Divizionáři přivítají v neděli na Křemelce ambiciozní tým Králova Dvora (17).

„Náš soupeř má skvělou obranu a je nebezpečný hlavně venku. Ale nám takové týmy vyhovují,“ řekl šéf klubu Michal Káník. Jeho tým to ale lehké mít nebude. Nejenom kvůli síle soupeře, ale i proto, že má potíže s vlastními řadami. „Martin Petr dostal tři týdny nepodmíněně, Milan Nousek je kvůli zlomenině nohy vyřazen do konce sezony, Honza Koubek a já jsme pořád zraněni,“ pokračoval. Ale jednu dobrou zprávu v rukávu pro nás i fanoušky měl: „Podařilo se nám udělat nového hráče. Do obrany přijde Miroslav Zach z Písku,“ pokračoval.

Minulé kolo podlehly Strakonice v Horažďovicích 0:1. Jihočeši měli sice více ze hry, ale nějak jim nejde zakončovat tutovky. „Máme čtyři nebo pět samostatných nájezdů a gól nedáme. Ale věřím, že se smůla prolomí v pravé chvíli,“ doufá Michal Káník.

Na to, jak vidí současnou neschopnost celku dávat branky, jsme se zeptali brankáře Radka Charváta. „Možná, že zodpovědnost vzít to na sebe svazuje klukům nohy. Těžko říct, protože nastřelujeme tyče a břevna, ale do sítě to nepadá. A přitom to do hráčů trenér Voříšek pere na tréninku horem dolem,“ tvrdí gólman.

Proti zítřejšímu soupeři odchytal na jaře asi 20 minut, potom se zranil. „Už tehdy měl postupové chutě. Je to silný tým,“ dodal.

Další dvojice: Doubravka – Písek, Admira Praha – Žižkov B, Motorlet Praha – Votice, Domažlice – Vejprnice, Klatovy – Horažďovice, Bzová – Třeboň.