Fotbalisté Oseku B si připsali zlatý hattrick. Potřetí v řadě ve středu zvítězili v okresním kole Otavský zlatý Českého poháru.

Finále proti Drahonicím se proměnilo v jasnou záležitost vedoucího mužstva okresního přeboru a soupeře ze III. třídy rozstřílelo 10:2 (3:0).

Drahoničtí hráli sympaticky, kvalita však byla jasně na straně Oseckých. I když první šanci měl už v 1. minutě právě drahonický Radek Vlček, jenže z dobré pozice střílel vedle. Osek postupně získával převahu, kterou v 7. minutě přetavil ve vedoucí gól zblízka do šibenice Linhart. A ve 12. minutě dal Vladimír Uher na 2:0.

Poté se do dvou dobrých pozic dostal drahonický Moudrý, ale snížit se mu nepodařilo – jednou byl jeho pokus zblokován a jednou skončil balon vedle.

Osečtí měli potom další šance, do přestávky však proměnili už jen jednu, střelou po zemi k tyči zvýšil ve 28. minutě opět Vladimír Uher. Soupeři pak tři minuty před koncem první půle pomohla ještě tyč.

Druhý poločas se odehrával ve stejném duchu a převaha týmu Oseku byla ještě výraznější, takže brankář Liška se nenudil. V 50. minutě dostal Hájek ideální přihrávku a dal s přehledem na 4:0. Pět minut poté snížil pěknou střelou k tyči Kuric. Hned v 56. minutě se z pozice penalty prosadil na druhé straně Linhart.

O necelých deset minut později přesně mířil Diviš a v 68. minutě se z úhlu do šibenice trefil Stanislav Uher.
Poslední desetiminutovka pak přinesla ještě čtyři branky. V 83. minutě zakončil akci až do „kuchyně" Karel Maroušek na 8:1 a za dvě minuty v pozici sám před gólmanem nezaváhal Stanislav Uher.

Hned nato se tým Drahonic dočkal druhého úspěchu, pod břevno se trefil Moudrý. Jenže poslední slovo měli Osečtí, konkrétně Blažečka – ten v 88. minutě přehodil vyběhnutého Lišku a postaral se o desátou branku svého týmu.

Komentáře k zápasu:

Václav Mrkvička, trenér Oseku B: „I když dáte tři góly, ještě se o něco hraje. Jakmile jsme ale přidali čtvrtou branku, tak nebylo o co hrát. Podle mě se rozhodlo hned na začátku, po první čtvrthodině jsme vedli už 2:0. Ale soupeř nehrál špatně, měl dobré pasy za naší obranu a dvakrát nás v první půli podržel brankář. S ohledem na náš kádr by bylo špatně, kdyby výsledek byl jiný."

Václav Vokáč, předseda TJ Drahonice: „Nechci se na nic vymlouvat. U soupeře byla vidět kvalita, hráči byli běhaví. Oseku bylo dohromady 200 let, nám 400. V tom byl ten největší rozdíl. Také jsme brzy inkasovali, to jsme nechtěli, ale bohužel… Prostě nám to dneska nešlo, sestava byla poslepovaná, scházeli jsme se na poslední chvíli. Nejde přistupovat k zápasům takto, zvlášť proti kvalitnímu soupeři. Poprvé jsme také hráli na dva předstopery, moc nám to však nevyšlo. Řekl bych, že jsme si překáželi a spoléhali příliš jeden na druhého."

Fakta

Otavský zlatý Český pohár – finále: Osek B – Drahonice 10:2 (3:0). Branky: 7. a 56. Linhart, 12. a 28. V. Uher, 68. a 85. S. Uher, 50. Hájek, 65. Diviš, 83. K. Maroušek, 88. Blažečka – 55. Kuric, 86. Moudrý. Rozhodčí: Maroušek – Richtr, Anšlág. Bez karet. Diváků: 60.

Osek B: Kahovec – Ježek, Krejčí, Čapek, Linhart – Hájek (57. S. Uher), Komrska, Diviš, K. Maroušek – V. Uher (46. Blažečka), Kešner (65. Parči).

Drahonice: Liška – R. Myslivec, Častoral, Vokáč – L. Maroušek, Pokorný (57. Širer) – Faktor, Mošovský, R. Vlček, Kuric – Moudrý.