První soutěžní zápas nové sezony hostí v neděliv 17 hodin stadion na Křemelce.

V 1. kole Poháru ČMFS přivítají divizní Strakonice Marilu Příbram, v uplynulé sezoně ještě prvoligovou. Středočeši se však v nejvyšší soutěži neudrželi a v novém ročníku si tedy zahrají ve II. lize.

„Já beru Marilu pořád jako ligové mužstvo. Není podle mě slabší, spíš naopak silnější, vytvořila nový tým, nechala si jen pár hráčů z loňska. Dala se dohromady, aby mohla hrát o postup zpět do první ligy,“ řekl včera hrající šéf SK 1908 Michal Káník. K nejzkušenějším borcům hostů patří Otepka a Hunal. „A noví hráči se budou chtít určitě předvést,“ dodal trenér Jaroslav Voříšek.

Udržet co nejdéle 0:0, to je šance

Pro tým od Otavy je utkání určitě svátkem. A zpestřením přípravy. „Favoritem jsou samozřejmě hosté. My zkusíme překvapit. Ale když vypadneme, nebude to tragédie. Prioritou je pro nás až o týden později první divizní zápas v Bzové,“ konstatoval Káník. „Všichni se na utkání těšíme. Zahrát si s exligovým týmem je pro hráče svátek. A pro mladé to bude zkušenost,“ zmínil kouč.

Kde by mohla být šance Strakonických? „Čím déle se nám podaří držet nerozhodný výsledek. Soupeř by pak mohl znervóznět,“ myslel si prezident. Příbramští nic nepodcenili a svého soupeře sledovali ve středečním přátelském duelu s českobudějovickým Dynamem B.

Výsledky Strakonic v přípravě nejsou příznivé. Z šesti utkání uhrál mančaft jedinou remízu, a to s Milevskem. „Nechci ty výsledky podceňovat ani přeceňovat. Až doteď jsme nehráli v optimálním složení a nebudeme ani teď. Problémy s kolenem trápí Patrika Káníka, uvidíme, jestli bude v neděli k dispozici. A určitě nebude Petr Dolejš, po technické stránce se nám nepodařilo ještě dotáhnout jeho přestup, není zaregistrován. Ale je to náš hráč,“ poznamenal Michal Káník.

Sestava asi bude více defenzivnější

Jaroslav Voříšek má na devadesát procent o sestavě jasno. Podle svých slov možná ještě udělá změny na jednom až dvou postech. „Přemýšlím, že trochu víc zdůrazním defenzivu,“ upřesnil. Mezi tyče se postaví Radek Charvát.

Marila si zatím vede v přípravě velmi dobře, dosud prohrála jen s Libercem.

Zdá se, že se Příbramským podařilo hodně zapracovat na zakončení. Právě tento nedostatek v loňské sezoně zřejmě rozhodl o sestupu.
„Že začali dávat góly? Třeba se jim to v neděli nepovede…“ uzavřel Michal Káník.

Na vítěze nedělního duelu čeká ve 2. kole lepší z dvojice Králův Dvůr – Sparta Krč.