Po sérii šesti výher fotbalisté Katovic v sobotu 30. května ve 24. kole I. A třídy jen remizovali s Vodňany na jejich hřišti 1:1. I tak zvýšili dvě kola před koncem soutěže náskok na čele tabulky a nyní jí vévodí o dva body.

Pomohl tomu výsledek zápasu třetího Olešníku doma s druhým Týnem nad Vltavou.

Olešník vyhrál 3:0 a bodově se srovnal právě s Týnem, dokonce ho vystřídal na druhé příčce. Obě mužstva na Katovice ztrácejí dva body.

Katovičtí měli derby dobře rozehrané, od 35. minuty vedli po brance Zoubka, který ve vápně sám před brankářem zamířil přesně. V první půli byli mírně lepší a fotbalovější. Ve druhé se však zatáhli a spíše bránili a aktivnější byli domácí. Ti se více tlačili do zakončení a vytvářeli si šance. V 83. minutě se dočkali vyrovnání po gólu Drahomíra Vítovce – ten dotlačil mezi tyče míč, který brankář Tomáš Švehla vyrazil jen před sebe.

Komentáře trenérů

Václav Hrachovec, Vodňany: „Hrál se vyrovnaný zápas. Byli jsme aktivní dost, ale kvalita v prvním poločase byla na straně Katovic – zkušenosti a dobrá rozehrávka. Ve druhé půli jsme bojovností vyrovnali, celý tým makal a remíza je spravedlivá. Jsem rád, že jsme předešli různým spekulacím a hráli jsme naplno."

Roman Malý, Katovice: „Jsem zklamaný, protože jsme neuhlídali dvě standardní situace za sebou. Ale stane se… Vodňany bojovaly až do konce, tlačily nás. Před vyrovnáním jsme měli gólovou šanci my, kdy byl Cibulka sám před brankářem, ale nedal. V těchto zápasech tyto situace rozhodují, to se musí dát. Ve druhé půli jsme se až moc zatáhli, to byl důvod, proč jsme se dostali pod tlak. Vodňany měly víc síly a chuti, šly za vyrovnáním a bod si zasloužily.

Katovice v závěru soutěže hostí tuto sobotu Lažiště a v závěrečném kole pak jedou do Bernartic. Udržení prvenství mají ve svých rukách. Olešník nyní hraje ve Vacově, poté přivítá Netolice. A Týn nad Vltavou teď hostí Protivín a na konec jede do Hradiště.