Po třech úvodních výhrách třetí prohra. Tu „nejčerstvější“ utrpěli fotbalisté Přešťovic na hřišti Bavorovic, kde v 6. kole krajského přeboru podlehli 1:4 (0:2), když gól Schánělce přišel až za stavu 0:4.

Protom se tak nyní pohybuje přesně uprostřed šestnáctičlenného pelotonu, když je se ziskem devíti bodů osmý.

Jak hodnotil utkání brankář Bohumil Mára?

„Nezačali jsme špatně, a to i přestože jsme se opět museli obejít bez několika hráčů. Přišly ale dvě chyby a prohrávali jsme 0:2. Do půle jsme se už nevzpamatovali, i když v nadějných šancích byli Brom, který hlavou trefil jen brankáře a také Martin Šrámek, který vystřelil ukvapeně.

Druhou pětačtyřicetiminutovku jsme začali dobře, kombinovali jsme, domácí přestali hrát a nevěděli si s námi rady. Hrdinou dne, v uvozovkách, byl útočník Horejš, který se dostal minimálně do tří slibných příležitostí, ale bohužel nezakončil. V 60. minutě nám byl vyloučen Levora a dohrávali jsme o deseti. Víc jsme se zatáhli, soupeř však přidal z penalty třetí branku a už nebylo co řešit. Utkání se dohrávalo jen z povinnosti. Ke konci jsme ve snaze dát alespoň čestný gól inkasovali počtvrté. Nakonec jsme se však přece jen dočkali, když se prosadil Schánělec.“

Sestava: B. Mára – Brom – Cibulka, Levora, Křiváček – Schánělec, Souhrada, M. Šrámek, Vilánek (75. V. Šrámek) – Horejš (85. Hrčka), Rybák.

Poprvé v sezoně dali vodňanští fotbalisté v utkání víc než jeden gól.

V defenzivě, kterou se z 16 účastníků krajského přeboru nemůže pochlubit nikdo jiný, opět potvrdili své kvality, když už počtvrté neinkasovali.
Znamenalo to zisk tří bodů za výhru 2:0 (2:0) v Olešníku po brankách Kaczka a Varyše.

A v tabulce posun směrem nahoru na sedmou příčku. Celkem mají Vodňanští po šesti kolech deset bodů.

Trenér Libor Žák byl spokojený především s výkonem v prvním poločase.

„První půle byla z naší strany úplně perfektní. To, co jsme předváděli, tak bych si to představoval. Dobře jsme napadali, donutili jsme soupeře k chybám a nepustili ho přes půlku. Poločasový výsledek 2:0 byl z mého pohledu ještě milosrdný. Po obrátce jsme polevili v napadání, už to nebylo ono. Bylo to dáno také tím, že to bylo náročné. Zaměřili jsme se hlavně na to, abychom neinkasovali. Výsledek 2:0 jsme si pohlídali až do konce, i když jsme ještě mohli Vokatým a Sýsem přidat další góly. Teď nás prověří Kaplice.“

Sestava: Novák – Martínek, P. Polanský, Varyš, Trenda – Beneš (65. Vokatý), Hrdlička (80. Sýs), Hodánek, Hojdekr – Kaczko, Machnyk (77. Volavka).