S dalším třetiligovým účastníkem změří dnes síly v přípravném utkání fotbalisté Strakonic.

Po Spartě B a Slavii B je čeká zápas s rezervou Dynama České Budějovice. Výkop na Křemelce je v 17 hodin. Utkání bude také generálkou před nedělním pohárovým zápasem s Marilou Příbram.

„Doufám, že už všichni hráči z marodky budou k dispozici a budeme moct nastoupit v sestavě, která se představí i v pohárovém duelu,“ uvedltrenér Jaroslav Voříšek.

Po svalovém zranění se vrací Chvosta, otazník visí nad Svobodou, kterého trápil zánět zubu a horečku měl Hrouda.

Šéf lavičky také věří, že se hráči poučí z minulého nevydařeného střetnutí s Přešťovicemi, které na Křemelce vyhrály 2:0. Jakou tedy kouč zvolí proti béčku Dynama taktiku? „Musíme poctivě bránit. Od toho je třeba začít. A snad se povede nějaký brejk. Hráče budu nutit k tomu, aby útočili. Je ale nutné zlepšit pohyb – nenabízíme se, nechceme hrát,“ jmenoval nedostatky Voříšek.

Lepší soupeř, takže i lepší hra?

Jakým soupeřem vlastně Českobudějovičtí budou v porovnání s týmy ze stejné soutěže – Spartou B a Slavií B?

„Budou stejně silní. Když to porovnám, tak Sparta byla v zápase s námi jasně lepší. Slavii jsme mohli při troše štěstí porazit, bylo to naše nejvydařenější utkání v přípravě. Bohužel jsme v závěru dostaly zbytečné branky,“ konstatoval Jaroslav Voříšek a ještě poznamenal: „Hrajeme s lepším soupeřem, tím by měla být i naše hra lepší. Doufám, že to potvrdíme…“