Ze současného třetího místa se fotbalisté Blatné mohou snadno dostat na druhé, ztrácejí pouhé dva body. Na první už by to bylo o hodně těžší, vedoucí Protivín má náskok 13 bodů. Ale trenér Michal Čadek je přesvědčený, že lídr tabulky stále nemá nic jistého. A mluví i o tom, že Blatná může do budoucna přemýšlet o vyšší soutěži.

Podzim byl pro Blatnou vcelku vydařený, do jara jdete ze třetího místa. Je podle vás ještě reálné, aby se bojovalo o vítězství v soutěži, do kterého byste se mohli zapojit, nebo si prvenství už pohlídá suverénní Protivín?
Reálné? Proč by nemělo být? Na Protivín se budou chtít všichni vytáhnout a ten postupně bude hrát u nás, ve Vodňanech a v Bernarticích. To je ale problém Protivína. Na nás je, jestli budeme vyhrávat a sbírat body tak, abychom jich měli na konci co nejvíc.

Jak jste si vlastně vyhodnotil podzimní část?
Mrzí mě dvě domácí prohry, remíza z Týna a zranění Říhy. Jinak neustálé turbulence v sestavě, ale zase jsme našli nové hráče a všichni do jednoho se za podzim nemusí stydět.

Kam by měla patřit Blatná? Byl byste spokojený s dosavadním umístěním mezi třemi nejlepšími, nebo chcete alespoň o stupínek výše?
Blatná by měla patřit do špičky I. A třídy dlouhodobě a myslím, že do budoucna může přemýšlet i o vyšší soutěži.

Jaká byla zimní příprava?
Jedním slovem bídná! Naštěstí jsme v zimě přeorganizovali součinnost A i B-týmu a bylo na tréninku s kým pracovat. Ale zápasy jsme odehráli většinou s jedenácti dvanácti lidmi. Což na druhou stranu na fotbal stačí…

Co vám ukázaly přípravné zápasy, jak jste byl spokojený 
s předváděnou hrou?
I při zmíněných absencích jsme předváděli fotbal, na který se dalo koukat. Prostor dostali zase mladí kluci, což nás v Blatné všechny těší. Musím s nasazením a předváděnou hrou být spokojený.

Po Protivínu jste druhý nejméně inkasující tým v soutěži, dostali jste 16 branek. Vidíte tedy hlavní nedostatky v ofenzivě, ve střílení gólů? Pracovali jste na tom nějak, vidíte pro jaro, že jde vývoj správným směrem?
Na tuhle otázku se těžko odpovídá. Až soutěž nám ukáže, jakým směrem kráčíme. Mám na mysli to, že až se sejdeme kompletní, budu moci odpovědět. Dejte mi tak čtrnáct dní.

Jste podle vás zase o něco silnější pro jaro vzhledem k tomu, že tým, který byl loni nováčkem, má za sebou další úspěšný podzim a nasbíral další zkušenosti? Takže by mohlo jaro být z tohoto pohledu lepší než první polovina soutěže?
Silnější budeme, ale ne hned. Na klukách je vidět chuť pracovat a vyhrávat. Jak jsem však už říkal, jsme zase o něco mladší. Takže uvidíme.

Jsou nějaké změny v kádru? Hodně jste si stěžoval na marodku. Jak to vypadá před startem soutěže a vůbec do jejího průběhu – budete kompletní, nebo jsou i nějaké dlouhodobější absence?
Dlouhodobější absence zřejmě asi nebudou, uzdravil se nám Říha, i když ten začne teprve trénovat. Motyka má příušnice, Merašický neštovice, Křivanec pracovní povinnosti, Mišiak a Hrubý studijní povinnosti, Nového trápí kotník a zřejmě nebudou ani Kůst a Jícha. Jsem ale optimista a věřím, že se sejdeme v takové sestavě, která v neděli vykročí do jara správnou nohou.