Už je to jasné. Uplynulé 24. kolo okresního přeboru určilo, že vítězem soutěže se stane béčko Vodňan. V tabulce má po zaváhání druhého Pražáku nyní osmibodový náskok a dvě kola před koncem už nemůže být předstiženo. Znamená to, že se v příští sezoně může těšit na účast v I. B třídě. I když je zde jeden háček. A–tým.

„Přihlášku pro I. B třídu podávat budeme. A dál se uvidí podle situace A–týmu,“ prohlásil včera předseda oddílu Milan Bače.

Jak vypadá současná situace? Áčko v krajském přeboru kleslo po minulém kole na předposlední místo a reálně mu tak hrozí sestup. Vodňanským nenahrává ani situace v divizi, kde o udržení bojuje Roudné. To se buď musí udržet, nebo Vodňany musejí poskočit o stupínek výš, aby setrvaly v nejvyšší krajské soutěži i pro příští sezonu.

Situaci nemají ve svých rukou, spoléhat musejí i na klopýtnutí hlavního konkurenta, kterým je Český Krumlov.

Chuť hrát s B–mužstvem I. B třídu oddíl má. „Pokud by však áčko spadlo, museli bychom rozmyslet a zvážit, jestli bychom zvládli mít jeden tým v I. A třídě a druhý v I. B třídě. Jde hlavně o personální zajištění,“ vysvětlil Bače. „Přihláška pro krajské soutěže musí být odevzdána do 8. června, účast se poté potvrzuje, a to do 26. června,“ poznamenal.