Tři zápasy v řadě čekali strakoničtí fotbalisté na bodový zisk. Půst ukončili ve 27. kole divize, tři body za vítězství 2:0 (0:0) si přivezli z Dobříše.

Trenér Jaroslav Voříšek už proto mohl být včera v pozápasovém hodnocení v pohodě. „Tyhle body znamenají jistotu záchrany, můžeme být už v klidu. I pro hráče je to uklidňující, teď už můžou hrát pro radost, pro diváky,“ lebedil si.

Strakoničtí měli na hřišti posledního po celý zápas převahu. I když se opět potýkali s neproměňováním příležitostí, například nevyužili dva samostatné úniky. „Dlouho se nám nedařilo dovalit míč do brány. Vyústěním tlaku byl na začátku druhé půle faul na Hodánka a následnou penaltu proměnil s jistotou Michal Káník. Uklidnění pak přinesl Vláďa Hovorka,“ popsal kouč. Zápas připomínal ty minulé. „Teď jsme ale bohudík proměnili šance a soupeře jsme k ničemu nepustili. Hrajeme ofenzivně, do šancí se dostaneme, ale v koncovce potřebujeme klid.“

Obě branky zařídili obránci, i když Michal Káník kope penalty pravidelně. Útočník se naposledy prosadil v zápase v Jankově, kde si dva zásahy připsal Petr Hovorka. Nejsou nyní útočníci z formy? „Neřekl bych. Do šancí se dostanou, ale nevyužijí je. Bez formy by byli, kdyby se do nich ani nedostali. A navíc je jedno, kdo ty góly dává,“ odmítl Voříšek.

Ve zbývajících třech duelech hrají Strakonice dvakrát doma. Tuto sobotu hostí druhý Vyšehrad (17), v předposledním kole přivítají v neděli 10. června další pražský tým, Viktorii Žižkov B (17) a na závěr zajíždějí na trávník vedoucích Klatov (sobota, 16. června, 17).

Co říká k posledním třem soupeřům Jaroslav Voříšek? „Vyšehrad bojuje o první místo, navíc teď ztratil remízou se Žižkovem B. Bude hrát o každý bod, my mu to budeme chtít překazit. Béčko žižkovské Viktorie? S ním mohou přijet i hráči z áčka. No a Klatovy, to je lídr. Všechno jsou to zápasy, kde se může přihodit cokoliv. Proto jsem rád, že už můžeme být v klidu.“