Patnáct jarních zastávek SK Strakonice

STRAKONICE - Týmu vyšla první polovina odvetné části divize, v osmi zápasech uhrál 14 bodů. Ve zbývajících sedmi jich přidal už jen sedm

22.6.2007

SK Strakonice 1908Foto: Jan Škrle

Dveře za divizním ročníkem 2006/2007 se zabouchly o uplynulém víkendu. SK Strakonice 1908 vylepšil v patnácti jarních duelech své postavení po podzimu, kdy byl devátý, na konečnou osmou příčku. Jak si vedl v odvetách kolo po kole?

SK – Bzová 3:2 (1:1)

Vydařený start. Strakoničtí zvládli první jarní duel, i když trochu se štěstím. Dvakrát vedli – 1:0 a 2:1, hosté vždy vyrovnali. O tom, že tři body zůstanou u Otavy, rozhodla proměněná penalta v nastavení.

Třeboň – SK 2:0 (2:0)

O výsledku jihočeského derby rozhodly začátek a konec první půle. První gól přišel už v 7. minutě po penaltě. Po obrátce se hosté zlepšili, ale svoji převahu nedokázali vyjádřit brankově.

SK – Horažďovice 3:1 (3:1)

Zápasy těchto soupeřů mají vždy příchuť derby. O to sladší výhra byla. Odveta skončila úplně stejným výsledkem jako na podzim, jen v opačném gardu. Horažďovičtí toho na Křemelce mnoho nepředvedli.

Králův Dvůr – SK 0:0

Bod ze hřiště týmu, který se pohyboval na špici. Oba celky podaly směrem dozadu zodpovědný výkon. Rozhodčí ve druhé půli Strakonicím neuznal branku pro ofsajd.

SK – Sezimovo Ústí 2:3 (1:1)

Na 250 diváků vidělo dramatický souboj. Domácí opět vedli 1:0 a 2:1, hosté ale během chvíle otočili. V samém závěru sudí neuznal domácím vyrovnávací gól pro domnělý ofsajd.

Doubravka – SK 1:2 (0:0)

„Mohli jsme vyhrát tak 5:1. Ale šance jsme zahodili.“ Tak zhodnotil duel s týmem bojujícím o záchranu útočník Patrik Káník. Důležitý byl ale zisk tří bodů. Strakonickým se také povedla odveta za podzim, kdy doma podlehli 1:3.

SK – Votice 1:0 (1:0)

„Jeden z nejlepších výkonů.“ Tato slova pronesl hrající šéf klubu Michal Káník. Domácí o své výhře rozhodli už v 7. minutě. V 78. minutě ještě M. Káník neproměnil penaltu. Hosté nepředvedli téměř nic.

Jankov – SK 2:2 (2:2)

Duel, jenž odstartoval několik zápasů trvající krizi. I když i bod zvenku se počítá, tahle ztráta bolela. Tým od Otavy totiž vedl už 2:0. Domácí ale během tří minut srovnali.

SK – Vejprnice 0:1 (0:1)

Kouč Jaroslav Voříšek tohle střetnutí zhodnotil stručně a jasně: „Je to ostuda!“ I když jeho svěřenci měli osmdesát procent ze hry, gól nedali.

Trstěnice – SK 3:2 (1:2)

Strakoničtí opět podarovali potřebné – s posledním týmem tabulky prohráli. „Jsme jako Jánošík,“ okomentoval to trenér Voříšek. Náskok soupeře tentokrát musel dotahovat celek od Otavy, což se mu ještě do půle podařilo – skóre otočil. Po přestávce se ale naplno projevil problém č. 1: proměňování šancí. Na Trstěnice bude mít SK asi nejhorší vzpomínku i vzhledem k domácí remíze 2:2 s nimi a jejím okolnostem…

SK – Roudné 0:2 (0:1)

Vyvrcholení krize! V koncovce opět bída. „Ani za další dvě hodiny bychom gól nedali,“ konstatoval tehdy záložník Karel Cibulka. Roudné vytěžilo z minima maximum. Nabídnuté dvě šance využilo.

