Sami říkali, že je to pro ně zápas jara, že v něm po sedmi prohrách v řadě už prostě musí vyhrát. Jenže v něm zase prohráli – a to i přesto, že ještě dvacet minut před koncem vedli 2:0…

„Co vám k tomu mám říct? To přece není normální," nevěřícně kroutil hlavou trenér František Cipro a jen marně hledal slova, jimiž by vyjádřil své obrovské zklamání. Zápas jara fotbalisté Dynama bohužel nezvládli.

Do zápasu přitom vstoupili aktivně. Už ve 2. minutě si míč ve vlastním vápně nakopl na ruku Mosquera, penalta se ale nepískala. Hned nato si na Janotkův centr naběhl u zadní tyče Chrien, z voleje ale zblízka trefil jen brankáře Zlámala. Už v 8. minutě se přesto domácí dočkali, když po nedorozumění Šírla s gólmanem Zlámalem se Varadi z čista jasna ocitl zcela sám před prázdnou brankou hostí a pohodlně dal na 1:0. „Chtěli jsme hrát na brejky a věřili, že se do brejkových situací budeme dostávat. Jenže vše, co jsme si připravili, jsme záhy zahodili a soupeře po neskutečně fatální chybě pustili do vedení," hněval se hostující trenér Roman Pivarník.

Pražany laciná branka očividně nalomila a domácí měli vrch. V 16. min. se ke střele z vápna dostal Chrien, a byť patřičný důraz chyběl, Zlámal v bráně hostí měl velké potíže.

Jenže ze strany Dynama už to byla labutí píseň.

Po slibné úvodní dvacetiminutovce totiž Jihočeši přenechali iniciativu svému soupeři. Hosté ve 26. min. po přímém kopu a velkém závaru v malém vápně Dynama dotlačili míč za Křížkova záda, pomezní sudí ale měl praporek nad hlavou a gól neplatil. Poté před Moravcem zachránil pádem pod nohy Křížek, za jehož zády těsně před půlí míč po Mosquerově střele vykopával z prázdné brány Janotka.

„Hráli jsme zbytečně nervózně a ve středu hřiště jsme nedokázali udržet balon," viděl jednu z příčin zlomu slibně se vyvíjejícího duelu trenér Dynama.

Po změně stran hosté ještě víc zvýšili své úsilí a hnali se za vyrovnáním. „Měli jsme už ke konci první půle gólové šance. Škoda, že jsme žádnou nevyužili," určitě trenér Pražanů litoval hlavně Radovy jedovky zpoza vápna, která šla jen o chloupek vedle tyčky.

V době, kdy tlak hostů sílil, pronikl po ojedinělé akci až do útočného vápna Chrien, kterého Rada podkopl a z nařízené penalty zvýšil Kladrubský v 64. minutě na 2:0.

Pro hosty to byl druhý těžký úder do vazu a zdálo se, že z něj už se nezvednou. „Přestože jsme v závěru první půle své šance neproměnili, o půli jsme si řekli, že i dál musíme hrát hodně trpělivě. A ačkoli jsme naopak dostali gól na 2:0, dál jsme byli hodně trpěliví a své šance už pak i proměnili," radoval se trenér Pivarník.

Dynamo totiž výborně rozehraný zápas nakonec dokázalo ještě prohrát…

Pět minut po gólu Dynama na 2:0 trefil Jindřišek z přímého kopu břevno, Mosquera míč vracel hlavou do prázdné brány a Kladrubský ho vyrazil zpod břevna rukou. Rada z penalty snížil a Kladrubský viděl červenou kartu. „Gól na 2:1 nám hodně pomohl, dostali jsme se tím zpátky do hry," liboval si úspěšný exekutor Jakub Rada.

Hosté vycítili šanci, naopak oslabení domácí se úplně sesypali: po hlavičce Šmída ještě Křížkovi pomohlo břevno, pár vteřin nato ale Bartek nekompromisní ranou srovnal a poté Rada dělovkou z dvaceti metrů dal na 2:3! „Když mužstvo plné zkušených hráčů dokáže prohrát za čtvrt hodiny takhle rozehraný zápas, to je umění, to by už i staří páni uhráli," lomil rukama trenér František Cipro.

A ligová záchrana?

Ta po této šokující prohře a po výkonu, jaký tým předvedl, je už jen v oblasti ryzí teorie…

Dynamo ČB – Bohemians 2:3 (1:0)

Branky: 8. Varadi, 64. Kladrubský (pen.) – 69. (pen.) a 79. Rada, 75. Bartek. ŽK: Varadi, Lengyel, Janotka. ČK: 68. Kladrubský. Diváci: 2405. Rozhodčí: M. Paták – Vysloužil, Kubr.

Dynamo: Křížek – Janotka, Lengyel, Novák, Eliáš – Varadi (74. Volešák), Chrien, Kladrubský, Benát, Pešek (60. Linhart) – Škoda (87. Funda). Trenér: František Cipro.

Bohemians: Zlámal – Pauschek, Škerle, Šmíd, Šírl – Bartek, Jindřišek, Rada, Mosquera (86. Lietava) – Moravec (90. Gajič), Mikuš (59. Bratanovič). Trenér: Roman Pivarník.

Kdyby ty proklaré druhé poločasy nebyly!

Už ke konci první půle se fotbalisté Dynama v existenčním utkání s Bohemkou dostali pod tlak, nicméně o přestávce vedli 1:0 a s jejich ambicemi to vypadalo docela slibně. Tím spíš, když po hodině hry zvýšili na 2:0. Pak ale Jihočeši dostali tři góly a nakonec nezískali ani bod. „Kdyby ty proklaté druhé poločasy nebyly," povzdechl si smutně trenér František Cipro, po jehož příchodu k týmu sice v šesti zápasech jeho svěřenci neuhráli ani bod, kdyby se ale dávaly body jen za první půle, měli by z těch šesti kol sedm bodů a slušné skóre 3:4. Zato druhé půle až na remízu 1:1 na Slovácku fotbalisté Dynama ztratili a skóre v nich nasbírali děsivé – 2:13!