Výsledky zápasů a komentáře 6. kola I. A třídy:

Rudolfov – Katovice
4:0 (2:0)

Stanislav Blažek, trenér: „Druhé utkání venku jsme opět hrubě nezvládli a při absenci některých hráčů podali zejména ve II. poločase mdlý a nekolektivní výkon. Vstup do zápasu nebyl ovšem zdaleka tak špatný, ovšem v 9. minutě nás srazila do kolen hrubka Kuncla. Snažili jsme se tuto situaci napravit, ale další rána do vazu přišla v dalších deseti minutách, když nám zcela volný hráč zvýšil na 2:0.

Naše snaha končila většinou na defenzivě soupeře a některé dobře rozjeté akce po stranách zmařila nepřesnost. Vrcholem byla stoprocentní šance ve vápně zcela osamoceného Šefčíka, který mizerně zpracoval perfektní pas Strnada a mužstvo před odchodem do šaten připravil o kontaktní gól.
Do druhého dějství jsme šli s cílem korigovat výsledek ovšem po třech minutách bylo po zápase. Dvěma lacinými brankami jsme završili trapné vystoupení ve druhém poločase. Červená karta Krejsy a hrubé zákroky z naší strany bylo to jediné, čím se mančaft prezentoval.

ritika tentokrát míří do všech řad včetně gólmana Matějovského. Je čas, aby se hráči zamysleli nad svými výkony. Problém vidím v nedisciplinovanosti, nekompaktnosti a ochotě zabrat jeden za druhého. Impotence v útoku oproti jaru je také zarážející a ukazuje se, jak moc chybí chladnokrevný útočník. V trénovanosti týmu určitě problém není, pouze v mentalitě vybraných jedinců.“

Klíčový okamžik: Neschopnost odpovědět na vedoucí branku soupeře a hrubá nedisciplinovanost.

Sestava: Matějovský – Peleška, Kuncl, Krejsa, Vlček (77. Kroupa) – Šefčík, Krejčík, Biněda, Janus – Strnad , Houska (46. Vincík).

Sedlice – Blatná
1:2 (1:0)

Miroslav Škarvada, tiskový mluvčí Sedlice: "Domácí se do první šance dostali v 6. minutě z trestného kopu, ale jejich střela byla nepřesná.V 10. minutě po rohovém kopu domácích se opět nikdo netrefil na branku. Totéž zopakovali hosté ve 12. minutě.V dobré pozici se ocitl ve 14. minutě domácí Martin Čapek, ale jeho střela mířila nad. V 16. minutě osamocený Martin Běloušek z 10 metrů nastřelil brankáře. V 18. zahrozili hosté z trestného kopu, ale Kahovec přesnou střelu vyrazil na roh. V 24. minutě se krásně uvolnil O. Klíma, jeho střela šla vedle. V 35. se prezentoval Kešner, ale střela neměla patřičnou razanci. Když už se zdálo, že poločas skončí 0:0, ve 42. minutě se po rohovém kopu nejlépe zorientoval O. Klíma a dal vedoucí branku domácích.

Druhý poločas začal náporem hostů. Domácí se nepochopitelně stáhli do obrany a bylo jen otázkou času, kdy inkasují. A to se také stalo v 53. minutě Skuhravým. Od té doby domácí kupili chybu na chybu a nemohli se dostat do tempa, které měli v prvním poločase. To hosté vycítili a vytvořili si další šance.V 60. minutě prováděli trestný kop, Kahovec byl opět připravený. I domácí kopali v 64. minutě trestný kop Petrem Vonáškem, bohužel nepřesně. V 68. hosté neproměnili vyloženou šanci. Mělo to být pro domácí obranu velké varování. Avšak z tohoto se nepoučila, v 76. minutě po hrubé chybě obrany přišel centr z pravé strany a osamocený Vanduch hlavou dal na 1:2. V 80. se pokusil s výsledkem něco udělat Běloušek z trestného kopu, ale jeho střela šla do náruče brankáře. Domácí pak vsadili všechny síly do útoku a tak hosté v 88. minutě mohli vedení pojistit, ale Kahovec byl skvělý.“

Klíčový okamžik: Na začátku druhého poločasu se domácí nepochopitelně stáhli do obrany a tím se sami dostali pod tlak hostů.

Sedlice: Kahovec – J. Obleser, V. Klíma, Mikeš, Němec – Hrouda, Vonášek, Běloušek, Čapek – Kešner (62. Štolba) , O. Klíma.

Michal Brabec, asistent trenéra Blatné: „První půle byla z naší strany hrozná, bez nápadu, bez kombinace. Sedlice nám dala gól a vypadalo to všelijak.

V šatně jsme si v klidu řekli, co vlastně od fotbalu chceme, že každý musí začít u sebe a že i když je to jen I. A třída, každý máme určitou zodpovědnost. Prvních 15. minut druhé půle bylo z naší strany super, jenom jsme po vyrovnávací brance zase přestali hrát. Ale podařilo se nám dát druhou branku a v závěru nám třetí gól utekl jen o vlásek. Kdybychom pokaždé hráli jako v úvodu druhého poločasu, byli bychom všichni spokojeni.“

Klíčový okamžik: Klidná rozmluva trenérů a mužstva v šatně, ujasnění si přístupu k fotbalu.

Blatná: Fiřt – Vanduch, Pikolon, Kratochvíl, Uldrich (83. Rubáš) – Skuhravý Čadek, Jiřinec, Papršetjn – Polan (58. Hanousek), Bulka (46. Mikolášek).

Dobrá Voda – Osek
3:0 (3:0)

Jan Koželuh, asistent trenéra: „V týdnu přepadla polovinu týmu chřipka a v zápase se to projevilo. Domácí na nás byli velmi dobře připraveni a od prvních minut dělali naší obraně velké starosti. Převaha domácích vyústila ve dva slepené góly, kdy nejprve zaváhání obrany a Chaluše potrestal Koptyš a chvíli na to střelu domácího hráče tečoval do vlastní sítě Hůzl.

Poté jsme se dostali ke slovu my, když trestný kop Herziga se štěstím vyrazil domácí brankář, Hradecký přestřelil z malého vápna odkrytou branku a střela Koželuha trefila jen domácího obránce. Místo, abychom snížili, inkasovali jsme do šatny třetí gól po dalším zaváhání obrany.

Ve druhém poločase jsme domácí zatlačili na jejich polovinu a měli šancí na dva zápasy. Bohužel nám nebylo souzeno vstřelit gól. Dvě tutovky Herziga, střela Hradeckého z vápna ani přehození brankáře Koželuhem, kdy míč vykopávali z prázdné branky domácí obránci, gólem neskončily. Domácí vyhráli zaslouženě, nám nepřálo štěstí při proměňování šancí.“

Klíčový okamžik: Třetí gól domácích do šatny a nemohoucnost při proměňování našich šancí.

Sestava: Chaluš – Hůzl (86. Klečka), Jůn, Čapek, Zíka (52. Lojík) – Chod, Koželuh, Hradecký, Uher – Herzig, Kroupa (69. Lenkey).