Třetí červencový víkend patřil tradičnímu turnaji Petra Chelčického – 40. ročník. Protože na poslední chvíli se odhlásilo mužstvo německého Spiegelau, tak se kromě domácích na hřišti proháněli ještě fotbalisté Ledenic a Netolic.

Jednotlivá utkání:
FK Chelčice – 1. FC Netolice 0:4 (0:4), góly: Rokůsek 2, Vlášek a Jirkovský.
FK Chelčice – Slavoj Ledenice 1:1 (1:0), na penalty 1:3 vítězství Ledenic góly: Marek Lang – Vajgl.
Slavoj Ledenice – 1. FC Netolice 0:4 (0:2), góly Mužík, Jirkovský, Beneš a Novák.

Rozhodovali Zábranský, Říha, Ficko.

Konečná tabulka:
1. 1.FC Netolice        8:0 6
2. Slavoj Ledenice   1:5 2
3. FK Chelčice          1:5 1

Teplota v některých chvílích přesahovala hodně přes 30 stupňů Celsia a při herním systému „každý s každým" to měla mužstva hodně náročné. Turnaj suverénně ovládly Netolice, povedlo se jim zvítězit v obou duelech a se skóre 8:0 ukázaly svou kvalitu. Druhé místo obsadily Ledenice. K tomuto umístění je dovedlo vítězství v penaltovém rozstřelu proti domácím. Poslední skončily Chelčice s velmi nelichotivým skóre 1:5.

Nejlepším gólmanem byl vyhlášen brankář Slavoje Ledenic Mařík.
O titul nejlepšího střelce se poděli dva hráči Netolic – Rokůsek a Jirkovský.
Poslední individuální cena je udělována nejlepšímu hráči turnaje. I tento rok cena zůstala v Chelčicích, a to v rukou hrajícího trenéra Václava Mareše.

Sestavy:
Chelčice: Novák – Kortus, Mareš, Pícha, Turek – Marek Lang, Max, Miroslav Lang, Valenta – Čížek, Tesař. Trenér Václav Mareš
Netolice: Nárovec – Urban, Křenek, Beneš, Lukáš, Jirkovský, Baloušek, Šulc, Rokůsek, Vlášek, Mužík, Schönbek, Cibuzar, Novák, Hudec. Trenér Jiří Nárovec.
Ledenice: Mařík – Hladík, Kadlec, Havelka, Fošum, Vinkler, Michner, Kožant, Bez, Vitoušek, Vajgl.

Autor: Jan Škrle