Šest zástupců má strakonický okres v nové sezoně 2012/2013 ve fotbalové I. B třídě. Tedy o jednoho více než v předchozím ročníku.

K Blatné, Chelčicím, Poříčí, Sousedovicím a Bělčicím přibyla Štěkeň, která se do soutěže vrátila po dvou letech coby vítěz okresního přeboru.

Všechny týmy ale nebudou hrát ve stejné skupině. Chelčice jsou jako jediné mužstvo okresu ve skupině B, zbylé týmy pak ve skupině C.

S čím jde do sezony šestice týmů ze Strakonicka a jak je na nový ročník, startující o víkendu 18.-19. srpna, připravena?

Blatná

Martin Bulka, trenér

CÍLE. „Chceme vyhrát co nejvíce zápasů a na konci se uvidí. Pokud soutěž vyhrajeme, budeme chtít postoupit."

PŘÍPRAVA. „Jsem spokojený, i když jsme se nikdy nesešli úplně. Vše, co jsme chtěli odehrát, se nám povedlo, a to se solidními výsledky."

ZMĚNY. „Trenéra Josefa Hornáta, který tým vedl, jsem nahradil já, asistovat mi bude Tomáš Sýkora. Josef Hornát bude působit jako kouč béčka. Z hostování z Horšovského Týna se vrátil Brynda, z béčka do áčka přešel Josef Bulka, za áčko bude znovu hrát Uldrich, na hostování z Rapidu Plzeň přišel brankář Vlas. Do přípravy se zapojili dorostenci Radek Peleška, Šorna a Martínek. Do Mirotic na hostování odešel gólman Reguš, kam se vrátil z hostování i Tibor Mišiak. Řekl bych, že jsme rozšířili kádr a doufám, že budeme silnější."

FAVORIT. „Špička tabulky bude hodně vyrovnaná, jako favority vidím Mirovice, Sousedovice a Poříčí. Věřím, že do bojů o nejvyšší příčky se zapojíme i my. Soutěž bude ale vyrovnaná víc než jindy."

Bělčice

Luboš Krameš, trenér

CÍLE. „Při stavu současného kádru říkám střed tabulky. Máme totiž zraněné tři klíčové hráče: Nusla, kterého zřejmě čeká operace, což by znamenalo absenci celý podzim, dále Soldáta, u toho je to otázka asi měsíce, a gólmana Kubíka, u něj to vypadá bohužel na dlouho. Proto nevyhlašuji vyšší cíle."

PŘÍPRAVA. „Herně se vydařila, celkově proběhla dobře. Absolvovali jsme soustředění v Žichovicích, kde jsme s místními prohráli. Ovšem vyhráli jsme těžký zápas v Březnici 2:1 a v generálce jsme porazili Starý Smolivec 3:1. Oba týmy hrají I. B třídu."

ZMĚNY. „Z dorostu přišlo pět hráčů, na tréninky pravidelně chodí tři, dva jsou momentálně mimo. Z 1. FK Příbram přišel na přestup Lukáš Krameš a jednáme o hostování Jermana ze Spartaku Příbram, který už u nás hrál."

FAVORIT. „Já mám jasno. Dobře na tom bude Blatná, ta bude asi hlavním favoritem, dále Sousedovice a Božetice."

Poříčí

Stanislav Vávra, vedoucí mužstva

CÍLE. „Nemáme vysoké cíle, stejně jako každý rok chceme udržet soutěž a pohybovat se ve středu tabulky bez starostí se záchranou. Úvod soutěže pro nás bude těžký, kvůli rekonstrukci zázemí v kabinách doma poprvé hrajeme až 6. října…"

PŘÍPRAVA. „Žádná sláva to nebyla. Mužstvo se prakticky nedalo dohromady. Zápasy hrál ten, kdo přišel. Takže z tohoto pohledu těžko přípravu hodnotit."

