Jaro v I. A: Štěkeň poprvé zvítězila, Osek prohrál

STRAKONICKO - Zbylí dva okresní zástupci – Katovice a Blatná – bodovali doma naplno

31.5.2007

Zleva v souboji volarský Lukáš Jankovič a štěkeňský Bohumil VachtaFoto: Jan Škrle

Výsledky zápasů a komentáře 23. kola I. A třídy

Štěkeň – Volary 3:0 (0:0)

Václav Chmiel, trenér: „Po celý zápas jsme měli převahu, vyhráli jsme ale až díky závěru. V prvním poločase jsme si vypracovali tři gólové šance, Cibulka ml. a Slavata však trefili břevno a Cibulka st. ze tří metrů netrefil prázdnou bránu. Ve druhé půli nám pomohl příchod Poláčka. První branku jsme vsítili v 82. minutě, penaltu proměnil Cibulka ml., od 83. min. hráli hosté po vyloučení o deseti, v 88. min. zvyšoval Poláček po krásné individuální akci a v 90. min. do otevřené obrany dal na 3:0 Fiala.“

Klíčový okamžik: Kvalitní přístup Štěkeňských k zápasu, jejich bojovnost a zarputilost.

Sestava: Fiřt – Švejnoha (80. Sedláček) – Kotrba, Slavata, Vachta – Zíka, P. Cibulka ml., P. Cibulka st., Kešner – Fiala (82. Kovanda), Vaněk (46. Poláček).

Blatná – Hrdějovice 2:1 (0:0)

Michal Čadek, trenér: „Soupeř přijel s obrannou taktikou uhrát bod, nikam nepospíchal. Až do 83. minuty byla na hřišti nuda, to než se gólově prosadil Martin Bulka a začalo se něco dít. V 90. min. po akci Jiřince zvýšil Paprštein a v 93. min. si po zaváhání celé obrany dal vlastní branku Hanousek.“
Klíčový okamžik: Pochybení gólmana hostů při brance M. Bulky, který otevřel skóre.

Sestava: Reguš – Kratochvíl, Hanousek, Krajzl (46. Švec), Uldrich – Skuhravý (46. Štěpánek), Jiřinec, P. Čadek, Paprštein – M. Bulka, Říský.

Katovice – Lenora 14:0 (5:0)

Stanislav Blažek, trenér: „Pohled na výsledek hovoří za vše. Zápas se hrál za naší stálé převahy, šlo tak víceméně jen o výši skóre. Soupeř vzdoroval jen první půlhodinu, i když jsme dali dva góly. Ve 4. minutě se prosadili Janus a ve 29. min. Krejčík. Do půle jsme ještě přidali další tři branky během necelé čtvrthodiny, když se trefili Strnad, Kuncl z penalty a Kroupa. Druhý poločas se hrál už jen z povinnosti a přidali jsme dalších devět gólů. Čtyřikrát skóroval Houska, dvakrát Remeš a jednou ještě Janus, Strnad a Kroupa.“

Klíčový okamžik: Hosté přijeli v deseti hráčích.

Sestava: Matějovský – Šefčík, Kuncl, Krejsa, Vlček (46. Houska) – Kroupa, Malý, Sporka (46. Martínek), Krejčík – Janus (70. Remeš), Strnad.

Kamenný Újezd – Osek 1:0 (0:0)

Pavel Mrkvička, trenér: „Doplatili jsme na neproměňování šancí, hlavně v první půli jsme byli lepší. Je to naše první prohra po deseti kolech. Ve 25. minutě se neprosadil Komrska, ve 30. min. trestný kop Hradeckého zneškodnil gólman. Pak se hrálo bez šancí. Soupeř zahrozil až v 70. min., kdy Jůn vykopával z prázdné brány. Tři minuty nato neproměnil gólovku Kroupa. V 78. min. po chybě naší obrany vstřelili domácí rozhodující branku.“
Klíčový okamžik: Osek opět neproměnil řadu šancí, ve třetím ze čtyř posledních zápasů tak znovu ztratil body.

Sestava: Vlček – Hůzl, Jůn, Čapek, Sýkora – Komrska, Hradecký, Koželuh, Uher (68. Chaluš) – Herzig, Kroupa (86. Benda).

31.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 15 000 Kč Číšníci a servírky číšník/servírka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Možno i pro osoby se zdravorním znevýhodněním., KONTAKT: Bouška Lubomír, tel.: 606950654, e-mail: druzba@vodnany.cz. Pracoviště: Ganymed, s.r.o. - restaurace družba, Výstavní, č.p. 1043, 389 01 Vodňany. Informace: Lubomír Bouška, +420 606 950 654. Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 18 000 Kč Stavební a provozní elektrikáři elektrikář, údržbář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: vyhláška 50/1978 Sb., praxe podmínkou, KONTAKT: telefonicky v době od 6:30- 15:00hod. Procházková Bc., tel.: 721368266, e-mail: prestovice@seznam.cz. Pracoviště: Zemědělské družstvo přešťovice, 386 01 Strakonice 1. Informace: Lenka Procházková, +420 721 368 266. Výroba - Výroba Montážní dělník 16 000 Kč Montážní dělníci ostatních výrobků operátor/ka ve výrobě transformátorů, montážní dělník/dělnice. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Jedná se o pracovní poměr na dobu určitou, v případě oboustranné spokojenosti možnost prodloužení na dobu neurčitou. , Ke mzdě jsou vypláceny prémie, např. úkolové nebo za docházku., Zaměstnanecké výhody: závodní stravování, kurzy NJ, zázemí zahraniční společnosti, KONTAKT: Ing. Iva Křížková, tel. 604508476 e-mail: i.krizkova@sedlbauer.de nebo Jaroslav Jáchym, tel. 775880545, e-mail: j.jachym@sedlbauer.de. Pracoviště: Sedlbauer, s.r.o., 387 71 Číčenice. Informace: Iva Křížková, +420 604 508 476. Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 20 000 Kč Provozní elektromechanici elektrikář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení, vyučen v oboru, §6, vyhl.50. Pracoviště: Čz a.s., Tovární, č.p. 202, 386 01 Strakonice 1. Informace: Veronika Pixová, +420 383 342 239.

Jinín hostil finále MMČR Junior v motokrosu.

V ČEZ Motoru končí Pajič, Gilbertovi s Jakubem Doktorem byla potvrzena opce

České Budějovice - Čas zkoušení vypršel. Hokejový ČEZ Motor potvrdil dvěma hráčům, kteří v klubu působili na zkoušku, že v týmu budou pokračovat do konce sezony. Jde o Kanaďana Davida Gilberta a talentovaného odchovance Jakuba Doktora.

Tomáš Kratochvíl desátý na olympiádě

České Budějovice – Tomáš Kratochvíl ze Sokola ČB skončil na olympijských hrách mládeže v Buenos Aires ve skoku dalekém nakonec desátý. Konečné pořadí určil atypicky součet nejlepších výkonů dosažených ve dvou samostatných závodech vždy se čtyřmi pokusy.