Dobříš – SK 0:2 (0:0)

Uf! Tohle vítězství znamenalo jistotu záchrany. A jedině dobře, že to tým zvládl a mohl být v závěru v klidu.

SK – Vyšehrad 1:2 (0:2)

Favorit bojující o prvenství si nesměl dovolit zaváhat. Domácí mu roli dost ulehčili. Zaspali úvod a už v 18. minutě prohrávali 0:2. Zkušený soupeř si už výhru uhlídal. Strakoničtí snížili ve druhé půli, kdy zlepšili hru, z penalty.

SK – Viktoria Žižkov B 0:0

V rozlučce s fanoušky předvedli hráči dobrý výkon. Chyběl jen gól. Opět doplatili na neproměňování šancí.

Klatovy – SK 0:2 (0:1)

SK měl zvýšenou motivaci, chtěl vrátit Západočechům porážku z podzimu. Ta měla velmi hořkou příchuť: Strakonice nebyly horším týmem, ale na konečném výsledku se podepsal katastrofálním výkonem sudí Kalenda. Hosté v odvetě podali excelentní výkon a udělali za sezonou vítěznou tečku

22.6.2007 VSTUP DO DISKUSE

Výroba - Výroba Montážní dělník 18 000 Kč

Montážní dělníci výrobků a zařízení Montážní dělník zemědělských strojů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Oblast Vašich úkolů: montáž zemědělských strojů TERRADISC, týmová práce. Váš profil: manuální zručnost, preciznost, pracovní nadšení, flexibilita. Nabízíme Vám: stabilní a perspektivní práci v rakouském rodinném podniku, odpovídající finanční ohodnocení, v případě zájmu možnost dalšího vzdělávání se a rozšiřování kvalifikace, mnoho dalších finančních i nefinančních benefitů. Pracoviště: A. pöttinger, spol. s r.o., Číčenická, č.p. 1284, 389 01 Vodňany. Informace: J. Stropnická, +420 383 337 205.

Výroba - Pomocní pracovníci údržby budov a souvisejících 100 Kč

Pomocní pracovníci údržby budov a souvisejících prostor údržbář. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Údržbář bude provádět drobné opravy budov a pomocné práce při údržbě areálu., Možnost zaměstnání držitele zaměstnanecké karty na další pracovní pozici se souhlasem OAMP, KONTAKT: telefonicky nebo osobně Po - Pá: 6:00-14:30hod., Soukupová Marie, Kovářová Ladislava, tel.: 383838010, 383838112, e-mail: personalni@voddrubez.cz. Pracoviště: Vodňanská drůbež, a. s., Radomilická, č.p. 886, 389 01 Vodňany. Informace: Soukupová Marie, Kovářová Ladislava, +420 383 838 010,383 838 112.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 19 000 Kč

Obsluha zařízení na tepelné zpracování kovů obsluha kalící linky. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Náplň práce: , Obsluha kalící linky , Vkládání menších i rozměrnějších dílů do kalicí pece a do tlakového lisu, Odebírání zakaleného materiálu z pecí, Práce v tepelné zátěži, Práce v nepřetržitém provozu (krátký a dlouhý týden včetně víkendů, 12ti hodinové směny), , Požadujeme: , Dobrá fyzická kondice (manipulace s těžkými díly, práce v teple), Znalost čtení technických výkresů, Základní znalost práce na PC, Spolehlivost, dobrá pracovní morálka, , , Stabilní firma s perspektivou dlouhodobého zaměstnání, garance každoročního růstu mzdy, měsíční a roční bonus za plný pracovní fond, příspěvek na dopravu, dotované závodní stravování, rehabilitační masáže zdarma, , KONTAKT: Stropnická Jitka, tel.: 383337205, e-mail: prace@poettinger.at. Pracoviště: A. pöttinger, spol. s r.o., Číčenická, č.p. 1284, 389 01 Vodňany. Informace: Jitka Stropnická, +420 383 337 205,773 785 850.

