vám zase došel dech…

Jak už uvedl Michal Káník, hráči musejí hrát stále pod určitým tlakem. Nemyslím tím zrovna tlak, aby se hrálo o postup, nebo o sestup. Ale když přišla utkání, ve kterých o nic nešlo, tak jsme je neodehráli na sto procent. Je to v hlavách hráčů, v psychice. Asi se špatně připravili. Podcenili to.

Nepřišlo po té první osmičce jarních zápasů uspokojení? Záložník Tomáš Hodánek to v jednom z rozhovorů řekl.

Jakmile získáte nějaké body a mužstvo je i do určité míry chváleno a vědělo, že ty body dokáže nějakým způsobem získat, asi se sebeuspokojilo.

Stejně jako v první části jste i v odvetách řešili problémy s brankáři. Na podzim jste měli kvůli zraněním opravdu velké trable a také na jaře nebylo vše stoprocentní. Například Marek Kučera odchytal několik zápasů zraněný.

Na jaře jsme měli radost, že máme dva vyrovnané gólmany – Kučeru a Charváta. Bohužel došlo k tomu, že Charvát brzy onemocněl. V Jankově se pak zranil a zbytek tak musel odchytat Kučera. Ten se bohužel také zranil, měl problémy s kotníkem. Několik zápasů hrál se sebezapřením. Možná i některé jeho zákroky nebyly úplně stoprocentní a v některých duelech se to projevilo třeba při odrazu.

Tahle sezona by vás tedy v tomhle měla hodně poučit.

Je velký přepych mít tři brankáře. Já doufám, že k ničemu podobnému už nedojde. Byla to velká rarita. Tolik zraněných gólmanů asi nikdo neměl.

Pro mladíky jen pochvalná slova

Ke konci jste měli trochu problémy se sestavou. Nebo to byl záměr, dát přednost mladíkům?

Hráči jako Hajdušek a Koubek, v poslední době také Hrouda a další, dostali příležitost. Posledně jmenovaný se ukázal v posledních dvou zápasech ve velmi dobrém světle. O Hajduškovi jsme věděli, že je to kvalitní předstoper. Byla i zranění, kromě gólmanů, od začátku jara Nousek, Koubek, do hry vůbec nezasáhl Reindl. Nousek i Koubek odehráli ta poslední utkání velmi dobře, musím je jen chválit.

Hráli jste s mladým týmem. O kolik se ti mladí hráči zvedli, pokud to zhodnotíte za těch všech třicet zápasů?

Už jen to, že ti mladí trénují s muži, to jim určitě dá fotbalovou kvalitu, sebevědomí, zlepšení. Určitě se zlepšili.

O kolik zkušenější tedy budou do příštího ročníku?

Budou zkušenější určitě o to jaro, které absolvovali. Přijdou zase třeba někteří mladší, takže by měli být ostřílenější. Zase budu opakovat Hajduška a Koubka, doufejme i Schánělec a další… Budu jmenovat i Cibulku, i když ten za muže hraje už nějakou dobu. Myslím si, že to je budoucnost strakonického fotbalu.

Kdo vás nejvíc potěšil? Koho byste vyzdvihl?

V tom mám jasno. Určitě Michal Káník, který, jak jsem se už zmínil, byl pilířem zadních řad. Dále Patrik Káník – výkon mužstva se odvíjí od jeho výkonu. Je to typ hráče, který dokáže rozhodnout utkání. Dal i nejvíc gólů. Rozhodně Petr Dolejš, to je fotbalista, kterých je v těchto soutěžích málo. Rychlý hráč s tahem na bránu, technický, schopný přejít přes dva tři hráče, zakončit. Stabilní výkony odváděl Zdeněk Svoboda…

…se kterým jste pro jarní část ani nepočítali, takže je to trochu paradoxní…

Já jsem byl rád, že to dopadlo tak, že se vrátil do týmu, že nastoupil. Říkal jsem vždy, že je to spolehlivý fotbalista. Těší mě, že bude pokračovat. Příjemným překvapením je pro mě Petr Hovorka, který přišel na doplnění kádru. Naskočil hned ve druhém utkání a až ještě dohoní tréninkové manko z předcházejících let, tak si myslím, že to bude určitá síla v útoku.

