Hlavní trenér Roman Nádvorník měl od začátku roku neplacené volno, aby vyřešil své osobní potíže. Zatím se k týmu nevrátí a volno si prodlouží až do konce ročníku, to znamená do léta 2014.

Mužstvo vedl od začátku ledna v přípravě Petr Frňka, který vycházel z Nádvorníkovy koncepce a tréninkových plánů. Vedení klubu proto ani nemělo velký důvod hledat nového kouče. Petr Frňka byl logickou volbou.

„Petr během zimního období a přípravných zápasů dokázal, že umí zvládnout kabinu, že je velmi zdatný po taktické stránce a plynule navazuje na Romanovu práci. Nemáme vůbec obavy, že by jaro neměl zvládnout," uvedl výkonný ředitel klubu Tomáš Samec.

Akcionáři FC MAS Táborsko opakovaně vyjádřili spokojenost s prací Romana Nádvorníka. „Nemáme důvod ho odstřelit. Jakmile bude moct, rádi ho zase přivítáme zpátky. Počítáme s ním dál," říká Tomáš Samec.

Většinový vlastník klubu Jiří Smrž k nové situaci dodal, že sázka na Petra Frňku v žádném případě neznamená rezignaci na sportovní výsledky. „Naopak. Chceme nadále vyhrávat. Uvidíme, jak to novému hlavnímu trenérovi půjde. Žádný zápas ale naše mužstvo nevypustí," řekl Jiří Smrž.

Ten zdůraznil, že kádr zůstává prakticky stejný jako na podzim. Klub nepustil do Příbrami Petra Javorka. Navíc se hodlá pustit do výstavby nového stadionu.

A kdo bude Frňkovým asistentem? Hlavní kouč FC MAS Táborsko si svého pobočníka vybere v nejbližších dnech a jméno pak oznámí vedení klubu.

A malá douška na závěr: Iniciály nového kouče jsou PF. Píšeme je na novoročenky a znamenají francouzsky Pour féliciter – Pro štěstí.