Dobrá Voda – Sedlice
1:1 (0:0)
Miroslav Škarvada, mluvčí:
„Do utkání šli hosté s velkým odhodláním, i když neznali sílu svého soupeře. Hned v 1. minutě vyrazil domácí brankář jedovku Josefa Němce na roh. Do konce půle bylo na obou stranách několik podobných šancí, ale větší možnost dát gól měli hosté. Brankář domácích však čaroval.

Druhou půli začali hostitelé lépe, ale ve 49. udělali hrubici, Ondřej Klíma nezištně přihrál Bělouškovi a ten nezaváhal. To domácí rozhodilo a hosté ovládli hřiště. Zápas mohli rozhodnout Kešner, Ondřej Klíma a Mikeš, ale cíl vždy minuli. V 80. se dočkali domácí – nevinný centr sedlická obrana tečovala tak smolně, že míč skončil v síti. Snahy obou aktérů o zvrat už vyzněly naprázdno. Hosté nastoupili bez tří hráčů (Vonášek, P. Obleser a Štolba).
Sedličtí by před zápasem bod brali, ale jeho průběh naznačil, že měli mnohem větší právo na body tři.“

Klíčový okamžik: Obětavá hra celého mužstva.

Sestava: Kahovec – J. Obleser, V. Klíma ml., Mikeš, Míčka – Němec (90. Baloušek), Čapek (82. Šavrda), Běloušek, Čabrádek – Šiška (66. Kešner), O. Klíma.

Osek – Katovice
1:1 (0:0)
Jan Koželuh, asistent trenéra Oseku:
„Bylo to derby plné osobních soubojů a zajímavých okamžiků. První poločas se odehrál spíše mezi vápny s jednou vážnou šancí na obou stranách. Za hosty byl v dobré střelecké příležitosti Janus, domácího Lojíka, který běžel sám na bránu, vychytal Matějovský.

Druhý poločas začal být pro diváky zajímavý od 60. minuty, kdy byl po druhé žluté kartě za předčasné vyběhnutí ze zdi vyloučen hostující Malý. Domácí se tlačili více dopředu a snažili se vstřelit gól. To se jim podařilo v 78. min. Střídajícího Kroupu ve vápně srazil Matějovský a viděl za to červenou kartu. Penaltu na náhradního brankáře Brože dal Herzig. Utkání se zdálo být rozhodnuté, ale hosté, hrající v devíti nesložili zbraně a z ojedinělé standardní situace po závaru ve vápně domácích vyrovnali Krejsou. Remíza je asi zasloužená, i když jsme zklamaní, neboť jsme k vítězství měli přece jenom blíž.“

Branky: 78. Herzig (11) – 87. Krejsa. Rozhodčí: Trnkovský - Mácha, Zimmel. ŽK: 1:6 (72. Jůn – 17. Peleška, 21. Krejsa, 34. a 60. Malý, 67. Janus, 90. Kuncl), ČK: 0:2 (60. Malý, 78. Matějovský), 150 diváků.

Klíčový okamžik: Dvojnásobné vyloučení Katovic.

Sestava: Chaluš – Hůzl, Jůn, Čapek, Uher (90. Lenkey) – Chod, Koželuh, Hradecký, Maroušek – Lojík (65. Kroupa), Herzig.

Stanislav Blažek, trenér Katovic: „ Po našem rozpačitém začátku jsme se dostali do hry, ale náš výkon z přípravy jsme nepotvrdili. Přesto jsme šance měli, ale vlastní nedisciplinovaností jsme přišli o dva hráče a pustili domácí do vedení. To, že v tomto stavu vyrovnáme, nikdo nečekal. Přežili jsme poslední tři minuty zápasu a další čtyři v nastavení a získali cenný bod.“

Klíčový okamžik: I v devíti hráčích celek nesložil zbraně a dokázal odolat tlaku soupeře.

Sestava: Matějovský – Peleška (83. Šefčík), Kuncl, Krejsa, Vlček – Janus, Malý, Biněda, Blatský – Hadraba (46. Koblic), Strnad (78. Brož).

Blatná – Protivín
2:0 (1:0)
Michal Brabec, asistent trenéra:
„Před vynikající diváckou kulisou (Blatenská pouť) 600 lidí se hrál zajímavý fotbal na obou stranách. Byl to vyrovnaný zápas, kdy Blatná využila své vyložené šance. Měla jich šest a soupeř pouze jedinou, kterou zahodil.

Hned v úvodu zápasu po krásné akci přes celé hřiště šel sám na branku Skuhravý, ale nastřelil pouze tyč. Poté jsme se snažili hrát nátlakový fotbal a vybojovat si brankové příležitosti.Tato snaha vyústila ve vedoucí branku 25. minutě Jiřincem, kdy z otočky otevřel skóre zápasu 1:0. Soupeř se nevzdával a oplácel nám aktivní hrou. Po nedorozumění naší obrany z malého vápna neprostřelil výborně chytajícího Fiřta.

Ve druhém poločase se snažil soupeř o vyrovnání a tlačil se před branku, ale naše dobře pracující obrana ho k ničemu vážnějšímu nepustila. My jsme si vytvářeli další brankové příležitosti, které jsme bohužel opět nevyužili (Štepánek 2x). Uklidnil nás až gól po rozehrané standardní situaci P. Čadkem, kdy se trefil hlavou M. Bulka 2:0 (65. minuta).

Po čtvrthodince nás soupeř zatlačil na vlastní polovinu, kdy jsme se usilovně bránili. V tu dobu jsme hráli v 10 po dvou žlutých kartách Hanouska v 80. minutě a podnikali nebezpečné brejky, z kterých jsme branky opět nevyužili – Štěpánek šel sám na branku, J. Bulka se bohužel netrefil z malého vápna.

Utkání skončilo dobrým výsledkem 2:0. Stále nás trápí neproměnování šancí a musíme zapracovat na fyzické kondici. Ta nám v závěru chyběla.“

Klíčový okamžik: Alespoň částečné využití jasných šancí.

Sestava: Fiřt – Hanousek, Pikolon, Krajzl (46. Paprštejn), Kratochvíl – Skuhravý, Čadek Petr, Jiřinec (62. J. Bulka), Rubáš – Štěpánek (85. Mikolášek), M. Bulka.

Příští kolo (2.): Čtyři Dvory – Blatná, Katovice – Kamenný Újezd, Prachatice B – Osek, Sedlice – Dříteň.