Dveře za divizním ročníkem 2006/2007 se zabouchly o uplynulém víkendu. SK Strakonice 1908 vylepšil v patnácti jarních duelech své postavení po podzimu, kdy byl devátý, na konečnou osmou příčku. Jak si vedl v odvetách kolo po kole?

SK – Bzová 3:2 (1:1)

Vydařený start. Strakoničtí zvládli první jarní duel, i když trochu se štěstím. Dvakrát vedli – 1:0 a 2:1, hosté vždy vyrovnali. O tom, že tři body zůstanou u Otavy, rozhodla proměněná penalta v nastavení.

Třeboň – SK 2:0 (2:0)

O výsledku jihočeského derby rozhodly začátek a konec první půle. První gól přišel už v 7. minutě po penaltě. Po obrátce se hosté zlepšili, ale svoji převahu nedokázali vyjádřit brankově.

SK – Horažďovice 3:1 (3:1)

Zápasy těchto soupeřů mají vždy příchuť derby. O to sladší výhra byla. Odveta skončila úplně stejným výsledkem jako na podzim, jen v opačném gardu. Horažďovičtí toho na Křemelce mnoho nepředvedli.

Králův Dvůr – SK 0:0

Bod ze hřiště týmu, který se pohyboval na špici. Oba celky podaly směrem dozadu zodpovědný výkon. Rozhodčí ve druhé půli Strakonicím neuznal branku pro ofsajd.

SK – Sezimovo Ústí 2:3 (1:1)

Na 250 diváků vidělo dramatický souboj. Domácí opět vedli 1:0 a 2:1, hosté ale během chvíle otočili. V samém závěru sudí neuznal domácím vyrovnávací gól pro domnělý ofsajd.

Doubravka – SK 1:2 (0:0)

„Mohli jsme vyhrát tak 5:1. Ale šance jsme zahodili.“ Tak zhodnotil duel s týmem bojujícím o záchranu útočník Patrik Káník. Důležitý byl ale zisk tří bodů. Strakonickým se také povedla odveta za podzim, kdy doma podlehli 1:3.

SK – Votice 1:0 (1:0)

„Jeden z nejlepších výkonů.“ Tato slova pronesl hrající šéf klubu Michal Káník. Domácí o své výhře rozhodli už v 7. minutě. V 78. minutě ještě M. Káník neproměnil penaltu. Hosté nepředvedli téměř nic.

Jankov – SK 2:2 (2:2)

Duel, jenž odstartoval několik zápasů trvající krizi. I když i bod zvenku se počítá, tahle ztráta bolela. Tým od Otavy totiž vedl už 2:0. Domácí ale během tří minut srovnali.

SK – Vejprnice 0:1 (0:1)

Kouč Jaroslav Voříšek tohle střetnutí zhodnotil stručně a jasně: „Je to ostuda!“ I když jeho svěřenci měli osmdesát procent ze hry, gól nedali.

Trstěnice – SK 3:2 (1:2)

Strakoničtí opět podarovali potřebné – s posledním týmem tabulky prohráli. „Jsme jako Jánošík,“ okomentoval to trenér Voříšek. Náskok soupeře tentokrát musel dotahovat celek od Otavy, což se mu ještě do půle podařilo – skóre otočil. Po přestávce se ale naplno projevil problém č. 1: proměňování šancí. Na Trstěnice bude mít SK asi nejhorší vzpomínku i vzhledem k domácí remíze 2:2 s nimi a jejím okolnostem…

SK – Roudné 0:2 (0:1)

Vyvrcholení krize! V koncovce opět bída. „Ani za další dvě hodiny bychom gól nedali,“ konstatoval tehdy záložník Karel Cibulka. Roudné vytěžilo z minima maximum. Nabídnuté dvě šance využilo.

Dobříš – SK 0:2 (0:0)

Uf! Tohle vítězství znamenalo jistotu záchrany. A jedině dobře, že to tým zvládl a mohl být v závěru v klidu.

SK – Vyšehrad 1:2 (0:2)

Favorit bojující o prvenství si nesměl dovolit zaváhat. Domácí mu roli dost ulehčili. Zaspali úvod a už v 18. minutě prohrávali 0:2. Zkušený soupeř si už výhru uhlídal. Strakoničtí snížili ve druhé půli, kdy zlepšili hru, z penalty.

SK – Viktoria Žižkov B 0:0

V rozlučce s fanoušky předvedli hráči dobrý výkon. Chyběl jen gól. Opět doplatili na neproměňování šancí.

Klatovy – SK 0:2 (0:1)

SK měl zvýšenou motivaci, chtěl vrátit Západočechům porážku z podzimu. Ta měla velmi hořkou příchuť: Strakonice nebyly horším týmem, ale na konečném výsledku se podepsal katastrofálním výkonem sudí Kalenda. Hosté v odvetě podali excelentní výkon a udělali za sezonou vítěznou tečku