„Hráči si musí uvědomit, že nic nemůžou mít zadarmo a že s mužstvy takového formátu mohou obstát jedině při maximálním nasazení," hněval se.

Po návratu z rakouské metropole, byť tam jeho svěřenci v sobotním přípravném utkání podlehli vídeňskému Rapidu 0:1, sice také nadšením do stropu neskákal, na rozdíl od předchozího klání v Salcburku však našel na hře svých svěřenců i řadu kladů.

I když nejen klady: „Zápas měl určitý vývoj a musím říct, že v úvodních dvaceti minutách jsme skoro pokračovali v duchu zápasu ze Salcburku a Rapid i díky tomu měl více ze hry. Jeho hráči dobře kombinovali, drželi balon, nicméně přes území převahu žádné velké příležitosti neměli a všechny jejich akce končily před vápnem," všiml si trenér Dynama a hned našel první klad u svého týmu. „Na rozdíl od zápasu v Salcburku tentokráte jsme v defenzivní činnosti byli koncentrovaní," ocenil.

Zhruba od 20. minuty byla dle Soukupa hra až do konce poločasu už zcela vyrovnaná. „Znatelně jsme se zlepšili v kombinaci a díky tomu se také držení míče srovnalo. Navíc jsme měli i náznaky příležitostí a ke konci poločasu už i jednu velkou šanci," zmínil budějovický kouč vydařenou akci ze závěru první půle, kdy si po rychlé kombinaci naběhl Hora a z voleje těsně překopl.

„Ve druhém poločase se po vlažnějším úvodu hra vystupňovala zásluhou hráčů z obou stran do vysokého tempa a závěr byl skutečně hodně dramatický," přiblížil průběh zápasu trenér Dynama. „My měli tři naprosto jasné příležitosti, kdy jsme mohli a měli dát gól. Škoda, že se tak nestalo," litoval Soukup.

U jedné z těch tutovek byl i nový muž budějovického klubu Hrayr Mkoyan. „První půli hrál ve středu obrany, ale protože hrává také defenzivního záložníka, šel po půli do středu zálohy a potvrdil, že tam umí nejen bránit, ale i dobře zaútočit. Zapojil se do naší nejhezčí kombinační akce, při níž šel balon z hloubi pole přes Horu a Táborského až do vápna, kam si Mkoyan zaběhl a zkusil dloubák přes gólmana, jenž ale nějak stehnem míč vyrazil," vylíčil jednu z možností svého mužstva Soukup a zmínil i hlavičku Táborského po rohu těsně vedle a Mkoyanonu dorážku, kdy míč někdo z bránících hráčů Rapidu s velkým štěstím odvrátil z brankové čáry.

To všechno bylo v době, kdy se hráči Dynama snažili odpovědět na gól, který čtvrt hodiny před koncem dostali z pokutového kopu. „Do velkého vápna letěl křížný balon, Křížek ve snaze ho odehrát do bezpečí vyběhl daleko z brány a nabíhající hráč Rapidu přes něj upadl. Dost laciný gól, dalo se to, myslím si, řešit jinak," přemítal Soukup.

Zápas ve Vídni ale celkově trenér Dynama hodnotil hodně vysoko. „Rapid potvrdil své kvality, byl to velmi silný soupeř. Navíc hrál doma, na svém stadionu a před tisícovkou diváků, kteří se postarali o patřičnou kulisu, prostě výborná atmosféra. Jsem velice rád, že jsme takový zápas mohli odehrát," pochvaloval si zápas ve Vídni trenér Soukup .

Byť po jednom zápase těžko hodnotit, líbila se mu i hra debutanta Hrayra Mkoyana. „Já ho měl odpozorovaného už od listopadu a nechal jsem si poslat i jeho videa. Není to žádný zajíc, je mu šestadvacet let, tři roky hraje defenzivního záložníka či stopera za národní mužstvo Arménie. Viděl jsem ho proti Itálii a Bulharsku v naší kvalifikační skupině a do Budějovic dorazil později, protože měl reprezentační povinnosti a ve středu hrál za Arménii ve Francii. Na to, že minulý týden skoro jen seděl v letadle, sehrál proti Rapidu dobrý zápas," chválil novou akvizici svého týmu Soukup.

Ten navíc dostal i další posilu: na hostování do konce sezony dle zprávy klubového webu přichází do Dynama po Hrayru Mkoyanovi další arménský fotbalista Edgar Malakjan, jenž v létě z FC Pjunik přestoupil do Viktorie Plzeň.

Po zápase ve Vídni už Dynamo přešlo na ligový režim, a tak včera mělo mužstvo volný den, v neděli vyrazí na generálku do Mladé Boleslavi a týden nato už v sobotu hraje ligu s Baníkem na Bazalech!