„Chci vyzdvihnout Milana Švengera. Za dobu, co jsem ve Spartě u béčka, to byl nejlepší výkon brankáře," dal domácí trenér Martin Hašek najevo, že to jeho svěřenci neměli jednoduché. Švenger tým podržel půl hodiny před koncem, kdy po faulu na Radoucha zahrával Kadula penaltu, Švenger ji ale bravurně vyrazil a vzápětí reflexivně zneškodnil i gólovku Chmela z malého vápna.

Kouč farmy Rudolf Otepka měl po zápase rozporuplné pocity. „S výsledkem být spokojen nemohu, s předvedenou hrou ale ano. Rozhodně se nemáme zač stydět," zdůraznil.

Situace v třetiligové tabulce je pro strakonickou farmu nadále kritická, přesto se hráči nevzdávají. „My jsme klukům řekli, ať se do tabulky nekoukají, že že hrajeme od nuly," vysvětlil Otepka, jenž farmu spolu s Jiřím Lerchem vedl už na podzim, do jara ale jde jako hlavní kouč.

V sobotu od 10.15 hodin farma na Složišti přivítá H. Měcholupy. „To je jediný tým, jehož skalp jsme získali, dokonce na jeho hřišti," připomněl Otepka výhru 4:2, kterou však farmě zajistila silná sestava s řadou pendlů (mj. Křížek, Novák, Rakovan, Ibragimov, Němec, Wermke). „Teď budeme mít jen své hráče, protože áčko ve stejnou dobu hraje v Sokolově," krčil rameny Otepka.

Naštěstí marodka je prázdná. „Na Spartě nám chyběli Viták (palec), Vaněk a Novotný (viróza), ti by už měli být," oddechl si Rudolf Otepka.

Dorostenci na jaře válí

Vstup do jara se až nečekaně vydařil devatenáctce Dynama, která v I. lize dorostu po remíze 2:2 v Teplicích a výhře 1:0 s Ml. Boleslaví rozdrtila v Praze mladíky Bohemians 4:0!

„Od první minuty jsme byli aktivnější, dobře jsme kombinovali a z toho pramenilo, že jsme do půle po gólech Ondry Otepky a Jirky Fundy vedli 2:0 a po přestávce dalšími brankami Havla a Markytána naše zasloužené vítězství ještě navršili," pochvaloval si po vítězném utkání hru svého týmu pro klubový web kouč David Horejš. „Za svůj výkon si kluci zaslouží uznání," dodal.

Uspět chtějí mladíci Dynama i v sobotu na Složišti, kde se v dalším kole I. ligy dorostu střetnou s Libercem (14).