Z pohledu umístění v tabulce se zdá být vše v pořádku. Mužstvo skončilo na druhém místě s celkovým počtem 59 nastřílených branek, je třeba ale dodat, že z tohoto počtu jich 33 nastřílel nejlepší střelec František Tlapa. Bez tohoto hráče by asi mužstvo tak vysoko v tabulce nebylo.

Je třeba dodat, že se postupně začíná projevovat generační problém. Řada hráčů je starší třiceti let a to dle mého názoru i na takovou soutěž, jako je okresní přebor, je moc. Nutno se poohlédnout po mladších hráčích, ale kde je vzít. TJ nemá již řadu let ani žáky ani dorost, ti kteří chtějí hrát fotbal odchází do Vodňan nebo okolí, a tak nezbývá než hráče kupovat. Kde ale brát peníze. Již před lety jsem navrhoval zajištění prostředků pomocí sponzorů, což ale nevyšlo. A tak lze jen konstatovat, že když nejsou peníze, nelze pomýšlet na postup ani na nákup hráčů. Fotbalový oddíl tedy může pracovat jen s penězi, které jsou ve společné pokladně. Nepodařilo se prosadit ani to, aby fotbalový oddíl měl svůj účet a mohl tak disponovat jen svými prostředky. To je ale dle mého názoru jen otázka času, přesvědčit myšlení stávajícího vedení, které pořád přemýšlí postaru.

Když se podívám kolem sebe, tak všechna mužstva svoje sponzory mají a na Pražáku to nemůže být jinak. Bez sponzora a bez možnosti vlastního investování je to do budoucna problém. Starší hráči skončí, mladší nejsou a na nákup nejsou peníze. Rozšíření kádru o několik hráčů je tedy nemožné. Mužstvo je dobře materiálně zajištěno, hřiště i kabiny jsou udržované i když jsou nutné drobné úpravy. Po celkové rekonstrukci, která proběhla v roce 2000, je třeba obnovit nátěry oken, dveří, pergoly, opravit omítky atd.

Do příštího ročníku mužstvo neuvažuje o postupu, ale určitě by chtělo být zase na špici okresního přeboru.