FK Junior Strakonice U 12 - Klatovy U 12 12:3 (7:2)

Branky Junioru: Matyáš Voříšek 4, Ondřej Mývalt a Petr Baloušek 2, Adam Bolina a Matyáš Herák.

Již od první minuty bylo jasné, jak se zápas bude vyvíjet, a to v plné režii domácích hráčů Junioru. Již v 1. minutě se do šance dostal domácí Josef Šonský, který byl ve vápně faulován, ale kupodivu domácím i hostům rozhodčího píšťalka byla zticha. Co se nepovedlo v 1. minutě, si domácí vybrali ve 4. minutě, kdy domácí Matyáš Voříšek rozvlnil síť po krásné přihrávce kapitána domácích Matyáše Heráka poprvé. Hned po další akci a střele Voříška dorážel do prázdné branky Josef Šonský. V 16. minutě se po rohovém kopu prosadil Adam Bolina, ve 21. dal svou první branku v lize Damián Šipoš a k němu se hned s první brankou prosadil ve 29. minutě Ondřej Mývalt. Po 30 minutách to bylo 5:0 a bylo jasné, jak se zápas bude odvíjet dál.

I po první třetině jsme byli jasně lepší, skvěle kombinovali, využívali celou šířku hřiště a kontrolovali hru. V rozmezí 37. - 63. minuty přidal domácí Voříšek tři branky, v 66. a 77. se střelecky připomenul Petr Baloušek s Matyášem Herákem v 67. minutě. Střelecký účet v 79. minutě uzavřel svou druhou brankou v zápase Ondřej Mývalt. Klatovy hrozily jen z brejků, ze kterých nám daly tři branky. Musíme děvčata a kluky pochválit za dnešní výkon. Opravdu to byl kontrolovaný a troufnu si říct, že i s vysokým nasazením odmakaný zápas, který se divákům a rodičům musel líbit.

Pokud bych měl vyzvednout jednotlivce, tak po celou sezonu jsme se mohli spolehnout v obraně na Lukáše Fringoše spolu s Josefem Hanzlíkem a Adamem Bolinou, v záloze kapitán Matyáš Herák, Jan Šindelář, Kristýna Fürbachová, Josef Šonský, v útoku Petr Baloušek, Matyáš Voříšek, v brance nám kryl záda Kryštof Bouček. Během sezony jsme budovali “nový” tým, kdy nově příchozí Mývalt, Šipoš, Jirouš si museli zvyknout na jiný styl, důraz, rychlost, ale zvládli to a mají na čem stavět! Teď do konce června chceme trénovat dvakrá týdně, pak budou mít hráči tři týdny volno a začneme 29. července soustředěním. Chceme poděkovat hráčům za výkony, rodičům za podporu a fanouškům za důvěru. S celkovým skóre 97:37 z 12 zápasů máme 9 výher a 3 porážky jsme uzavřeli ligovou sezónu 22/23.

Autoři: Petr Baloušek a Miroslav Herák