Plzeň v sobotním zápase na jihu Čech potvrdila roli favorita, vítězný gól ale dala až ve čtvrté minutě nastaveného času. „Takový je fotbal, minule v Liberci jsme měli štěstí, to nám teď nepřálo,“ litoval trenér Jozef Weber, své hráče ale za výkon proti mistru ligy a účastníku Ligy mistrů chválil: „Z taktického hlediska jsme zápas odehráli tak, jak jsme to zamýšleli. Do nějaké pětašedesáté minuty jsme hráli velice kvalitně a řekl bych, že z našeho pohledu nadstandardně. S favoritem jsme drželi krok i naději na dobrý výsledek. Moc šancí jsme neměli, ale proti Plzni si soupeři moc možností nevytváří a my věděli, že to bude o dvou třech šancích, které musíme proměnit, troška štěstí nám ale chyběla,“ zmínil trenér Weber tyč, kterou trefil Martin Sladký.

Plzeň po úterním vítězném utkání o Ligu mistrů s Karabachem proti Dynamu začala bez některých opor, ty ale na poslední půlhodinu na hřiště trenér Michal Bílek poslal a úderná síla Viktorky se rázem znásobila, Dynamo bylo v závěru pod tlakem. „Když do hry naráz naskočili Chorý, Mosquera a Kopic, to je velká síla, nastaly nám problémy,“ uznal Weber, dle něhož však přes svou převahu si Plzeň větší gólovku nevytvořila, obrana Dynama byla velice koncentrovaná. „Zápas směřoval k remíze, ale v samém závěru nastavení jsme neuhlídali jednu standardku,“ mrzel ho gól z 94. minuty. „Mosquera má nadstandardní výskok a nesmí být před brankou tak sám,“ vraštil čelo trenér Dynama.

Proti Plzni před obrannou čtveřicí Dynama měl defenzivní úkoly i Broukal, jestli podobnou taktiku Dynamo zvolí i pro sobotní utkání na Bohemians, trenér Weber na tiskovce po Plzni nepotvrdil. „Uvidíme i dle zdravotního stavu,“ poznamenal Weber, jenž k dispozici bude v úterý už mít i Michala Škodu: „S Plzní sice na lavičce byl, v týdnu kvůli bolesti zad ale netrénoval.“

Že se po sobotní bitvě hraje na Bohemians už v úterý, hráči uvítali. „Vždy je lepší, když jdou zápasy tak za sebou. Plzeň musíme hodit za hlavu a prohru s ní se pokusit na Bohemce odčinit,“ uvedl stoper Martin Králik a připomněl, že venku Dynamo ještě neprohrálo: „Věřím, že i na Bohemce máme šanci.“

V Dolíčku černobílí v 1. kole porazili Pardubice, uspějí tam i v úterý s Bohemians?

Ve II. lize hraje Táborsko ve středu od půl šesté v Karviné.

ŽMOLÍK PO PROHŘE NA DUKLE
Fotbalisté B-týmu prvoligového Dynama ve 4. kole III. ligy prohráli v Praze s béčkem pražské Dukly 1:2.

Dle trenéra Dušana Žmolíka úplně zbytečně: „Tím víc nás ta porážka mrzí, protože jsme horším týmem rozhodně nebyli,“ litoval kouč třetiligového nováčka. „Zápas měl podobný průběh jako s Pískem a Domažlicemi, je to jako přes kopírák. Opět jsme si vypracovali spoustu šancí, bohužel jsme jen jednu dokázali,využít, to nestačilo ani na bod,“ mrzelo ho. „Dle mého názoru se hrál zajímavý fotbal, a to také proto, že za oba týmy hrají hodně mladí hráči,“ připomněl Žmolík.

Mladíci Dynama měli už do přestávky několik příležitostí, přesto ale museli po půli dotahovat dvoubrankové manko. „Když jsme v začátku druhého dějství konečně už jednu ze svých šancí využili a snížili jsme na 1:2, věřil jsem, že ještě můžeme zápas otočit. Bohužel se to nepodařilo, ale snad v neděli na Složišti proti Sokolovu konečně už smůlu prolomíme,“ uzavřel Žmolík.