Je to už rok, co záložník Rangers Glen Kamara obvinil Ondřeje Kúdelu, že ho v odvetě osmifinále Evropské ligy v Glasgow rasisticky urazil. Slávistický stoper v závěru vypjatého duelu přišel k finskému hráči tmavé a se zakrytými ústy mu cosi pošeptal. Podle Kamary ho Kúdela nazval zas… opicí.

Ondřej Kúdela neudržel nervy. Jeho skrytý slovní výpad na Glena Kamaru byl údajně rasistický.
VIDEO: Návrat k aféře Kúdela? Cenzura zasáhla, slávisté nesměli mluvit

Český reprezentant to popírá, přesto dostal od disciplinární komise UEFA desetizápasový trest a přišel o mistrovství Evropy.

Kauzu řešila i skotská policie, která případ předala k posouzení prokuratuře. Ta však podle Daily Record nenašla dostatečné důkazy, aby českého fotbalistu obvinila z rasistického chování.

„Po pečlivém zvážení skutečností a okolností případu, včetně dostupných přípustných důkazů, rozhodl státní prokurátor, že v tuto chvíli by nemělo být vedeno žádné řízení,“ oznámil mluvčí instituce. Státní žalobce zároveň uvedl, že případ bude v budoucnu přezkoumán pouze tehdy, pokud se objeví nové důkazy.

Kúdela se už dříve odvolal ke Sportovní arbitráži (CAS) v Lausanne. K soudu mělo dojít 21. ledna, ale jednání bylo odloženo na 11. dubna. Své odvolání ale po tomto verdiktu nejspíš stáhne.

Konflikt v utkání Glasgow Rangers vs. Slavia Praha
Pomoc, nebo problém? Svědek v aféře Kúdela versus Kamara se vypařil

Stíhaný nebude ani Kamara, který měl Kúdelu po utkání udeřit pěstí v útrobách stadionu, za což si odpykal třízápasový distanc od UEFA. „Glen je šťastný, že je záležitost u konce. Teď chce jen pokračovat ve hře, kterou miluje,“ řekl Kamarův právník Aamer Anwar.