Víkend přinesl několik dvougólových střelců. Mezi nimi se do střelecké tabulky zapsal také Marian Gramblička ze strakonických Balvanů, který zaujal tím, že proti silnému béčku Oseka dal v okresním přeboru dva góly během tří minut. Náleží mu tak koruna Kanonýra Deníku na Strakonicku za uplynulý víkend.

Říká se, že když dá tým pět branek, nemůže již ztratit body. Balvani vedli 2:0, 3:2, 5:3, přesto nakonec dva body ztratili. „V první polovině sezony jsme s béčkem Oseka vysoko prohráli, tentokrát se nám zápas povedl. Vedli jsme dvakrát o dva góly, ale po nějakých deseti minutách druhé půle dostal Láďa Kubovec červenou. Hráli jsme o deseti, soupeř hodně tlačil a bylo nad naše síly vedení udržet. Už jsme byli vyčerpaní a Osek to srovnal,“ vrátil se k utkání Marian Gramblička a dodal: „Bod s Osekem B se počítá, ale podle průběhu zápasu nás to mrzelo. Tentokrát bylo na vítězství. Škoda té červené. Navíc jsme si prakticky dali dva hloupé vlastní góly.“

Marian Gramblička dával nejprve gól z penalty a chvíli nato ze hry. Nejlepším kanonýrem soutěže je jeho spoluhráč Zdeněk Svoboda, takže by se dalo čekat, že na penaltu půjde on. Navíc za stavu 0:0. „Byli jsme domluveni, pokud se na penaltu nebude Zdeněk cítit, tak ji půjdu kopat já. Zdeněk byl faulovaný, a tak jsem na ni šel. Jak se říká, faulovaný hráč by penaltu kopat neměl, tak mi ji přenechal,“ popsal dění kolem penalty její exekutor a doplnil: „Zdeněk mi namazal i na druhou branku. Má na ní svůj velký díl. Penaltu jsem kopnul do protipohybu gólmana a druhý gól prakticky doklepával do prázdné."

Balvanům se v předchozích sezonách až tolik nedařilo, v té současné jsou v klidném středu tabulky. „Fotbal si užíváme. Chodí nám stálá sestava, takže se sehráváme. V předchozích sezonách jsme to různě lepili a hrál, kdo přišel. V současné sezoně se nám docela daří. Je to tím, že začali všichni pravidelně chodit. Je to pak o něčem jiné, je větší pohoda, dobrá parta,“ pochvaloval si Marian Gramblička aktuální stav v týmu.

Kádr Balvanů tvoří z drtivé většiny starší hráči, kteří si jdou zahrát pro zábavu, ale samozřejmě s tím, že chtějí vyhrát. „Je to tak. Náš věkový průměr je kolem čtyřiceti let. Máme tam pár mladíků, ale hlavně je to o tom, že máme všichni fotbal rádi a bavíme se při něm,“ doplnil střelec fotbalového víkendu.


Načítám tabulku ...
Promo Kanonýr Deníku

close info Zdroj: Deník zoom_in