Mizérie přetrvává. Strakonickým fotbalistům nevyšel už třetí zápas v řadě. Ve 25. kole divize podlehli venku posledním Trstěnicím 2:3 (2:1). „Stává se z nás trochu Jánošík. Rozdáváme body týmům pod námi,“ komentoval to trenér Jaroslav Voříšek.

Mužstvo bylo v roli favorita, kterou opět nepotvrdilo. Prohru si rozhodně nikdo nepřipouštěl, vždyť se utkal tým z lepší poloviny tabulky s posledním. „Navíc jsme chtěli odčinit i minulé utkání s Vejprnicemi,“ připomněl kouč porážku 0:1. „Jediné pozitivum vidím u Tomáše Hajduška, který zahrál na postu předstopera velmi dobře,“ pochválil mladého obránce.

Ach ta koncovka…

Do vedení šli po čtvrt hodině hry domácí, hosté ale skóre po trefách Cibulky a Hajduška do poločasu otočili. Jenže soupeř byl v koncovce stoprocentní. Co šance, to gól. „Přitom jsme mohli rozhodnout hned v úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky. Po přestávce jsme šli sami čtyřikrát na branku a neproměnili jsme další tutovky. Opět jsme propadli v proměňování šancí. Celý zápas jsme byli lepší, jenže na krásu nebo na šance se nehraje,“ konstatoval Voříšek. Podle záložníka Tomáše Hodánka tým zlomil třetí gól. „Soupeř pak jen bránil,“ upřesnil.


Strakoničtí dohrávali o deseti, po hodině hry byl vyloučen Glazunov za faul. „Bylo to zbytečné vyloučení, i když karta byla podle mě oprávněná. I v deseti jsme si vytvořili šance, ale pořád se potýkáme s jejich proměňováním. Je to v psychice, největším problémem je zbrklost,“ zdůraznil Hodánek.

Kouč: Chybí nám kolektivní pojetí

Třetí zápas už to ze strany týmu od Otavy není ono. V Jankově ztracené vedení 2:0 a nakonec remíza 2:2, poté prohra doma s Vejprnicemi 0:1 a nyní porážka v Trstěnicích 2:3.

Měla všechna tato utkání nějaký společný rys? „Nekoncentrovanost až do konce, proměňování šancí, u některých se projevila ještě nezkušenost. A také nám trochu chybí kolektivní pojetí,“ jmenoval kouč.

Mužstvo kleslo v tabulce ze sedmého na deváté místo. I když jen vinou horšího skóre. Jenže náskok je pryč. Jak ze současného stavu tedy ven? „Musí přijít zápas, ve kterém se chytíme. Už třeba jen tím, že proměníme šance. Výkon hráčů pak půjde nahoru,“ věří Jaroslav Voříšek. Tomáš Hodánek jen přikyvuje.

Přijde zlom hned v dalším kole doma proti Roudnému?