Fotbalisté Sokola Bavorov obsadili v okresním přeboru druhé místo. Jak tento výsledek hodnotí hrající trenér Petr Šafránek?

Loňská sezona
Tu hodnotíme jako velmi úspěšnou. Do nějakého 23. kola jsme jako jediní v okresním přeboru trochu dýchali Volyni na záda a jako jediní jsme ji dokázali porazit. Rozstříleli se i útočníci, a to tak, že jsme měli i nejlepší útok (nejvíce nastřílených branek) v soutěži a neprohrát ani jednou doma, to také potěší. A k tomu jsme hráli i docela pohledný fotbal. Bohužel se na výsledku sezony dost podepsala absence brankáře Martina Bauera, který se zranil a museli jsme ho různě nahrazovat.

Tým Bavorova. Letošní sezona
Do letošní sezony vstoupíme se stejným kádrem jako jsme měli v loňském ročníku, plánujeme příchod jednoho mladého hráče. Jinak máme v týmu mladé kluky, kteří budou dostávat šanci. Doufám však, že se nad sebou trochu zamyslí a dají fotbalu více než v sezoně loňské. Bohužel nám stále bude chybět Martin Bauer.

Příprava
Sokol Bavorov zahájil sezonu v pátek 18. července v domácích podmínkách. Pravidelné tréninky budou v úterý a v pátek. První přátelské utkání jsme měli sehrát v sobotu 26. července proti tradičnímu soupeři z Vlachova Březí, opětovnému účastníku 1. B třídy. Zůstalo jen u plánů, soupeř nedorazil. Tento týden máme mini soustředění na hřišti v Bavorově, jehož součástí bude i přípravný zápas s týmem SK Čtyři Dvory B. Poslední víkend před soutěží se zúčastníme turnaje ve Strunkovicích nad Blanicí. Pak už nás na bavorovskou pouť čeká Lom.

Představa
Jako poslední tři roky hrát nahoře (3. místo, 4. místo, 2. místo), zapracovávat mladé hráče a hrát pohledný fotbal, na který jezdí fanoušci.

Poděkování
To patří našemu předsedovi Láďovi Kašparovi, který pro nás připravuje takové podmínky, abychom mohli dobře reprezentovat Sokol Bavorov a samozřejmě fanouškům. Doufám, že na nás budou stále chodit.¨

Autor: Jan Škrle