Dalšími zápasy pokračovaly o víkendu 16.-17. února fotbalové turnaje v okrese.

Zimní turnaj ve Strakonicích – 3. kolo

Junior Strakonice st. dorost – Sedlice 1:3 (0:1), branky: Bračok – Svoboda, Forman, Vlk. Obě družstva nenastoupila v ideálních sestavách. Hrálo se vyrovnané utkání, Sedličtí byli lepší v koncovce. Navíc je dvakrát zachránila tyč. Rozhodly individuální chyby.

Strakonice: Klas – Kočí, Dvořák, Ouška, Náhlík – Máška, Dohonyi, Chvosta, Kovalčík – P. Tůma, Bračok. Střídali Provazník, Linhart, Boukalík.

Sedlice: Vadlejch – Vaněk, Svoboda, Kuneš, Šiška – Lávička, Němec, Forman, Vlk – Šorna, Kohler. Střídali Navrátil, Hrouda, Křivanec.

Čkyně – Vimperk 1:1 (1:0), branky: Petr Vondrášek (p.) – P. Císař. Od začátku byla mírně aktivnější Čkyně, která se ujala vedení z penalty, kterou proměnil tradiční exekutor Petr Vondrášek. Jinak v prvním poločase žádná větší šance k vidění nebyla. Do druhé půle vstoupil lépe Vimperk – hned ve 47. minutě zahrával Málek roh, který směřoval na hranici velkého vápna, kde z první míč napálil Petr Císař a od tyče dal gól na 1:1. Dále se hrál poměrně vyrovnaný fotbal, ale posledních třicet minut se přece jen začali více prosazovat hráči ze Čkyně. Vytvořili si šance, které neproměnili.

Tesla Blatná Cup mužů – 2. kolo

Blatná – Střelské Hoštice 2:2 (1:2), branky: Uldrich, Prokopec – Rejšek, Červený. Hra Blatné se od minulého zápasu moc nezlepšila. Chybí kvalita ve středu hřiště a větší důraz okolo branky soupeře. Zápas byl vyrovnaný a skončil spravedlivou remízou. Ale soupeře z nižších tříd by Blatenští měli přehrávat… Hošticím chybělo pět hráčů ze základní sestavy, i tak byla jejich hra solidní. Dobře zahráli dorostenci.

Blatná: Sedláček – Skuhravý, Bulka, Uldrich, Nový, Petrášek, Rubáš, Kratochvíl, Jiřinec, Šlehubr, Motejzík. Střídali Kerndl, Aleš, Martínek, Sýkora, Fišer, Stejskal, Prokopec.

Střelské Hoštice: Švarc – Kokrda, M. Boukal, Kopecký, Klečka, Červený, Straka, Rejšek, Pícha, J. Boukal, Čížek. Střídali Paroubek, Šíp.

Březnice – Smetanova Lhota 4:1 (1:1), branky: Ševa, Zárybnický 2, Žid – Kovář. Třicet minut byla Smetanova Lhota vyrovnaným soupeřem. Šla do vedení po dobře rozehraném rohu. Po fatální chybě gólmana ale soupeř vyrovnal. Hned po dvou minutách druhé půle šli Březničtí do vedení z penalty. Pohyblivější a důraznější Středočeši zaslouženě přidali ještě další dva góly a zaslouženě vyhráli.

1. Březnice 2 2 0 0 7:2 6
2. Smet. Lhota 2 1 0 1 3:4 3
3. Blatná 2 0 1 1 3:5 1
4. Stř. Hoštice 2 0 1 1 2:4 1

Bělčice – Mirotice 4:2 (1:1), branky: Soldát, Řáž, M. Hevera, Ježek – Vrkoč, vlastní. V první půli Bělčičtí několik příležitostí nevyužili a několik zahodili. Soupeř podal velmi špatný výkon, místy až tragický. I tak se dostal jednoduše do vedení. Zápas Sokol otočil na přelomu poločasů. Ve druhé půli byla hra nevyrovnaná, v závěru zápasu Bělčice využily rychlých protiútoků. Mirotičtí se po obrátce mírně zlepšili, ale na lepší výsledek to nestačilo.

Bělčice: Jánský – Cibulka, Páca, Soldát, Suda, Krameš, Ráž, Říský, P. Hevera, M. Hevera, Ježek. Střídali Lehečka, V. Mach, L. Mach.

Měčín – Hradiště B 1:5 (0:2), branky: Němec – Šafárik 2, Žalud, König, Plic. Měčín neproměnil několik vyložených šancí a v závěru několikrát – po hrubých chybách – inkasoval.

1. Hradiště B 2 2 0 0 7:1 6
2. Bělčice 2 1 0 1 5:5 3
3. Měčín 2 1 0 1 4:6 3
4. Mirotice 2 0 0 2 2:6 0

Tesla Blatná Cup dorostenců – 2. kolo

Blatná – Chanovice 7:2 (2:1), branky: Mišiak 2, Kallmünzer, Mach, Voborník (p.), Písařík, Hrubý – Lukeš 2. V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal se šancemi na obou stranách. Ve druhém poločase Blatenští zlepšili obrannou fázi a velmi dobrou kombinační hrou si vypracovali šance, které proměnili.

Blatná: Chlanda – Burian, Karban, Hrubý, Petráš, Cvach, Mach, Voborník, Kallmünzer, Písařík, Mišiak.

Nepomuk – Vlachovo Březí 4:1 (0:1), branky: J. Košan, Vokurka, Tomba, Cajthaml – A. Dejmek. Po zlepšeném výkonu ve druhé půli Nepomuk zaslouženě vyhrál.

1. Blatná 2 2 0 0 13:3 6
2. Chanovice 2 1 0 1 5:7 3
3. Nepomuk 2 1 0 1 4:4 3
4. Vl. Březí 2 0 0 2 2:10 0