Bratři Petr Dolejš (21) a Rostislav Dolejš (23) se po letech opět sešli v jednom dresu. Zatímco Petr už ve Strakonicích působil v minulé sezoně, starší Rostislav je s týmem od Otavy až od začátku letní přípravy.

Petře, Rosťo – po jaké době jste se sešli opět ve společném dresu?

Petr: Myslím, že jsme společně hráli naposledy ve starších žácích.

Co byste jeden o druhém řekli – nejprve po stránce fotbalové a pak i té osobní?

Petr: Brácha je tvořivý typ. Potřebuje za sebou hráče, který to odběhá, aby on mohl vymýšlet. A po té osobní stránce? Je to trošku flegmatik…

Rosťa: Brácha by se mohl vypracovat na výborného fotbalistu. Je mladej, má všechno před sebou a každou chvilkou se lepší. Určitě to zatím dotáhl dál. Akdyby na sobě ještě víc pracoval, mohl by se dostat do vyšší soutěže.

Kam konkrétně?

Rosťa: Záleží to hodně na štěstí. Kdyby měl to štěstí, někdo si ho vybral, tak i do té nejvyšší.

Řekněte o sobě navzájem, jaké jsou největší přednosti a jaké naopak nedostatky toho druhého?

Rosťa: Petrovo předností je určitě rychlost. Nedostatkem trošku obranná činnost.

Petr: Technika, předvídavost. Rosťa umí přečíst hru, dát míč na padesát metrů. To jsou jeho přednosti. A nedostatek u něj bude asi taky bránění. Určitě má co zlepšovat. Všechno může zlepšit.

Vzpomenete si třeba na nějaký památný zápas, který jste ve společném dresu odehráli?

Rosťa: Tak to nevím.

Petr: My jsme spolu tolik utkání neodehráli, brácha je přece jenom o dva roky starší. Moc zápasů jsme neměli, abychom mohli vzpomínat na nějaké ty pěkné. Hlavně – už je to dlouho.

Rosťa: Spíš byste se musel zeptat táty, ten si to určitě pamatuje.

Když narazím na téma letní příprava: v té se vám jako celému týmu výsledkově nedaří. Proč?

Petr: Já jsem teď proti béčku Dynama odehrál teprve druhý zápas. Je to těžké… Teď jsme byli poprvé ve složení, ve kterém bychom měli nastupovat i v soutěži. Dynamo B bylo těžkým soupeřem. Nevím, nešlo to. I když jsme měli šance vstřelit gól.

Byl to teprve váš druhý zápas, protože jste se vrátil z testů v Dynamu. Jak probíhaly?

Petr: Byl jsem tam tři týdny. Pořád se běhalo. Bylo tam hodně hráčů, vybrali si, jak si vybrali. Údajně se tam mám vrátit ještě v zimě na zkoušku a pak se uvidí.