V krajském přeboru putoval na konto zástupců Strakonicka o víkendu plný bodový zisk. Vodňany doma porazily Tábor 1:0 (0:0) a Přešťovice přivezly z Hluboké výhru 2:0 (0:0).

Vladimír Petřík, sekretář Vodňan:

„Hrálo se utkání dvou rozdílných poločasů, které se muselo líbit. V prvním půli měli navrch hosté. Hned v úvodu zápasu v 5. minutě po chybě domácích ve středu hřiště měl plné ruce práce se střelou Grombíře domácí brankář Novák. V 10. minutě vystřelil domácí Hodánek, ale hostující brankář Blažek byl na místě. O dvě minuty později byl v šanci hostující Pávec a ve snaze přelobovat brankáře zakončuje nad. Ve 21.minutě se hostující Bozděch ocitl sám před brankářem a zakončil mimo. Hlavička Šebka ve 42. minutě skončila těsně nad brankou a poslední minutě poločasu Grombíř sám před domácím brankářem mířil těsně mimo.

O přestávce bylo v domácí kabině kázání, které pomohlo. Hráči si začali lépe přihrávat, zlepšili pohyb na hřišti a karta se začala obracet. V 53. minutě hlavička domácího Varyše mířila mezi tyče, ale hostující obrana ji stačila odvrátit. Střela Jana Jakše v 61. minutě skončila těsně nad, o minutu později pěkná kombinační akce zakončená střelou opět Jana Jakše hostujícího brankáře nezaskočila a z následného rohu skončila hlavička Varyše nad. V 76. minutě hostující Šreyer střelou z dvaceti metrů k tyči protáhl Nováka. Rozhodující moment přišel v 78. minutě. Machnyk zužitkoval centr Jar. Jakše, když střelou bez přípravy od tyče do branky nedal hostujícímu brankáři šanci 1:0. V závěru zápasu tlak hostů již vyšel na prázdno.“
Tým ještě branku nedostal a je s první výhrou na 7. místě.

Vodňany: Novák – Martínek, Polanský, Varyš, Sýs (63. Jar. Jakš) – Jan Jakš, Hodánek, Hrdlička, Hojdekr (88. Pečený) – Trenda (59. Machnyk), Našinec.

Tábor: Blažek – Šahajda, Grombíř, Kučera, Fořt – Pávec, Trčka, Šreyer, Bozděch (66.Löffler) – Stoszek (46. Pěknic), Šebek (79. Ramovič). Rozhodčí: Peterka, ŽK 2:1, 170 diváků.

Václav Strnad, sekretář Přešťovic:

„K zápasu na Hlubokou jsme odjeli bez zraněných Vlčka, Hanzlíka, Broma a Šrouba. A na lavičce tak zůstali pouze Sokol a brankář Hrčka.

Domácí, kteří neměli do zápasu s námi ani bod, chtěli uspět. A také úvod utkání jim patřil. Naše obrana pracovala spolehlivě a do přestávky jsme udrželi domácí na uzdě. Ve 29. minutě Mára vyboxoval dobrou střelu Janovského. Ve 31. trestný kop Cibulky kryl domácí Matoušek a minutu nato Souhradovu střelu zablokoval D. Vácha na čáře.

Ve druhé půli v 52. minutě musel pro zranění odstoupit Horejš. Nahradil jej Sokol, který se v 55. minutě po centru Souhrady hlavou parádně trefil do sítě. O tři minuty později dalekonosná střela Křiváčka odrazem trefila spojnici břevna a tyče. V 76. minutě Šrámek z hranice vápna napálil míč do Matouška, v 82. Sokol přehodil brankáře i branku.

V závěrečných minutách jsme byli pod velkým tlakem soupeře, kdy Karel Vácha v dobrých pozicích netrefil branku. Domácí moc chtěli vyrovnat, ale po chybě Požárka v 88. si Levora po samostatné akci vychutnal Matouška a po kličce do prázdné branky pečetil naše vítězství. Za předvedený výkon zaslouží pochvalu celý kolektiv. Protom tak ani ve třetím kole neinkasoval a je druhý jen na skóre.“

Sestava: Mára – Cibulka Levora, Vondrák, Křiváček – Schánělec, Souhrada, Šrámek, Vilánek – Horňák (90. Hrčka), Horejš (52. Sokol). Rozhodčí Janák, ŽK: 1:3