Za áčko Sparty si odbyl na podzim i premiéru v I. lize na Slovácku, dvakrát oblékl dres A-týmu Sparty i v Poháru FAČR.

Možnost jít na hostování na jih Čech uvítal. „Pro mě je to příležitost se ukázat v první lize. a kdyby si mě Budějovice nechaly a daly mi šanci v první lize, byl by to pro mě velký krok dopředu," říkal svém příchodu do Č. Budějovic v rozhovoru pro Deník jižní Čechy.

Po utkání ve Vídni jeho výkon sportovní ředitel Martin Vozábal hodnotil kladně: „Svou rychlostí na beky Rapidu platil, větral je tam pěkně. Je mladý, je nečitelný, nikdo ho nezná. To by mohla být jeho velká výhoda," věřil.

Proti Brnu si odbyl premiéru v Dynamu v ligovém utkání, do hry šel ale až na poslední půlhodinu. V Mladé Boleslavi už byl v základu.

Kdy jste se dozvěděl, že půjdete do zápasu od začátku? A hodně jste se těšil?

Trenér mi to oznámil ráno před zápasem. Po snídani jsme tady na stadionu měli přípravu a tam jsem se dozvěděl, že budu v základní sestavě. A těšil jsem se moc, pochopitelně.

Prvně jste v lize nastoupil za Dynamo, navíc v prvním zápase pod taktovkou nového trenéra, ale zřejmě jste o svém debutu měl lepší představy. Je to tak?

Samozřejmě, že jsme nejeli prohrát, jenže jsme hned na začátku dostali rychlý gól, to je vždycky nepříjemné. Přitom jsme se na to připravovali, abychom úvodní tlak domácích zachytili. O to víc ten gól mrzí.

Přesto jste se dokázali otřepat a řekl bych, že jste první půli odehráli docela slušně.

První poločas byl z naší strany solidní, snažili jsme se i hrát hodně s míčem. Ostatně ještě po přestávce, ačkoli už jsme se přece jen dostávali pod tlak, jsme pořád ještě nerozhodný výsledek drželi až do pětasedmdesáté minuty. Jenže pak přišla ruka kousek od vápna, standardka a gól na 2:1. A pak už se to s námi vezlo a jim tam padlo už všechno, do čeho kopli…

Za poslední čtvrthodinu jste dostali tři góly, nakonec jste jeli s další vysokou porážkou a kdo zápas neviděl, si řekne, že jste tam neměli nárok.

Ta poslední čtvrthodina to všechno zkreslila. Fanoušci vidí jen těch 4:1, a když průběh zápasu neviděli a třeba si ani nespočetli, že jsme tři góly dostali až v poslední čtvrthodině, tak si řeknou, že nás Boleslav přejela. Přitom skóre dlouho bylo vyrovnané.

Po přestávce už měli domácí vrch, ale v první půli jste hráli hodně aktivně a hodně vysoko. Byl to záměr, tou aktivitou soupeře zaskočit?

Je to tak, měli jsme to trochu vysunuté, abychom jim dělali problémy už při jejich rozehrávce. A myslím si, že jim to taky problémy skutečně dělalo. Stejně totiž v Boleslavi hrál i Hradec a ten tam udělal dobrý výsledek. Proto jsme podobný způsob hry zvolili i my a myslím si, že první poločas byl dobrý.

Na zápas, do kterého jste naskočil hned od začátku, jste se hodně těšil. Byl jste tudíž z výsledku o to víc zklamaný?

Samozřejmě, že jsem byl velice zklamaný. Až do poslední chvíle jsem věřil, že se nám tam povede něco uhrát. Bohužel v té sedmdesáté páté minutě se to zlomilo. Což je velká škoda, byli jsme bodu blízko a my bodovat potřebujeme i venku.

A bodovat doma, to už je ve vaší situaci vlastně skoro povinnost, ne? Dokážete se na sobotní zápas s Jihlavou patřičně nabudit?

Nálada v kabině po Boleslavi nebyla nic moc, ale je to už pryč a teď se už musíme soustředit jen na Jihlavu. Nejsme na tom v tabulce nejlíp, v žádném případě však nic ztraceno není a mohu naše fanoušky ujistit, že se budeme snažit teď doma vyhrát. Jsme odhodláni to toho dát úplně všechno, protože je to hodně důležitý zápas.

Dynamo proti Jihlavě v sobotu i s posilou?

V důležitém utkání fotbalové I. ligy s Jihlavou, které Dynamo hraje v sobotu od 17 hod. na Střeleckém ostrově, možná bude mít trenér Cipro k dispozici novou posilu. „Nemá ještě vyřízeny náležitosti," nechtěl nový kouč Dynama jméno možné posily na amatérské bázi dopředu prozrazovat.

Jáša v Rotterdamu

Cennou výhrou 1:0 nad reprezentanty domácího Nizozemska vstoupili do turnaje v Rotterdamu fotbaloví reprezentanti Česka do 16 let. Trenéra českého národního týmu Aleše Čvančaru těšilo i to, jak se český tým vyrovnal s neúčastí Zikla, Pihrta a Fortelného, kteří vypadli pro zranění a nemoc. „Navíc v den utkání postihly Mikuláše Jášu vysoké horečky," litoval i absence stopera z Dynama. Dnes hrají Češi na turnaji s USA a v neděli s Irskem.