Potřetí v řadě fotbalisté Junioru Strakonice suverénně projeli okresní soutěží a skončili první. V uplynulé sezoně opanovali okresní přebor a posunuli se do krajské I. B třídy. Oslavy jsou pryč a za necelé dva měsíce už začíná nová sezona. V té Strakonické čeká větší konkurence a vyrovnanější soutěž. To si velmi dobře uvědomuje také trenér Luděk Cimrhanzl.

Máte nyní už v hlavě především nadcházející ročník, postup je „zapomenut"?
Dá se říci, že ano. Plánovali jsme vše pro vyšší soutěž v předstihu, věřili jsme v postup. Pracovali jsme už v přestupním okně od 1. do 20. června, kdy se mohlo přestupovat bez souhlasu oddílů a hráči byli za tabulkové hodnoty.

Jaké jsou tedy změny?
Ze Sedlice přišli bratři Šrámkové – Martin a Václav. Z Čestic Jan Maršala, z dorostu je to Jakub Šteflíček, který byl hráčem Písku. A zapojit by se měl i Marek Hůzl, který působí u mládeže Junioru jako trenér. Jinak všichni ostatní jsou znovu připraveni a měli by pokračovat, odchod ohlásil jen Jaroslav Tyl. Hostování ještě skončilo Michalu Požárkovi z Katovic. Minimálně pro podzim je tedy kádr víceméně uzavřený.

Je to dostatečné posílení na vyšší soutěž, abyste naplnili očekávání? Myslím, že každý vás bude tlačit do horních pater tabulky a možná k dalšímu postupu…
Když budou zdravé posily a vůbec všichni hráči, věřím, že budeme hrát v horní polovině tabulky. Už teď v zimě jsme se konfrontovali s týmy z dolní poloviny I. B třídy a přehrávali jsme je. Věřím, že budeme srovnatelní se Sousedovicemi nebo třeba i s Volyní, která skončila třetí. Doma budeme silní, na Křemelce se nám daří. Venku to je těžší pro každého. Půjde o to, zapracovat posily a skloubit vše do fungujícího celku. Když nám bude přát štěstí a nebudeme zranění, budeme v horní polovině.

Je reálné, že byste i I. B třídou propluli jako okresními soutěžemi opět k postupu?
Věřím, že budeme hrát vysoko. Cíl je udržet soutěž a stabilizovat mužstvo. Měli bychom mít dorostence, ty budeme chtít zapracovat. Když Chelčice hrály na druhém místě se starším týmem… Uděláme maximum, abychom byli v popředí, ale jaká bude realita, to ukáže až samotná soutěž. Jdeme do ní s respektem, bude rychlejší. Právě oba Šrámkové a Šteflíček přinášejí hodně pohybu směrem dopředu, což jsme potřebovali.

Co nového v I. B třídě čekáte, nakolik se bude lišit?
Bude mít hlavně náboj s okresními týmy, přibudou Sedlice a Osek B. Sílu soupeřů ale nedokážu posoudit.

Na co budete sázet hlavně, co by mělo být vaší devizou?
Sázím na herní disciplínu, ta nám přivála spoustu bodů. Dále koncentrovanost, zkušenost. Toto vše se prolínalo s fotbalovým umem hráčů a vyneslo nám to tři postupy v řadě.

Jak bude vypadat příprava?
Začínáme ji 19. července na Křemelce, následně hned 22. července jedeme na soustředění do Chanovic, kde budeme do 24. července a utkáme se s Velkým Borem. Poté bychom hráli ještě s Žichovicemi a Putimí. Celkově příprava bude velmi krátká, soutěž začíná v polovině srpna. Budu chtít do hráčů hodně dostat kombinační hru s balonem, produktivní střelbu a aktivní zakončení.