Fanoušci Junioru zaznamenali velkou obměnu hráčů. „Změny v kádru byly nevyhnutelnou nutností. Vzhledem k avizovaným odchodům bylo jasné, že pokud tým vhodně nedoplníme, budeme mít v následujícím ročníku obdobné potíže, jako v těch předchozích. Očekávám zkvalitnění předváděné hry. Zkušenost, kterou představují příchozí hráči, by se měla snoubit s dravým mládím našich odchovanců,“ uvedl ke změnám v kádru trenér Luděk Cimrhanzl.

A kteří hráči by měli přinést největší zkušenost? „Kvalitními posilami jsou Karel Krejčí, který se umí výrazně brankově prosazovat, dále tvořivý záložník Roman Zahrádka, s přehledem organizuje obranu David Žáček. Oživení by měli přinést i další nováčci v týmu jako jsou Ion Butnaru, Martin Rozhoň a Ondřej Chalupa,“ doplnil konkrétní jména trenér.

Kromě čtrnácti dnů volna na přelomu června a července trénuje Junior hned od chvíle, kdy se rozvolnila koronavirová opatření. „Příprava zatím probíhá podle našich představ a plánů. Zvolili jsem kvalitní soupeře pro přípravná utkání. Na výsledky zatím nehledíme, protože tým se postupně sehrává. Bohužel start podzimní části se nezadržitelně blíží a času je opravdu málo,“ doplnil trenér.

Do vyšší soutěže (I.B třídy) postoupilo béčko Junioru. Otevírá se tak možnost větší spolupráce mezi prvním a druhým týmem klubu. „Provázanost obou mužstev by měla být větší než v minulosti. I.B třída pro rezervu Junioru je dobrá soutěž pro začlenění dorostenců a mladých odchovanců. Mládí bude dostávat příležitost v A týmu! Věřím, že zaznamenáme výrazný růst mladých hráčů vedle těch o poznání zkušenějších. Bude to potřeba potvrdit výkonností,“ pochvaluje si možnost provázat oba týmy Luděk Cimrhanzl.

Kádr Junioru tedy prošel výraznou obměnou. Jaké ambice by tedy tým měl mít v nadcházejícím ročníku krajského přeboru? „Obě mužské složky by se měly pohybovat v horní polovině tabulek svých soutěží. Cílem A-týmu je již zmiňované umístění v první pětce,“ doplnil k ambicím svého týmu na tuto sezonu Luděk Cimrhanzl.

Různými změnami a obměnami kádrů prošly i další kluby z jihočeského krajského přeboru. Jak tedy vidí ve Strakonicích rozložení fotbalových sil v této sezoně? „Předpokládám, že v horní polovině tabulky se bude pohybovat Český Krumlov, Osek a Olešník. Na opačném pólu asi bude figurovat Blatná a možná Sezimovo Ústí. Nevím přesně, jak jednotlivé týmy pracovaly před startem následujícího ročníku, vše se ukáže až na hřišti,“ doplnil trenér strakonického Junioru Luděk Cimrhanzl.

Kádr Junioru Strakonice - Brankáři: Jakub Kozlík, Lukáš Uhříček, Lukáš Lízal. Obránci: David Žáček, Martin Rozhoň, Martin Čapek, Jakub Masopust, Miroslav Říha, Ondřej Šimek, Roman Kočí. Záložníci: Ondřej Chalupa, David Zoubek, Ion Butnaru, Dominik Petráň, Jiří Nosek, Roman Zahrádka, František Funda, Tomáš Zelenka. Útočníci: Karel Krejčí, Jiří Máška, Jakub Krýsl. Realizační tým: Trenér: Luděk Cimrhanzl. Manažer mužů: Tomáš Čakrt. Vedoucí týmu: Jiří Cibulka. Masér: Martin Šobor.