Já ještě naváži na Patrika Káníka, kterého jste zmiňoval. Na podzim byl nejlepším hráčem, dal nejvíc branek. Vy sám jste říkal, že táhl mužstvo – na hřišti i v kabině. Proč se třeba ani on neprosadil v té několikazápasové krizové situaci?

To se stane. Mužstvo nedělá jeden fotbalista, dělá ho i deset dalších. Byla to prostě smůla. I sebekvalitnější fotbalista může mít výpadek formy. Může to postihnout každého.

V souhrnu všech faktorů – bylo z vašeho pohledu lepší jaro, nebo podzim?

Po té špatné letní přípravě se čekalo, že Strakonice na tom nebudou moc dobře. Podzim jsme odehráli docela dobře. Když to srovnám, v obou částech sezony byly kvalitní i špatné zápasy. Viděl bych to tak stejně.

Kde byste našel největší pozitivum a naopak negativum? Co nebo kdo vás překvapil?

Mrzí mě zranění některých klíčových fotbalistů. Samozřejmě také zbytečná ztráta vyhraných utkání – na jaře Jankov, Trstěnice… A pozitiva? Návrat Nouska a Koubka po zranění. Jak jsem už také zmínil, uspokojivé výkony mladých hráčů.

S Pískem to budou extraderby

A v celé soutěži? Jak hodnotíte letošní divizní ročník?

Jsem rád, že soutěž byla jak v horních, tak i ve spodních patrech tabulky vyrovnaná, rozhodovalo se do posledního kola. Další věc, která je pro mě pozitivní, je to, že jsme ukázali, že pokud hrajeme disciplinovaně, všichni jedou na sto procent, dá se hrát s každým soupeřem, což jsme předvedli v posledním kole v Klatovech. Předvedli jsme to i v Králově Dvoře, kde jsme remizovali. Na druhou stranu mě mrzí, že se neudrželo jihočeské mužstvo Roudné.

Ale přibude Písek. A Sezimovo Ústí nahradí Prachatice, což budou pro Strakonice větší derby.

S Pískem to budou extraderby. Už jen proto, že nastoupí Honza Zušťák, dlouholetý bývalý hráč Strakonic, proti „svým“. Bude to zajímavé, můžeme se těšit na další atraktivní souboje.

Jako jeden z cílů do jara jste si dali hrát atraktivnější fotbal. Z vašeho pohledu, povedlo se to?

Doma jsme to bohužel ve druhé polovině odvetné části moc nepředvedli. To je pro nás pro všechny další úkol, zatraktivnit náš fotbal, protože fotbal se hraje nejen na body, ale i pro diváky. Čím lépe bude hra vypadat, tím víc lidí přijde.

Sezona sice skončila teprve nedávno, ale další je už za dveřmi. Budete v té nadcházející silnější?

Já doufám že ano. Věřím, že kádr vhodně doplníme. Jména zatím říkat nechci, jednání jsou teprve na začátku. Ale už se těším na přípravu, kde bude dvacet lidí, konkurence…

Ze současného kádru nikdo neodchází?

Většina hráčů zůstává. Pravděpodobně bude končit Lašák, který se vrátí zpátky do Prachatic.

