V minulé sezoně, ve své druhé v I. B třídě, útočili fotbalisté Volyně na vítězství v soutěži. Po podzimu byli v čele, ale na jaře neměli formu jako v první polovině a nakonec obsadili až třetí místo se ztrátou 13 bodů na první Hradiště.

I v novém ročníku bude chtít být Slavoj na špici. Zatím k tomu nakročil skvěle, jako jediný ve skupině B má z úvodních tří zápasů nového ročníku plný počet devíti bodů a je tak v čele tabulky.

Nový trenér Václav Mareš, který tým převzal po skončení minulého ročníku po Luďku Cimrhanzlovi, tak může být zatím spokojený. „Ve Volyni jsem nadmíru spokojený, mám od vedení veškerou podporu a hráči poctivě trénují," zdůraznil.

I když uznal, že víc to zatím jeho svěřencům šlape výsledkově než herně. Kouč není s předváděnou hrou spokojený. „Nevím, kde je problém. Možná je to dáno tím, že jsme dvakrát hráli venku, a to ve Stachách a ve Vlachově Březí. Tam je to vždy těžké, nehraje se tam kombinační fotbal, ale nakopávají se balony, což nám dělá problémy," nastínil.

Příslibem podle něj byla druhá půle doma proti Sedleci, kdy mužstvo soupeře přehrálo. Že vše není ještě podle představ? Příčinu vidí Václav Mareš také v tom, že je teprve začátek sezony.

„Máme mladý tým, který ještě není tolik vyzrálý. Také je potřeba podporovat Jirku Němečka staršího, který zatím jako jediný dává góly. Je třeba, aby se prosadili také jiní," upřesnil.

Co vidí jako další nedostatek, to je pozdní přístup hráčů k soupeři. Na to klade trenér důraz. Tým ale sílu má, o tom je přesvědčen.

„Některé věci jsme změnili, chceme hrát asi trošku jiný fotbal. Změnili jsme hlavně psychiku hráčů, byl tady velký tlak na postup, který se nepovedl. Teď jsme se domluvili, že postup není prioritou a kluci se cítí lépe. Mají chuť trénovat, pravidelně chodí 16 hráčů," pochvaloval si Václav Mareš.

Že útok na prvenství a postup do vyšší soutěže nebude priorita, to zmiňoval kouč už poté, co mužstvo převzal. Na druhou stranu, šance může být v aktuální sezoně vyšší právě i s ohledem na to, že Volyně má za sebou další zkušenosti, navíc z boje o prvenství.

„Chceme hrát v horních patrech. Minule jsme byli třetí, takže kdyby to teď vyšlo lépe… Cíl je skončit do třetího místa. A když se povede něco lepšího, nebráníme se tomu," konstatoval Václav Mareš.

V sobotu 3. září Slavoj v 17 hodin přivítá Sousedovice, které také mají od nové sezony nového trenéra – Přemysl Šroub vystřídal Pavla Koubka. Zatím se mu povedlo uhrát šest bodů. „Na Sousedovice se dobře připravíme. Změníme i trochu rozestavení, víme, kde je síla soupeře," uvedl trenér.

Jako dobrou prověrku v sezoně vidí zmíněné venkovní zápasy ve Stachách a ve Vlachově Březí. „V Březí se na místním hřišti hraje těžko, kluci tam ale prokázali morálku," uzavřel Václav Mareš.

Minulé střetnutí Volyně – Sousedovice skončilo výhrou hostů 4:3.