Výsledky a komentáře k zápasům dorostu SK Strakonice 1908 – 6. kolo:
Starší dorost: Klatovy – Strakonice 4:1 (2:0), mladší dorost Klatovy – Strakonice 3:1 (0:1).

STARŠÍ DOROST

Pavel Koubek, trenér: „Doufali jsme, že po výhře nad Táborem uděláme nějaký pěkný výsledek a že budeme hrát pohledný fotbal. Opak byl pravdou. Kluci si za tento zápas nezaslouží ani jednu pochvalu. Tento duel byl přesnou kopií zápasu v Rokycanech. Bez nasazení a bojovnosti se fotbal hrát nedá. Naše obrana bude muset začít hrát to, co hrála dříve, jinak budeme dostávat tolik gólů v každém zápase. Abychom neházeli všechnu vinu na obranu, samozřejmě musí začít hrát pořádně celé mužstvo.
Doufáme, že tento zápas nás nabudí k lepším výkonům. Na pouť nás čeká tým Spartaku Příbram, který musíme porazit, abychom se drželi horních příček tabulky.“

Sestava: Švehla – Mirvald, Mráz, Kacetl (Zelenka), Hanáček, Mareš, Koubek, Křivanec, Jiřík (Černý), Říský (Novák), Kešner.

MLADŠÍ DOROST

Martin Červinka, trenér: „Měli jsme výborný vstup do zápasu. Od prvních minut jsme měli znatelnou převahu, na branku domácích se valil jeden útok za druhým, a tak zákonitě přišlo to, co mělo přijít. V 10. minutě krásnou střelou rozvlnil síť domácí branky Chalupa. Pokračovali jsme místy až v drtivé převaze, bohužel jsme již branku nedali. Klatovy v polovině první půle hru vyrovnaly, ale do vážnějšího zakončení se vůbec nedostaly.

Po přestávce udělali domácí korektury v sestavě a na jejich hře to bylo znát. Ve 42. srovnali , v 53. a 60. minutě potvrdili zlepšenou hrou obrat zápasu na 3:1 . Nikdo z nás to nečekal, vzhledem k výkonu z první půle to byl pro nás šok. Ke konci utkání jsme se pokusili o malý zázrak, ale ten se také nekonal, i když vyložené šance Horejše a Žáka přímo volaly o změnu skóre. Zápas v Klatovech se totiž dal celkem dobře vyhrát, nebo byl minimálně remízový, ale to by museli naši útočníci lépe naložit s nabídnutými šancemi.

Bohužel stále a často doplácíme na neproměňování vytvořených šancí, hlavně v té fázi zápasu, kdy máme navrch. To je alfa a omega našich současných neúspěchů.“

Sestava: Zavadil – Kohout, Horejš, Bálek J. (20.Žák), Mareš, Kotrba, Kuneš, Chalupa, Bálek P. (60. Hrach), Beneš, Novák.⋌ (pš)