„Podle mého měl zápas skončit 10:1. Šli jsme ještě čtyřikrát sami na bránu, ale nedali gól. Měli jsme dobrý začátek. Za deset minut jsme dali dva góly a trefili břevno. Pak nám pro ofsajd nebyly uznány další dva góly. Po pětadvaceti minutách jsme trochu ubrali a byla z toho trochu nakopávaná. Po hodině hry soupeř fyzicky odpadl a my přidali další dva góly. Mohli jsme dát ještě další, ale neproměnili jasné šance. Soupeř už jenom bránil,“ komentoval utkání domácí trenér Josef Mráz.

Výhra by mohla být jakousi náplastí na porážku v Prachaticích. „Nevím, jestli jsme si úplně spravili chuť. Ale vyhrálo se 4:0, takže dobré, ale výkon si představuji ještě trochu jinak. Bylo to hodně upracované,“ dodal Mráz.

„Věděl jsem, že jedeme na hřiště velice kvalitního týmu a utkání nebude vůbec jednoduché. Přestože jsem kluky na zápas připravil, ukázal se velký rozdíl v kvalitě a zkušenosti. Ukázalo se, že úroveň našeho mladého týmu, který má ještě všechno před sebou, je ještě někde jinde než u zkušeného celku domácích. Prohrávat v 11. minutě o dva góly je hrozně těžké. Výkon byl takový mdlý a hráči působili ustrašeně, přestože jsem jim říkal, že o nic nejde. My byli po celé utkání horším týmem, proto jsme prohráli o čtyři góly. Přesto měl za stavu 2:0 velkou šanci Prokopec, ale z těsné blízkosti mířil vedle,“ komentoval duel blatenský trenér Jaroslav Voříšek.

Blatná musela velmi brzy střídat gólmana Chlandu a přišla poměrně brzy i další střídání. „Museli jsme během zápasu přistoupit k vícero vynuceným střídáním. Chlanda měl problémy s kotníkem, další hráče jsem musel střídat vůli drobným zraněním, takže se na plac dostali všichni náhradníci,“ doplnil trenér Blatné.

V příštím kole jede Osek k dalšímu derby na strakonický Junior. V minulé sezoně oba trenéři Oseka vedli strakonické béčko, takže to pro ně bude dost specifický duel. „Samozřejmě strakonické kluky s Romanem Malým dobře známe. Snad se připravíme dobře. Jsme Strakoňáci a budeme hrát proti svým. Ale teď zkrátka děláme Osek, takže kopeme za Osek,“ hledí k dalšímu duelu Josef Mráz.

TJ Osek – TJ Blatná 4:0 (2:0).
Branky: 6. D. Říský, 11. J. Hoch, 60. M. Brabec, 67. M. Carda. ŽK: J. Říský – Míka. Diváci: 250. Rozhodčí: Klátil – Vican, Lepič.
Sestavy – Osek: Křížek – Rybák (66. Carda), Krejčí, Kubiš, Němeček – Brabec (77. Čapek), Hoch, Šrámek, Hosnedl (79. Kinkor) – J. Říský (83. Mrkvička), D. Říský (66. Hromíř). Blatná: Chlanda (13. Perutka) – Levý (77. F. Hrádek), Hlaváč, Bláha, Jícha (46. Míka) – Král, Prokopec, Sedláček, Říha (41. Peleška) – Čadek, Šimůnek (66. Stulík).


Načítám tabulku ...