FK Vodňany – FK Junior Strakonice 2:2 (0:1), góly Kunc 2 (62., 85.), Zušťák (32), vlastní Rauscher (73.).

Zápas měl dvě roviny. Na straně hostů ze Strakonic zkušenost, na straně domácích větší nasazení.

Václav Hrachovec, trenér Vodňan: "Řekl bych, že jsme byli o něco lepší, ale náš mladý tým se potkal s fotbalovou zkušeností. Dvojice Zušťák a Kostka ukázala svoje nesporné kvality. I když oba střídali, tak jsou to páni fotbalisté a hluboce před nimi smekám. Remíza znamená cenný bod, ale trochu nás přece mrzí, protože v závěru jsme sahali po všech třech."

Rostislav Hrubý, Junior Strakonice: "Na horké vodňanské půdě začali domácí zostra, jejich středová řada přehrávala tu naši. Z toho plynuly i šance, Vránu v té první vychytal Reiser a druhou tentýž hráč zbrkle zahodil. Na druhé straně Dohonyi uvolnil Čapka, jehož střela skončila na tyči. Hra se postupně vyrovnávala, čehož Junior využil k zisku vedení. Po nedovoleném zákroku na Zušťáka, sám faulovaný proměnil přímý kop z 20 metrů – 0:1. Úspěšný střelec vzápětí pro zranění střídal. Domácí se snažili odpovědět především rozehranými standardními situacemi, ale finální fáze jim nevycházela. Druhou půli začal Junior příliš pasivně, za což byl po zásluze potrestán v 62. minutě. Střelu zpoza vápna Reiser ještě vyrazil, na dorážku Kunce už neměl nárok – 1:1. Junior odpověděl zvýšenou aktivitou, jež byla odměněna v 73. min., když Dohonyiho ostrý centr si srazil do vlastní sítě stoper Rauscher. Vodňany vrhly všechny síly do útoku, jejich tlaku ale strakonická obrana dokázala odolávat a do vyložených šancí je nepouštěla, přestože byl deset minut před koncem vyloučen Kalianko po druhé žluté kartě. Nakonec se domácí přece jen vyrovnání dočkali pět minut před koncem, když Reiser nešťastně vyrazil míč k nohám Kunce, a ten neměl potíže podruhé v zápase vyrovnat. Ve zbývajících minutách měl Junior ještě dvě velmi slibné příležitosti, ovšem Máškovi v poslední chvíli ukopl míč obránce a Maršalovi se nepovedlo přehodit brankáře Přibyla. Derby tak nakonec dospělo k zřejmě zasloužené remíze."

Vodňany: Přibyl - Kvapil, Rauscher, Hudák, Konvička, Jizba, Bače, Varyš, Bečvář, Vrána, Kunc (střídali Malík a Krejčí).

Strakonice: V.Reiser – Kalianko, Cibulka (74.Ouška), Gondek, Kalianko – V.Šrámek, Kratochvíl, M.

Šrámek, T. Kostka (46.Máška), Dohonyi – Zušťák (34.Maršala - 88.Boukalík).

Žluté karty: Kvapil, Konvička - Cibulka, Kratochvíl, Zušťák, Ouška.

Červené karty: Kalinako (Junior).

Sudí: Komzák - Crkva, Syrovátka, Brož. Sledovalo 123 diváků.