Naposledy neuspěli v Ústí nad Labem, byť tam jejich výkon oproti předchozímu duelu s Olympií bezesporu šel nahoru.

Uznal to i domácí brankář Petr Vašek, jenž kryl minimálně tři vyložené šance Dynama: „Zápas mohl skončit i naopak, Budějovice podaly kvalitní výkon a měly asi více šancí než my, štěstí se ale obrátilo na naši stranu,“ uvedl pro klubový web.

Jenže to, kdo měl víc příležitostí a kdo zase více štěstí, o bodech nerozhoduje – a Dynamo na jaře ještě nebodovalo… „Třikrát jsme prohráli a moc nás to mrzí, musíme ale pracovat dál a věřím, že to už v dalším utkání zlomíme,“ zdůraznil hned po porážce 2:0 v Ústí trenér David Horejš.

Splnit přání svému kouči a zastavit sérii nezdarů mohou fotbalisté Dynama už ve středu, kdy se v dohrávce úvodního jarního kola na Střeleckém ostrově střetnou od 17 hodin s Varnsdorfem, který je v aktuální tabulce hodně dole. „Pohled do tabulky ale klame, Varnsdorf má tři odložené zápasy,“ upozornil trenér Horejš, dle něhož Varnsdorf nebude pro jeho svěřence v žádném případě jednoduchým soupeřem. „Spíš naopak, bude mít vzhledem k současnému postavení v tabulce o to větší motivaci,“ dodal českobudějovický kouč.

Motivaci samozřejmě budou mít i fotbalisté Dynama, kteří už sedm posledních zápasů nevyhráli. „Sice nám bude pro žluté karty chybět Patrik Čavoš, na marodce stále je Michal Řezáč a v Ústí pro zranění nedohrál Lazar Sajčič, nicméně jsem přesvědčen, že ti kluci, kteří nastoupí, zápas zvládnou a že konečně tu černou sérii zlomíme,“ zdůraznil David Horejš.

Varnsdorf o víkendu prohrál ve Vítkovicích 1:0. Dle trenéra Zdenko Frťaly zbytečně: „Bohužel jsme nepohlídali jednu standardní situaci, a proto jsme šli do kabin za stavu 1:0. Druhou půli jsme v podstatě hráli na polovině Vítkovic, jenže jsme neproměnili tři vyložené šance,“ mrzelo kouče varnsdorfských fotbalistů.