Výroba - Výroba Seřizovači 20 000 Kč

Seřizovači a obsluha číslicově řízených strojů operátor + programátor CNC - DIVIZE TURBO. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: vzdělání SOU nebo ÚSO technického zaměření, samostatnost, spolehlivost, praxe není nutná, Pracovní poměr na dobu určitou 1/2 roku s možností prodloužení, KONTAKT: Ing. Mach 383 342 115 nebo e-mail: vslavikova@czas.cz. Pracoviště: Čz a.s. - pracoviště strakonice, Tovární, č.p. 202, 386 01 Strakonice 1. Informace: V. Slavíková, +420 383 342 241.

Povedlo se! Strakoničtí hokejisté (na snímku zleva se radují Jan Kadlec a Jaroslav Bartoš) vyhráli v Soběslavi 4:3 a vynutili si tak třetí - rozhodující - zápas na domácím ledě.

To je celý Kohák. Sebral pohár a označil se za atomovou bombu

Chrlil ze sebe vtípky na adresu ostatních, ale i na sebe – tohle prostě bavič Jakub Kohák umí. Také proto si ho vedení Středočeského krajského fotbalového svazu hýčká a zve ho na každou větší akci. Naposledy ve čtvrtek, s úsměvnou nabubřelostí, převzal Kohák pohár pro vítěze krajského přeboru – FK Posázavan Poříčí nad Sázavou.

včera 16:36

Kariéra se chýlí ke konci. Koubský pracuje na stavbě jako dělník

Domů do Česka se dostane párkrát za rok. Když chce navštívit rodiče nebo děti, musí požádat šéfa o dovolenou. Přesto si bývalý obránce Zlína Jiří Koubský nestěžuje. Na život ve Švýcarsku, kde s přestávkami působí už třináct let, si pětatřicetiletý fotbalista zvykl a návrat na Moravu zatím odkládá.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
včera 16:32

Cíl Viktorie? Obhájit titul a neztratit se v Lize mistrů

Když hrajete pravidelně evropské poháry, ve sbírce máte máte pět domácích titulů a navíc jste úřadující šampioni, tak i pro novu sezonu musíte mít ty nejvyšší cíle.

včera 14:29

Brankář Vaclík po přestupu do Sevilly: Škoda, že s Ronaldem jsme se minuli

/ROZHOVOR/ Loni se brankář Tomáš Vaclík přestupu do Benfiky Lisabon nedočkal, letos mu však přesun na Pyrenejský poloostrov vyšel. Zamířil do španělské Sevilly.

Hokejbalista SK Pedagog Matyáš Malecha má stříbro z mistrovství světa

České Budějovice – Stříbrnou medaili si přivezl z mistrovství světa v hokejbalu hráčů do osmnácti let v kanadském St. Johns útočník SK Pedagog České Budějovice Matyáš Malecha.

Tradiční triatlon nalákal 65 borců

Mladějovice - Obyvatelé Mladějovic jsou velmi podnikaví. Buď nové akce vymýšlejí, ale také nenechají dopustit, aby ty, které vznikly před lety, zanikly. A to je i případ Mladějovického triatlonu, jehož už 26. ročník se konal v neděli 15. července. Disciplíny byly plavání 170 m, cyklistika 21 km, běh 1700 metrů.

Fotbalové prázdniny končí, Dynamo i Táborsko v neděli doma

České Budějovice - Fotbalové prázdniny končí, už v neděli půjdou fanoušci v Č. Budějovicích i v Táboře na úvodní zápasy II. ligy: Dynamo hraje s Třincem, Táborsko s Hradcem (začátky shodně v 17.00).