Podle trenéra Jiřího Lercha jeho svěřenci měli k vítězství blíž. „Měli jsme silnou sestavu a řadou posil z áčka a taky jsme po většinu času byli lepší. Zkušení hráči soupeře ale hráli chytře a pozorně bránili, takže jsme se do šancí dostávali jen velice obtížně," připustil trenér strakonické farmy. „Dvě dobré příležitosti dát gól jsme sice i tak měli, bohužel jsme je nevyužili," litoval.

Za klad oproti minulým zápasům Lerch považuje dobrou defenzívu. „Dozadu jsme hráli zodpovědně a hosty nepustili do žádné šance," vyzdvihl.

Výhodu domácího prostředí o víkendu nevyužila ani devatenáctka Dynama, která na umělce na Složišti v I. lize dorostu podlehla Slovácku 1:3.

„Soupeř byl hodně kvalitní, my však drželi krok," podotkl trenér Pavel Tobiáš, dle něhož rozdíl byl jen ve výkonu hráčů, hrajících za dorost poslední rok. „Ve Slovácku byli hráči dorazového ročníku oporami a tým táhli, zatímco u nás se právě ti dorazoví, a to hlavně v defenzívě, tentokráte zrovna nevyznamenali," připomněl, že všechny tři góly jeho tým dostal vinou malého důrazu ve vlastní šestnáctce.