Sedmé kolo fotbalové divize přineslo vítězství Strakonic na hřišti lídra soutěže Votic, ale také dvě nečekané domácí porážky Písku a Prachatic.

PRACHATICE – BZOVÁ 1:2 (1:0) – Výkony Tatranu jsou jako den a noc. Po výborné hře a vítězství v Klatovech přišla domácí blamáž se slabou Bzovou. V úvodu zápasu domácí zatlačili soupeře před jeho branku. Hned ve 2. min. po Frnochově střele zachránila brankáře Bzové Bezkočku tyč. Následně ale tlak slábl a hra se postupně vyrovnala. Hrálo se ve středu hřiště bez nápadu. Hosté mířili v první půli mezi tyče pouze jednou. Gólem do šatny šli domácí přesto do vedení, když po pěkné akci skóroval ve 45. min. Toncar. Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Byla to lidově řečeno „holomajzna“, ve které měli podle statistik navrch domácí (střely na branku 6:3, mimo 11:2, rohy 10:2), přesto zůstali bez bodu. Oba dva střelecké pokusy hostí ve druhé půli totiž znamenaly gól. V 63. min. prolétl dlouhý míč až na malé vápno a Bežo bez problémů vyrovnal. Kalich hořkosti Tatran dopil v samotném závěru utkání, když po jediném rohu hostí zůstal v 89. min. volný Ehl a hlavou zajistil Bzové vítězství.

ŽK 1:5 (Koršala – Dubský, Bežo, Čihák, Větrovský, Nesnídal), ČK 1:0 (80. Koršala), rozhodčí Vídeňský. 145 diváků. Prachatice: Rusina – Bízek (60. Matoušek), Babka, Bednár, Nitrianský – Slípka, Frnoch, Koršala, Toncar – Šicner (55. Janoušek), Kováčik.

PÍSEK – DOMAŽLICE 0:1 (0:0) – Domácí začali dobře kombinačně a již ve 2. min. mohli jít do vedení, když po Zušťákově přihrávce Pobiše ze čtyř metrů přestřelil. Hned poté měl další velkou šanci Malý, jehož tvrdou střelou z vápna brankář hostí vyrazil na roh. Hosté poprvé zahrozili ve 12. min., kdy Šámal z trestného kopu minul. Ve 34. min. utekl po pravé straně hostující Černý a jeho tvrdá střela jen těsně minula cíl. Druhý poločas začali opět lépe domácí. Hned ve 46. min. podélné střele střídajícího Moravce chyběl jen kousek. Postupně se hra vyrovnala a přibylo nepřesností. V 64. min. hostující Šot přestřelil z malého vápna. O minutu později mohl rozhodnout písecký Kostka, ale brankář hostí Mleziva se štěstím vytlačil míč na roh. V 85. min. domácí nejprve zachránila tyč, ale odražený míč dorazil do branky Šot, což znanemalo nečekanou prohru domácího celku.

ŽK 3:4 (Kosobud, Malý, Šácha – Černý, Šámal, Schotter, Váchal), 360 diváků, rozhodčí Vitner. Písek: Kučera – Červenka, Šácha, Kosobud, Pastyrik, Legdan (67. Hegenbart) – Kostka, Pobiš (46. Moravec), Malý, Kokštejn – Zušťák.

VOTICE – STRAKONICE 0:1 (0:0) – Lídr tabulky nastoupil v brance s Klímou, tvůrcem hry Zd. Svobodou a exligovým útokem Siegl – Bartolšic, přesto hosté dokázali díky disciplinovanému výkonu odehrát s favoritem vyrovnané utkání. Domácí se nedostali prakticky do žádné větší šance.

Nejnebezpečnější byl trestný kop Zd. Svobody, který skončil na tyči. Jihočeši měli šance Chvostou a Dolejšem, ale neuspěli. Až v 86. min. utekl po levé straně P. Dolejš a střelou k tyči prostřelil zkušeného Klímu v brance Votic. Vítězové zaslouží pochvalu za soustředění výkon a plnění taktických pokynů po celý zápas.

ŽK 2:2, 420 diváků, rozhodčí Kebr. Strakonice: Charvát – Hajdušek, Svoboda, Cibulka, Petr – Zach, Benedikt, P. Káník, P. Dolejš – R. Dolejš (54. Hovorka), Chvosta (74. M. Káník, 89. Adam).

KRÁLŮV DVŮR – TŘEBOŇ 4:1 (2:0) – Výsledek pdle mínění hostů neodpovídá předvedené hře. V první půli ale Jihočeši předvedli špatný výkon, po dvou chybách bylo skóre 2:0. „To už se špatně dohání.“ Na začátku druhé půle zvýšili domácí na 3:0. Třeboň sice snížila, ale závěrečné slovo měli opět domácí. Jediný gól Jihočechů dával Vohák. Rozhodčí Janouch, ŽK 1:1, diváků 400. Třeboň: Lála – Pintér, Tůma, Brozman, Procházka – P. Novotný (46. Houdek), Kupec (46. Malý), Vohák, Dedaj – Hačka, R. Novotný (46. Zvěřina).

ŽIŽKOV B – JANKOV 6:0 (3:0) – Hodně posílení domácí byli jednoznačně lepší a o vítězství rozhodli třemi góly od 23. do 25. minuty. Snížit mohl ve 27. min. Petr Stejskal, ale trefil břevno. Ve druhé půli domácí využívali hlavně protiútoků a přidávali další góly. Branky 24., 25., 69. Kalod, 23., 57. Demjan, 53. Pilař.

60 diváků, rozhodčí Duchoň. Sestava Jankova: Hrubý – Janoušek, Kursa, Řezníček, Štěcha – Holba, Maršán (76. Boček), M. Pulec, Petr Maxa – V. Maxa (60. Novotný), Petr Stejskal (80. Pokorný).

Ostatní: Vejprnice – Klatovy 4:0 (2:0), Admira – Motorlet 3:2 (2:1), Horažďovice – Doubravka 2:0 (1:0).