Je to stále o tom samém: střílení gólů. A právě v této činnosti fotbalisté Strakonic nyní pokulhávají a proto jim body do tabulky nepřibývají.

Už počtvrté v řadě neskórovali, takže opět nemohli pomýšlet na vítězství. V nedělním zápase ČFL doma Jihočeši podlehli Vltavínu 0:1 (0:1) a propadli se až na třinácté místo. Ale mají ještě jeden zápas k dobru.

Pražané si vypracovali řadu šancí, proměnili však jedinou – ve 30. minutě se z bezprostřední blízkosti a navíc do prázdné branky nemohl mýlit Podzimek, ke kterému doputoval balon ze strany přes celé vápno. S dalšími pokusy soupeře si pak buď poradil brankář Rojík nebo skončily vedle a nebo na břevně, jako po hlavičce v 72. minutě.

Kdyby zápas skončil 3:0 pro hosty, nikdo z hrstky diváků by se nedivil. Strakoničtí zahrozili nejvíce ve 27. minutě, kdy Cihlář zakončil sólo střelou do boční sítě.

Právě tuto příležitost viděl domácí trenér Jiří Lerch jako důležitou. „Kdybychom vedli, pokropilo by nás to živou vodou. Jenže jsme naopak inkasovali a pak se to sesype."

Mezi jeho svěřenci se nenašel nikdo, kdo by vzal zodpovědnost na sebe. „Opravdu není člověk, který by za to vzal a strhl to. O Rastislavu Bakalovi přemýšlíme pro první ligu. Když však není schopný vzít zodpovědnost na sebe ani ve třetí lize, tak to je špatné," zmínil se kouč. Vltavín podle jeho slov vyhrál zaslouženě. „Je to zkušený třetiligový tým, vítězství uhrál zkušeností."

Zklamaný byl Lerch i z přístupu hráčů. „Nastoupila de facto pomalu celá juniorka a myslel jsem si, že se kluci poperou víc. Musím říci, že první poločas jsme obrovsky prohospodařili. Vadilo my a hráči za to dostali o přestávce také vynadáno, že neběhají. Bojovnost, což by měl být základ, také chyběla," zdůraznil.

Vltavín si dokráčel pro tři body v podstatě bez problémů. „Kdyby to bylo 4:1 pro nás, tak bych byl ještě více spokojený. Samozřejmě jsem za vítězství rád, ale byly to děsné nervy. Soupeře jsme víceméně nepustili do žádné šance. To my jsme jich měli mraky a bylo to jenom o tom, abychom trefili bránu," hodnotil hostující lodivod Radek Kronďák.

Ze strany farmy to byl bezkrevný výkon. Hlavně ve druhé půli nebylo na co koukat. Hosté, vědomi si náskoku, se už nikam nehnali a přizpůsobili se hře domácích. „Jestli na kluky už taky doléhá nějaká únava…," uvažoval Lerch.

Ve středu čeká Strakonické dohrávka 12. kola v Kolíně, v neděli jedou do Převýšova.

Gólový půst

Celý říjen fotbalisté strakonické farmy v ČFL neskórovali. Naposledy se z gólu radovali 30. září v České Lípě při výhře 3:2. Poté neskórovali se Zápy, Domažlicemi, Kladnem a Vltavínem.