V 9. kole fotbalové I. A třídy neuspěl ani jeden z okresních zástupců v soutěži. Blatná doma prohrála 2:3 (0:2) se Sokolem Sezimovo Ústí, Vodňany venku podlehly Vacovu 1:3 (0:3). Blatenským tak patří v tabulce pátá příčka, Vodňanským desáté místo.

Pro Blatnou to bylo už druhé doma nezvládnuté utkání z dosavadních čtyř. Nejprve podlehla Vacovu, nyní Sezimovu Ústí.

V první půli se dvakrát prosadili jen hosté, drama pak přinesl až závěr duelu. Domácí v 79. minutě snížili, ale hned za minutu potřetí inkasovali.

V 90. minutě se Blatenští prosadili podruhé, více už ale nestihli a odešli s prázdnou. Po minulé prohře na hřišti posledního Milevska B (1:3) je to další studená sprcha pro svěřence trenéra Michala Čadka.

Také pro Vodňany byla porážka ve Vacově 1:3 druhou v řadě. Domácím se podařilo dát rychlý gól, vytvářeli si více šancí a soupeř hrozil pouze z dálky. Byl to více boj, ale Vacovští přidali v závěru poločasu další dvě branky.

Druhý poločas byl hodně bojovný a plný osobních soubojů. Hosté v závěru jen korigovali z penalty.

Sestavy

Blatná: O. Sedláček – Kallmünzer, M. Sedláček, Mišiak, Sýkora (46. Křivanec), Šilhavý (46. Nový), Říha, Hrubý (61. Stulík), Kůst, Motyka, Jícha.

Vodňany: Budín (72. Dušek) – Staněk, David Bečvář, Bače, Šourek, Varyš, Krejčí (60. Malík), Vokatý, Konvička, Volmut, Buchtele.