V novém ročníku fotbalové divize se písecký nováček uvedl remízou ve Vejprnicích, Strakonice vyhrály v Bzové, zato Tatran doma podlehl Admiře. V krajském derby se nečekalo vítězství Jankova v Třeboni, které se zrodilo až v nastaveném čase.

Bzová – Strakonice 0:1 (0:0)

Cibulka v 52. minutě rozhodl zápas, ve kterém byli hosté lepší. Prvních deset minut se ale odehrávalo v režii domácích. „Nemohli jsme se chytit,“ hodnotil trenér Voříšek. Pak už hosté hru vyrovnali. V 18. minutě měl obrovskou šanci Nousek, ale nedal. I ve druhé půli byly šance na kopačkách Strakonic. Nousek ani Patrik Káník nedali. V 52. minutě už dlouhý balon prodloužil Petr Hovorka hlavou na Dolejše, který obešel dva hráče a podél brankové čáry poslal střílený centr, který brankář sice vyrazil na vápno, Cibulka však prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 0:1.

Branky: 52. Cibulka. ŽK 4:2, 250 diváků, rozhodčí Král. Strakonice: Charvát – Hrouda (83. Hanáček), Svoboda, Hajdušek, Petr – Nousek (56. Chvosta), Benedikt (75. R. Dolejš), Cibulka, P. Dolejš - P. Káník, P. Hovorka.

Prachatice – Admira 1:3 (1:2)

V 16. minutě dal Vobořil vedoucí gól hostí, v závěru první půle ale Šicner vyrovnal – a to i přesto, že ve 39. min. byl za faul na Šafra vyloučen Tatranu brankář Dudek a mezi tyče musel 17letý Dvořák. V nastavení první půle Houzar podruhé dostal hosty do vedení. Dle domácích zahrál rukou, gól však platil. Po změně stran Tatran ve snaze vyrovnat otvíral obranu, takže dorostenec Dvořák měl plné ruce práce, třetí brance z kopačky Machaty však nezabránil.

Branky: 16. Vobořil – 43. Šicner, 45. Houzar, 82. Machata. ŽK: 1:4, ČK 1:0 (39. Dudek), 155 diváků, rozhodčí Hlaváč. Prachatice: Dudek – Bízek, Babka, Ryšánek (58. Kováčik), Bednár – Slípka (76. Kubát), Koršala, Češka, Nitrianský – Janoušek (39. Dvořák), Šicner.

Vejprnice – Písek 0:0

Úvodních dvacet minut patřilo aktivně hrajícím domácím. Hra se však záhy vyrovnala a ve zbytku utkání byli lepší Písečtí, kteří také měli tři stoprocentní šance. Největší z nich v 70. min. Pasytrik, jenž hlavou trefil jen gólmana. Pět minut nato Legdan po zpětné přihrávce Pšeničky trefil na malém vápně vlastního spoluhráče Zušťáka. V 91. min. právě Zušťák mohl rozhodnout, ale ranou zblízka trefil brankáře. Domácí měli za celé utkání jednu nebezpečnou střelu ze dvaceti metrů, s níž se poradil gólman Poplstein.

ŽK 1:4, 80 diváků, rozhodčí Moudrý. Písek: Poplstein – Červenka, Šácha, Pastiryk, Legdan – Malý, Pšenička, Kostka, Pobiš (78. Moravec) – Holan (89. Trantina), Zušťák.

Třeboň – Jankov 1:2 (0:1)

Třebonští se nemohli dostat do tempa, první se v poloviční šanci objevil po dvaceti minutách Malý, ale to už domácí prohrávali, když v 11. minutě potrestal chybu ve středu hřiště Boček. Když už dvě minuty po obrátce viděl jankovský Janoušek druhou žlutou kartu, dala se očekávat zvýšená aktivita svěřenců Wolfa a Marka. To se ale nestalo, naopak. Hostující Bláha v 64. minutě utekl po pravé straně, našel zcela volného M. Pulce, který nedal domácímu gólmanovi Skálovi šanci. Třeboňští sice snížili v poslední minutě nastavení z penalty Brozmanem, ale to už byla pro Třeboňské labutí píseň.

Branky: 90. Brozman z pen. – 11. Boček, 64. M. Pulec. ČK : 82. Malý – 47. Janoušek. ŽK: 6:6. 250 diváků, rozhodčí Čmucha. Třeboň: Skála – Houdek (54. Novotný R.), Malý, Brozman, Procházka – Vohák, Tůma, Kupec (64. Pintér), Dedaj (73. Novotný P.) – Hačka, Zvěřina. Jankov: Hrubý – Janoušek, Kursa, Řezníček, Bláha – Pulec P., Maršán, Pulec M., Boček (88. Novotný) – V. Maxa (78. Štěcha, 90. Maxa P.), Stejskal.

Ostatní

Klatovy – Dou〜bravka 2:0 (1:0), Votice – Žižkov B 1:0 (0:0), Horažďovice – Domažlice 1:0 , Kr. Dvůr – Motorlet 2:0.