23.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 18 000 Kč Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) řidič nákladního vozidla nad 12 tun, C. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Jedná se o svoz odpadů na skládky, POŽADAVKY: ŘP"C" a profesní průkaz -je možno si dodělat, popř. ADR, Každodenní návraty domů, KONTAKT: Zahrádka Roman MVDr., tel.: 732131919, e-mail: egida@quick.cz. Pracoviště: Egida brusy s.r.o., 386 01 Strakonice 1. Informace: Roman Zahrádka, +420 732 131 919. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 13 500 Kč Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů, taxikáři řidič dodávkového automobilu. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: POŽADAVKY: ŘP"B", praxe v řízení dodávkového automobilu minim. 5 let, fyzická zdatnost (manipulace s težšími břemeny), Mzda: základní + diety a odměny cca 20.000-40.000,- Kč, KONTAKT: Křivan František, tel.: 602640040. Pracoviště: Trizola s.r.o. - provozovna rovná, 386 01 Strakonice 1. Informace: František Křivan, +420 602 640 040. Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 16 000 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků skladník - řidič VZV. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení, praxe výhodou, zručnost,řízení VZV, pečlivost, ŘP"B",PC, Kontakt: ing. Pixová 383 342 239. Pracoviště: Čz a.s. - pracoviště strakonice, Tovární, č.p. 202, 386 01 Strakonice 1. Informace: Veronika Pixová, +420 383 342 239. Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 12 200 Kč Pomocní pracovníci v rostlinné výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Řez stromků, pletí rybízu, jahod, Pracovní doba: 7:00-15:30hod., KONTAKT: Demyda Olena, tel.: 608622182, e-mail: demyda@email.cz. Pracoviště: Demyda s.r.o. - pracoviště chelčice 106 a okres strakonice, 389 01 Vodňany. Informace: Olena Demyda, +420 608 622 182.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Přemysl Fiala vyhrál dvouhru i čtyřhru.

Na přeborech kraloval Přemysl Fiala

-

Obránce Zdeněk Čáp definitivně končí v Motoru, bude hrát za Prostějov

České Budějovice – Obranné řady Motoru v poslední době vykrystalizovaly do jasné podoby. Vedle sedmi stálých obránců jsou případně k dispozici i mladíci Vojtěch Doktor a Václav Prospal, na hostování v Havířově se rozehrává i Ondřej Kachyňa. Do výběru a koncepce trenérů tak nezapadl Zdeněk Čáp, který tudíž v Českých Budějovicích končí, a s tím zaniká i jeho hostování v Přerově. Jeho smlouvu přebírá Prostějov, kde bude odchovanec hradeckého hokeje pokračovat.

Dvě medaile od jedenáctiletých

České Budějovice – V zimním poháru 11letých v plavání v Mladé Boleslavi se do dělby medailí zapojili i Jihočeši. Zaplavali dvanáct nejlepších letošních výkonů v kraji (ve výsledcích tučně).

-

ČEZ Motor zazářil a vyhrál na ledě lídra Chance ligy v Jihlavě!

Jihlava - Zabrali v pravý čas. Hokejistům ČEZ Motoru České Budějovice se podařil husarský kousek, když dokázali ve 32. kole soutěže zvítězit na ledě lídra první Chance ligy Jihlavy 2:0. V pondělí hrají Jihočeši doma se Slavií Praha (17.30). 

„Mrňousové“ bez medaile

České Budějovice – V zimním poháru ČR desetiletého žactva v Jablonci měla z Jihočechů ke stupních vítězů nejblíže Eliška Jahodová z Jindřichova Hradce.

Tabulka Z V R P S B
1. SK Slavia Praha 18 15 1 2 46:16 46
2. FC Viktoria Plzeň 18 13 3 2 27:14 42
3. FK Jablonec 18 10 3 5 38:16 33
4. FC Baník Ostrava 18 10 3 5 25:15 33
5. AC Sparta Praha 18 9 4 5 29:15 31
6. FC Fastav Zlín 18 9 3 6 24:20 30
7. FC Slovan Liberec 17 6 6 5 16:15 24
8. FK Mladá Boleslav 18 6 4 8 35:34 22
9. FK Teplice 18 6 4 8 19:24 22
10. 1. FK Příbram 18 5 4 9 23:42 19
11. Bohemians Praha 1905 18 4 6 8 18:27 18
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT