Stylovou tečku za sezonou fotbalistů Katovic udělal útočník David Zoubek. V posledním utkání si doma v sobotu 18. června proti Hluboké připsal při vítězství 5:1 hattrick. Jeden třígólový zápas v krajském přeboru se mu však povedl už předtím. Konkrétně to bylo ve 2. kole při domácí premiéře ve vyšší soutěži s Planou nad Lužnicí (4:2). Celkem vstřelil ve skončeném ročníku David Zoubek 14 branek a stal se tak nejlepším střelcem mužstva.

Oddechli jste si, že jste nakonec uhájili druhé místo vzhledem k tomu, jak jste měli sezonu rozehranou? Přišli jste o první příčku. O udržení té druhé jste bojovali do posledního kola…
Jaro bylo oproti podzimu výkonnostně samozřejmě rozdílné. V první polovině sezony jsme válcovali pomalu každého soupeře, na jaře jsme částečně polevili a výkony byly kolísavé. Když nám Jankov na čele odskočil, bylo prioritní udržet druhé místo. Povedlo se.

Před vzájemným zápasem s třetí Soběslaví jste na ni měli k dobru devět bodů a i po remíze s ní to tak zůstalo. Přesto vás soupeř dotáhl a nakonec skončil za vámi jen kvůli horší bilanci. Ztrát bylo v odvetné části opravdu hodně. Čím to?
Máte pravdu, bylo jich hodně. Vypadla nám spousta hráčů, jezdili jsme na zápasy i s dvěma hráči na lavičce. To je pak těžší. Navíc se nás na tréninku sešlo třeba jen osm a fyzička jde také dolů. Bylo vidět, že jsme v některých zápasech odpadli už v 60. minutě. Na tom je třeba zapracovat.

O kolik byl pro vás podzim jiný oproti jaru? Jak velkou roli sehrálo, že vás ve druhé polovině sezony už soupeři znali a dali si větší pozor?
Ze začátku jsme měli nováčkovskou euforii, chytili jsme vítěznou vlnu, která nás táhla dopředu. Na jaře už jsme se asi spolehli na to, že to jde samo. Bohužel jsme soupeře třeba i podcenili a body nám tak utekly.
Mrzí hodně, že jste neudrželi prvenství? Nebo musíte uznat, že Jankov měl vyzrálejší a kompaktnější tým?
Samozřejmě nás to mrzí, Jankov šel ale za prvenstvím cílevědomě. Pro nás bylo hlavní se v soutěži udržet. Že jsme hráli na špici, je třešnička na dortu. Jsme rádi, že jsme hned v první sezoně po postupu druzí.

Jaká sezona to byla pro vás osobně? Doma jste ji začal hattrickem a třemi góly jste ji i zakončil.
Jsem rád, že oba hattricky pokaždé znamenaly i tři body. A jasně, tři góly do listiny střelců samozřejmě vždy potěší.

Dal jste celkem za sezonu čtrnáct gólů. Jste s tímto počinem spokojený?
Na začátku sezony jsem zmínil, že bych chtěl dát patnáct gólů. Což se mi skoro podařilo, je to můj první větší střelecký úspěch.

Co bude v Katovicích dál? Jak vidíte příští sezonu?
Soupeři nás už asi nepodcení, s tím se dá počítat. Ale posílíme o Vláďu Uhra a Honzu Schánělce z Oseku, z Junioru Strakonice přijde Michal Požárek. Kádr se tedy rozšíří. Pracovat budeme především na tréninkové morálce, aby se nás scházelo víc a měli jsme tedy víc sil do zápasů.