ZMĚNY. „Hostování skončilo Křiváčkovi, což je škoda. Z hostování v přestup se změnilo působení gólmana Landy a hostování jsme prodloužili s Barnou. A na hostování přišli Pašava z Kladrub a Krýsl ze Střelských Hoštic. Minimálně stejně silní jako v předchozím ročníku bychom být měli."

FAVORIT. „Přes polovinu týmů v naší skupině neznáme. Doteď jsme věděli, co můžeme od koho čekat. Takže těžko říci. K favoritům podle mě bude patřit Blatná."

Chelčice

Petr Novák, předseda oddílu

CÍLE. „Jsme v nové skupině, připadáme si jako nováčci. Úspěchem bude, když skončíme do sedmého místa – stejně jako v minulé sezoně. Umístění v první polovině tabulky budeme brát jako úspěch."

PŘÍPRAVA. „Z mého pohledu jsem dlouho nezažil tak dobrou přípravu, trenér Jiří Nárovec odvedl dobrou práci. Vyhráli jsme turnaje v Ledenicích a v Putimi, doma jsme skončili druzí. Odehráli jsme dobré zápasy."

ZMĚNY. „Kádr jsme stabilizovali. Podařilo se nám dotáhnout přestup Maxe z Netolic, otazník visí nad hostováním Jana Jakše a dorostence Štěcha z Vodňan, přijít by měl z Vodňan Uhlík."

FAVORIT. „To si netroufám říci, ale jako aspiranta na prvenství bych viděl Netolice. Bude to vyrovnané, všichni si budou navzájem brát body. Už jsem říkal, nová skupina pro nás bude velkou neznámou."

Sousedovice

Josef Mráz, trenér

CÍLE. „Chtěli bychom hrát co nejvýše, stabilizovat kádr, změnit styl hry a hrát fotbal pro diváky.

PŘÍPRAVA. „Jsem spokojený napůl, účast nebyla podle mých představ. Až druhá polovině přípravy odpovídala tomu, co bych si představoval. Předchozí herní styl se mi moc nelíbil."

ZMĚNY. „Měl by přijít Sýkora, což je osecký hráč, trénovat s námi začal Behenský. Jejich příchody je potřeba dotáhnout administrativně."

FAVORIT. „Minulou sezonu hrály o postup Mirovice a myslím, že tomu tak bude také nyní. My se budeme snažit je prohnat. Ve skupině jsou nové týmy, které příliš neznám."

Štěkeň

Drahomír Hájek, trenér

CÍLE. „Cílem je pohybovat se ve středu tabulky. Klukům věřím, že to zvládnou. V závěru přípravy se zlepšila tréninková morálka, takže věřím, že to bude dobré."

PŘÍPRAVA. „Měli jsme nějaké zraněné, byly dovolené… Takže jsem byl spokojený tak z padesáti procent. Na nic konkrétního jsme se nezaměřili. Začali jsme běháním, pak přišla práce s balonem."

ZMĚNY. „Nakonec nás posílili jen Kotrba a Petr Cibulka, jinak zůstal kádr stejný. Určitě nejsme slabší, výhodou je, že tým je kompaktní. Kluci mají chuť."

FAVORIT. „Asi Mirovice, ale dobré mužstvo budou mít i Sousedovice a nahoře se bude pohybovat podle mě i Blatná. Tyto týmy si to rozdají o prvenství. I když je možné, že se objeví ještě někdo další."

Kam o víkendu za fotbalem

SOBOTA

Krajský přebor: Sedlice – Písek B, I. A třída: Katovice – Dříteň, I. B třída: Chelčice – Frymburk, Bělčice – Poříčí, Blatná – Štěkeň, okresní přebor: Lnáře – Blatná B (14), Bavorov – Volyně, Střelské Hoštice – Cehnice, Malenice – Dražejov, krajský přebor dorostu: Blatná – Jindřichův Hradec (9.30), Strakonice – Český Krumlov (10, hř. Křemelka).

NEDĚLE

Okresní přebor: Katovice B – Doubravice, Sedlice B – Lom (15), Osek B – Civa Trans Rovná (15).

Pokud není uvedeno jinak, jsou úřední začátky zápasů v 17 hodin.